Bodnutí od komára - bolest

35
30.7.20 12:36

Bodnutí od komára - bolest

Ahoj holčiny, v úterý mě neskutečně poštípal komár na nohách. Prst nateklý a kotník nateklý, svědí hlavně kotník a už nevím co mám dělat. Všechno na to dávám, akorát jsem zapomněla chladit. Dneska mě začala trochu bolet hlava + mi bylo ráno zle, ale nejspíš z toho, že jsem nejedla. :lol: K lékaři mě to netáhne, protože musím být teď dva týdny fit. Máme naplánovaný výlet a za dva týdny zase nebude půl roku možnost někam vyrazit. :,( Máte něco co by pomohlo od svědění, chvilkove bolesti a otoku? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4260
30.7.20 12:41

Natřít fenistil gelem. a lék na alergii případně dithiaden jestli nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
30.7.20 12:42
@Cereo píše:
Ahoj holčiny, v úterý mě neskutečně poštípal komár na nohách. Prst nateklý a kotník nateklý, svědí hlavně kotník a už nevím co mám dělat. Všechno na to dávám, akorát jsem zapomněla chladit. Dneska mě začala trochu bolet hlava + mi bylo ráno zle, ale nejspíš z toho, že jsem nejedla. :lol: K lékaři mě to netáhne, protože musím být teď dva týdny fit. Máme naplánovaný výlet a za dva týdny zase nebude půl roku možnost někam vyrazit. :,( Máte něco co by pomohlo od svědění, chvilkove bolesti a otoku? :roll:

Mě docela pomáhá štípance chladit. Když je nejhůř tak dělám studený lihový obklad - namočím vatový tamponek do studené vody, naliju na něj líh nebo třeba alpu a třeba hodinu to nechám působit.

Příspěvek upraven 30.07.20 v 12:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
30.7.20 12:44

@Veru1987 Fenistil absolutně nepomáhá. Zkoušela jsem i pudr a vůbec. Jedině Zyrtec.

@ivašot. Zkusím, děkuju. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
30.7.20 12:48
@Cereo píše:
@Veru1987 Fenistil absolutně nepomáhá. Zkoušela jsem i pudr a vůbec. Jedině Zyrtec.@ivašot. Zkusím, děkuju. :P

Mě fenistil gel taky naprosto nepomáhá, spíš mi připadá, že pak mám ten štípanec ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45530
30.7.20 12:50

Pokud to nemáš rozškrábané, tak na to dej vatový tampónek namočený v octu. A ještě bych si vzala něco na alergii, mně stačí analergin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
30.7.20 12:51

Zkus alpu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
30.7.20 12:53

Pak ještě uriage chladivý gel, ale ten je spíš na ekzémy, na svědění. Ale píšou že je i po bodnutí hmyzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13759
30.7.20 12:53

Dcera mívá po štípnutí komára úplné boule místo štípanců. Zkoušeli jsme na to všechno možný, nechali si doporučit v lékárně, ale nic nezabírá. Strašně ji to svědí, tak to navíc ještě škrábe. Z volně dostupného jsme zatím nenašli nic, co by pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6809
30.7.20 13:03

Lze dát i cibuli hodně pomáhá případně betadinu syn na také problémy po uštípnutí a včera doporučila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
30.7.20 13:05

Zkusila bych zchladit, natřít alpou nebo fenistilem a hlavně NEŠKRÁBAT!!! Tím to jen napuchne a víc svědí.

:roll: Vím, že je to těžké ignorovat (taky jsem doštípaná), ale je to jediné co zabírá. Takže NEDRBAT SE!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17725
30.7.20 13:16

After bite. Nebo od Alpy gel po štípnutí hmyzem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
30.7.20 13:30
@Jolynka píše:
Dcera mívá po štípnutí komára úplné boule místo štípanců. Zkoušeli jsme na to všechno možný, nechali si doporučit v lékárně, ale nic nezabírá. Strašně ji to svědí, tak to navíc ještě škrábe. Z volně dostupného jsme zatím nenašli nic, co by pomohlo.

Doporučuji zajít k doktorovi měla jsem to samé a nic z volně prodejnych leku nezabiralo. Az jsem od paní doktorky dostala prasky (nepamatuji si název) které můj problém vyřešili. Stacilo brát jeden denne a otoky se rychle zmensovali. Odstěhovali jsme se pak do jiného kraje a tady už komáři nejsou tak agresivní a stípance neotekají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
30.7.20 13:41

Zkouším momentálně Alpu, tak uvidíme. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu