Bojácné morče

Anonymní
18.9.20 14:30

Bojácné morče

Zdravím :) máme doma 2 morčata, jedno je dlouhosrsté a druhé holé. Oběma jsou 3 roky a zatímco dlouhosrsté bez problémů, tak to holé je neuvěřitelně bojácné. Už když jsem si ho brala bylo víc vystrašené, ale řekla jsem si, že si zvykne, ale oni nic. Když si ho beru na klín a dotknu se ho, nebo ho chci pohladit, škubne s sebou jakoby se mu to nelíbilo a bálo se a to snad pokaždé. Nikdy jsem se k nim nechovala hnusně, starám se o ně atd… Kdyby jste měli nějaké rady a tipy uvítám to. Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1410
18.9.20 14:35

Co jsem tak vyčetla, každé z morčat má svoji individuální povahu a bohužel jsou mezi nimi taková, co si na lidský kontakt nezvyknou vůbec a jsou plachá. ;)
Mám doma 2 holky, staré cca čtvrt roku a taky mě nevyhledávají, spíš naopak :mrgreen:, ale cca 1× denně je s dcerou, i proti jejich vůli, pomazlíme 8) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
18.9.20 15:09

Máme taky dvě, šéfuje tlustá zrzka, ta se nebojí ničeho, druhá je strakatá poseroutka. Máme je něco přes dva roky, je to pořád stejné. Ale já to neřeším, na to už nemám kapacitu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5306
18.9.20 16:20

Bude to asi povahový rys. Máme taky dvě a ani jedno není povahově žádné terno :nevim:. Jedno se sice nechá vzít a milostivě i pomazlit, ale radost mu to zjevně nedělá. To druhé, to je totální neurotik, který na sebe nenechá ani sáhnout. Když ho chce některé z dětí pohladit, tak skáče málem metr vysoko. Nesnese nikoho, ani to druhé morče, takže to asi po půl roce krvavých šarvátek a cvakání zubů skončilo tak, že máme každé ve vlastní ubikaci (k mému velkému nadšení, protože čistit dvě je víc než čistit jednu, že jo…). Bohužel, jsou to živí tvorové a mají prostě své povahy a nálady. Morčata jsou údajně společenská zvířátka, která milují smečku a kontakt. Ta naše netýkavka je ale nejspokojenější, když je sama v bedýnce, dostane nažrat, ale jinak ať si jí nikdo proboha nevšímá! Jo a jsou to holky - údajně bývají míň konfliktní než kluci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.9.20 21:57
@Anonymní píše:
Zdravím :) máme doma 2 morčata, jedno je dlouhosrsté a druhé holé. Oběma jsou 3 roky a zatímco dlouhosrsté bez problémů, tak to holé je neuvěřitelně bojácné. Už když jsem si ho brala bylo víc vystrašené, ale řekla jsem si, že si zvykne, ale oni nic. Když si ho beru na klín a dotknu se ho, nebo ho chci pohladit, škubne s sebou jakoby se mu to nelíbilo a bálo se a to snad pokaždé. Nikdy jsem se k nim nechovala hnusně, starám se o ně atd… Kdyby jste měli nějaké rady a tipy uvítám to. Děkuji :)
Žádný zvíře není povahově stejný, je to jak u lidí. Navíc zrovna morčata jsou kořistní zvířata, stejně jako králíci, moc se nedoporučuje je tahat a zvedat protože je to pro ně stejne jako kdyby je ulovil a ze země zvedl pták. Máte dvě možnosti - smířit se s tím že zrovna tohle morče nebude nikdy žádný mazel a vaši pozornost nevyžaduje, nechat ho v klidu si žít nebo druhá možnost - dal ho tahat a vynucovat si kontakt, snadno si tím zadelate na nervní extra bojácné zvíře které na vás může začít pri sebemenšim kontaktů útočit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 02:28
@ParvatiAntonakos píše: Žádný zvíře není povahově stejný, je to jak u lidí. Navíc zrovna morčata jsou kořistní zvířata, stejně jako králíci, moc se nedoporučuje je tahat a zvedat protože je to pro ně stejne jako kdyby je ulovil a ze země zvedl pták. Máte dvě možnosti - smířit se s tím že zrovna tohle morče nebude nikdy žádný mazel a vaši pozornost nevyžaduje, nechat ho v klidu si žít nebo druhá možnost - dal ho tahat a vynucovat si kontakt, snadno si tím zadelate na nervní extra bojácné zvíře které na vás může začít pri sebemenšim kontaktů útočit.

Já to morče teda rozhodně netahám. Nechávám ho být na pokoji, jen mě napadlo, čím to může být, že je bojácné.

• Citovat
  • Nahlásit
21.9.20 06:25
@Anonymní píše:
Já to morče teda rozhodně netahám. Nechávám ho být na pokoji, jen mě napadlo, čím to může být, že je bojácné.

Pisete ze si ho berete na klín. I to stačí. U těchto zvířat je lepší si s nima sednout na zem kde se citi nejbezpečněji a hladit je tam. Žádné nošení, vyndávání z klece ( měli by si sami vylézt ) atd. Sama mám zkušenost několika takovými morčaty, bohužel u všech to nakonec vyvrcholilo v agresivní chování :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 09:02

@ParvatiAntonakos má klín spíš dříve, teď jen když je třeba ostříhat drápky :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama