Jak přimět dítě normálně jíst?

7.12.19 18:30

boj s jídlem

Ahoj holky, nemáte nějakou radu, jak přimět dítě normálně jíst? Mám 5ti měsíčního chlapečka a každé krmení je boj. Na radu doktorky už zkoušíme zeleninové příkrmy (zatím sní vždy tak 1/4 skleničky), musím už dokrmovat UM, kojím jen 3× denně (ráno, večer a v noci). Jak kojení, tak krmení z lahvičky je ale strašný boj. Při kojení se neustále odtrhává, kouká kolem sebe a odmítá pít (jde to jen, když je rozespalý). Co se týká krmení z lahvičky, tak to je taky dost náročný, málokdy vypije to, co má, snažím se do něj danou dávku dostat alespoň po kouskách, mlíko plive, lahvičku odstrkává a vůbec se nesoustředí. Jsem z toho akorát ve stresu, protože se bojím, aby přibíral…od začátku s tím máme trochu problém, ale tyhle excesy vyvádí až tak poslední měsíc… nějaká rada, jak překonat tenhle bojkot?
Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

7.12.19 18:35

@zavináčzavináčový Kolik toho přibližně za den vypije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35471
7.12.19 18:35

Nebýt tak náruživá v dokrmování, ať už UM, tak příkrmy. Je hodně dětí, které v tomto věku neakceptují nic, kromě prsa. Co se týká kojení, jsou děti, které to tak dělají, že se napijí trochu, pak zas trochu. Nic s tím neuděláš, jedině trpělivě zkoušet dávát denně pár lžiček a čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:38

@Tiger-lily já už dokrmovat musím, MM mu nestačí a málo přibírá

@VVVZ kojím většinou cca 10minut, sní 1/4 přesnídávky a vypije 2× 150ml UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35471
7.12.19 18:47

@zavináčzavináčový A zkoušíš mu u dokrmování třeba povídat? Nebo ukázat obrázkovou knížku? Tím by se mohl zabavit a vydržet v klidu a zapomenout na to, že u toho polyká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:59

@Tiger-lily snažím se, občas to pomůže, občas je to ještě horší :D on je to takový divoch, takže udržet ho chvíli v klidu je nadliskej úkol. Říkám si, jestli se třeba nezačínají klubat zuby, jelikož má v puse pořád vraženou pěstičku nebo kousátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35471
7.12.19 19:22

@zavináčzavináčový :hug: :hug: No jo, je to vyčerpávající, stále něco vymýšlet a v tomto věku ještě dítě nenalákáš na nějaký vzhled jídla. Co krmit při chůzi? Dát do náruče a snažit se něčím nacpat? A prostě některé děti jedí lépe, některé hůře, většinou s tím moc nenaděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 19:29

@Tiger-lily on nejlíp jí, když jsme někde v restauraci, je tam hluk a plno lidí :D ale to moc nejde praktikovat pořád, že :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
7.12.19 19:56

V pěti měsících je naprosto normální, že prcek nesní celou skleničku. U začátku příkrmů je normální že dítě sní třeba jen tři, čtyři lžičky a pak se dokrmí mlékem. Naopak když toho to dítě sní moc, tak může mít zažívací potíže. Ať už bolení bříška nebo zácpu atd. Zkus si najít nějaké informace k zavádění příkrmů a zjistíš, že 1/4 skleničky je opravdu hodně. :-D Co se týká kojení, tak to je taky naprosto normální, dítě je ve věku, kdy se začíná zajímat o svět a jídlo zdržuje. Chce to trpělivost, já třeba dávala prso znovu třeba 20× než jsem to vzdala. Byl to boj, dala jsem prso, dítě dvakrát cuclo a koukalo kolem a tak pořád dokola. Jak píšeš dobře pili jen v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 20:01

Radu nemam, ale jestli te to uklidni tak my jsme zacali davat prikrmy od 4m taky kvuli pomalemu pribirani na vaze. Zkousela jsem to az do 8m a nikdy mi nesnedla za den ani tu malou sklenicku, vetsinou to byly tak 3 lzicky, nekdy nic. Od 8m jedeme blw a mam mensi nervy. Sice je to porad nejedlik, ale lepsi nez ji nutit lzicku do pusinky. Taky jsme zkouseli hracky u toho, televizi, knizecky…u toho kojeni a dokrmu bych zkusila zalezt do postele, bude na to mit treba vetsi klid a mene podnetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 23:08

Je mi jasné, že té přesnídavky víc nesní (jsem ráda i za tu 1/5, jelikož tohle ho docela baví), spíš mi jde o to UM, 2× 150ml za den a 3× kojení mi přijde prostě málo… ale holt když víc nechce, tak ho prostě do jídla nemůžu nutit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 23:33

Co se smířit s tím, že dítě není automat na mince, do kterého nahážeš jídlo na povel? 8o Já teda nestačím zírat, čeho jsou lidi schopný. Pobíhat s ním a cpát mu jídlo do pusy a u toho číst? 8o Vy byste takto chtěli jíst?! Buď teda chceš kojit, tak vydržíš kojení i s nějakým odtrháváním a smíříš se s tím, že nebudeš znát každý militr, co vypije a počkáš než se to upraví a nebo teda um. Evidentně cpát mu všechno je akorát zmatek. Prostě ne všechny děti sedí jak puclík než spolykají celou skleničku. A žijou. :roll: Že tobě to přijde málo ještě neznamená, že mu to přijde málo. :nevim: Tak mu dávej třeba týden jenom tu variantu, kterou teda chceš a buď trpělivá. Vypadá to, že chceš všechno hned, na mililitr přesně a nepočítaš s tím, že dítě je živý tvor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7169
7.12.19 23:52

@zavináčzavináčový A nejake dalsi tekutiny ma? Kolik pribira? Nejstarsi dcera byla taky nejedlik, zacala aspon trochu az ve 4.5r. Zpetne mam pocit, ze cim vic jsme to resili, tim hur jedla. Mela v roce 7.80 kg. Kojila jsem ji do 8.5m, kvuli nepribirani jsem v jejich 5m (pribrala 100g za mesic) jsem mela i pujcenou vahu a vypila mi tak 500-700 ml za den. Jine tekutiny nechtela. Prikrmy ze zacatku docela jedla, ale kdyz se odstavila (sama), prestala jist i to. Jsou takove deti, no… Ted mam treti, ta odmala krasne ji a je to takova pohoda 8o:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 07:35

@prejeta_zaba já ho rozhodně nechci učit na to, že se při jídle dělají blbosti, ale párkrát jsem nějaké rozptýlení zkusila, jestli to náhodou nebude lepší. Holt prostě bude dostávat UM po menších porcích, ať do něj aspoň něco dostanu. A co se týká kojení, tak jsem psala, že mu MM nestačí, proto se mu dávám ještě UM, nechci ale s kojením přestat, proto mu dávám alespoň to málo, co ze mě ještě vytáhne.

@Hobitka za měsíc přibral právě jen 200g (do výšky se ale vytáhl), tak jsem začala na radu doktorky se zeleninou a přidala jsem i UM, protože takhle chtěl kojit co hodinu a půl (jeli jsme to takhle měsíc) a to prostě s normálním fungování moc slučitelné není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 08:39

Chtěl kojit co hodinu a půl?! Dneska už se kojí na požádání, to ti doktorka neřekla? Kojit po třech hodinách je 20 let staré „moudro“. Moje děti i v roce chtěy kolikrát kojit co 20 minut, kdyz třeba rostou zuby, tak mi přijde schůdnější prostě kojit, když dítě chce a ne běhat od čerta k ďáblu a měřit každý mililitr. Ale každý svého štěstí strůjcem. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama