Boiler do paneláku - vyplatí se?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monik29
Kecalka 264 příspěvků 03.01.18 21:25
Boiler do paneláku - vyplatí se?

Ahoj, jelikož se neustále zvedá cena vody a to je jen vodné a stočné - máme zálohy 500kč, ale teplá voda je extrém 1200kč a ještě možná budeme doplácet, plus platíme vysoké topení, tak přemýšlím, kde ušetřit. Napadl mě Boiler do bytu, jestli to vůbec jde a k tomu noční (levný tarif). Máte s tím někdo zkušenost? Žila jsem měsíc v létě, kde byl boiler a zapínal se na chvíli hned - denní tarif, asi to hluk dělalo, pak 5 měsíců s tím nočním tarifem, aale ten byl umístěn ve sklepě - trápí mě právě hluk, voda by se ohřívala od 13 do 16 myslí ma pak hlavně od 24 do 2 ráno, nevíte, jestli se dá sehnat něco málo hlučného? Tady je vše extra slyšet a koupelna je od pokoje oddělena pouze příčkou :-( Samozřejmě by to rušilo sousedy pod a i z vedlejšího vchodu, odkud prý nemělo nic být slyšet - haha :zed: Budu ráda za každou radu. Předem děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 03.01.18 21:33

Co spíš vymyslet, jak teplou vodu líp šetřit?

ŠárkaPu
Kecalka 225 příspěvků 03.01.18 21:34

Nevím tedy přesně jaký typ bojleru máš na mysli, ale my máme elektrický bojler Dražice, 120 litrů a hluk to nedělá tedy absolutně žádný. Spíná nám pouze na noční proud. Jsme čtyřčlenná rodina a bohatě nám to stačí, v noci nevím přesně jak dlouho noční proud běží, přes den je to myslím 2,5 h a rozhodně to nikdy nikoho neruší, ani o tom nevím.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 03.01.18 21:36

Nasi maji bojler klasicky v koupelne co jsem ziva a NIKDY nebyl slyset. Ohrival vzdy na nocni proud dvakrat denne

Monik29
Kecalka 264 příspěvků 03.01.18 21:39
pikola

Já šetřím studenou - nebudu raději psát jak :mrgreen: Jsme tu jen dvě a matka tu na víkendy neni, ale máme zvěřinec a prostě ta spotřeba vody je velká. Matka to neřeší, jen mě to napadlo, že by se ušetřilo. Ono až na to jednou nebude… 8o Já se denně sprchuju a myju si dlouhé vlasy, pak se mění 5 krát za týden jedno morčisko, třikrát týdně se koupe skinny morče a často se myjí ruce, pereme jednou za týden, někdy za dva a bum, nějak to z toho takhle naskočí. Ona ta cena teplé je nějak brutální, když jsme „vybíraly“ byt, tak v cihlácích boilery byly a to mě těšilo, bohužel cihlové byty byly a jsou fin. nedostupné…

Monik29
Kecalka 264 příspěvků 03.01.18 21:41
hapolda

A je to klasika panelák? Já to v něm ještě neviděla :D JJ dvakrát denně, to je ten levný tarif, kdy se třeba má prát, vařit atd. protože je elektřina extrémně levná.

Monik29
Kecalka 264 příspěvků 03.01.18 21:43
ŠárkaPu

Tak to je super :palec:

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 03.01.18 21:54

Zkušenost z paneláku nemám (s bojlerem jo, hluk fakt nedělá). Ale čekala bych, že v paneláku, nebo obecně v baráku napojeném na dálkovou teplou vodu bud eproblém od té vody odpojit jen jeden byt. Min. byste asi musely mít souhlas SVJ.

Monik29
Kecalka 264 příspěvků 03.01.18 22:03
selia

To mě právě taky napadlo, jsme družstvo a vchod má 11 bytů. Vše přes předsedu, ale ten to má na háku :mrgreen: Já ale nevím, jestli je to vůbec technicky možné, proto taky píšu :-)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 03.01.18 22:06
@Monik29 píše:
Já šetřím studenou - nebudu raději psát jak :mrgreen: Jsme tu jen dvě a matka tu na víkendy neni, ale máme zvěřinec a prostě ta spotřeba vody je velká. Matka to neřeší, jen mě to napadlo, že by se ušetřilo. Ono až na to jednou nebude… 8o Já se denně sprchuju a myju si dlouhé vlasy, pak se mění 5 krát za týden jedno morčisko, třikrát týdně se koupe skinny morče a často se myjí ruce, pereme jednou za týden, někdy za dva a bum, nějak to z toho takhle naskočí. Ona ta cena teplé je nějak brutální, když jsme „vybíraly“ byt, tak v cihlácích boilery byly a to mě těšilo, bohužel cihlové byty byly a jsou fin. nedostupné…

ukaž morčáčky, prosím :kytka:

Uživatel je onlineKonnny
Závislačka 2566 příspěvků 03.01.18 22:16

´Jestli jde v paneláku instalovat bojler to netuším. Naše družstvo to vyřešilo tak, že jsme se odpojili od drahý teplárny a máme od letoška svoji vlastní kotelnu na teplo a teplou vodu. Má být úspora cca 700 měsíčně na byt, tak jsem zvědavá.

Ivan PPZ
Kelišová 5696 příspěvků 03.01.18 22:16

Máte kam ten bojler umístit? Co si pamatuji naposledy, když jsem viděl panelákovou stoupačku, tak možná něco s 25 litry… Pokud to tedy neumístíte nad vanu, jak se dělalo dříve. Spočítejte si, kolik vás vyjde „vaše“ teplá voda. tedy spočítat SUV (vodné i stočné), množství energie na ohřev a započítat cenu boileru včetně práce a případné změny tarifu.

janickaIII
Závislačka 2583 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 22:20

Obyčejný bojler hluk nedělá. Připojit si ho můžeš kdekoliv, ale od teplé vody se jediná z celého domu neodpojis- jen bys neměla spotřebu a vraceli by zálohy. Noční proud ti ale povolí jen od určitého odběru případně když budeš mít evidovane určite spotřebiče. V minulém bytě jsme noční proud měli, ale vytápěli jsme el., tarif nam nechtěli převést právě kvůli nižší spotřebě. Ono je otázka zda bojlerem skutečně usetris. Teď je velký hit odpojovat celé domy od dálkového tepla a pořizovat si plynové nebo solární el. Tak se zkus poptat předsedy jestli o něčem takovém neuvažuje.

Monik29
Kecalka 264 příspěvků 03.01.18 22:21
Burj Chalifa

Máme teď tři mladý - měli jsme tři úmrtí v tomto roce :zed: Skinny jsou děsní hajzlíci, ten tmavý je skoro jak pes :d A ten nejmenší má gen Baldwina, takže to není klasický chlupáč, takže o zábavu postaráno :mrgreen:

janickaIII
Závislačka 2583 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 22:23
@Konnny píše: ´Jestli jde v paneláku instalovat bojler to netuším. Naše družstvo to vyřešilo tak, že jsme se odpojili od drahý teplárny a máme od letoška svoji vlastní kotelnu na teplo a teplou vodu. Má být úspora cca 700 měsíčně na byt, tak jsem zvědavá.

Ta úspora by mě docela zajímala. Máte už nějaká reálná čísla? A jaké byly náklady na kostelnu? U nás se také o něčem uvažuje, úspora je sice cca 500,–/měs. Ale náklady několika miliónové :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Vůbec jsem ho nechtěla. Šafářová promluvila o prvním setkání s Plekancem

Tuhle partnerku by mu každý hokejista mohl závidět! Ačkoliv se Lucie Šafářová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >