Zvětšené uzliny - bojím se, co to bude :/

Lo
6228
1.9.11 09:26

Bojim se, co to bude ://

Ahoj holky, muj problem jsou zvetsene uzliny, mam jednu jakoby pod uchem asi od brezna, pan doktor me poslal na ORL, tam vse v poradku, potom na zubni, to mi rvaly osmicku, na stejne strane, jako uzlina…jsme mysleli, ze odezni, ale ne..je tam porad a ted k ni na krku pribyla dalsi a dalsi pod licni kosti, vse na jedne strane..predevcirem jsem s tim byla opet za doktorem, uz nevypadal tak v klidu, jako minule, poslal me na krevni testy a na sono..cekam na vysledky krevnich testu a mam vazne strach, jelikoz na internetu je na toto tema spousta spatnych zkusenosti…ale zase si rikam, ze jsem plna energie, nic me neboli, ja prece nemuzu byt vazne nemocna… :-( Prosim, mate s timto nekdo nejake zkusenosti?? Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
232
1.9.11 09:44

Ahoj, tak já měla něco podobného . Uzliny na „jedná polovině těla“ v třísle a další jakoby za zubama. Dost dlouho jsem se toho nemohla zbavit, podobně jako ty. Pořezala jsem si totiž o sklo nohu, takže myslim že jsme chytila nějakou infekci a z toho jsem to měla. . Po půl roce jsem onemocněla chřipkou a dostala jsem ATB, nejspíš díky ATB se mě to v těle dalo dohromaty a už jsem měla pokoj. Jinak jsem to nijak neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10049
1.9.11 09:49

Ahoj Lo,

urcite hodne napovi krevni testy (stafylokok…) a pak ultrazvuk. Muze se stat ze by uzlinu vyndali ven- mensi zakrok a poslala se na rozbor.
Moje znama toto resila nadavno, mela za sebou ae rakovinu del. cipku takze strach o to vetsi ze se to vrazilo. Nakonec uzlinu vyndali byla benigni, byl to proste jen utvar ktery tam narostl, vyndali ho a je to. uleva obrovska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6228
1.9.11 09:50
Verusha píše:
Ahoj, tak já měla něco podobného . Uzliny na „jedná polovině těla“ v třísle a další jakoby za zubama. Dost dlouho jsem se toho nemohla zbavit, podobně jako ty. Pořezala jsem si totiž o sklo nohu, takže myslim že jsme chytila nějakou infekci a z toho jsem to měla. . Po půl roce jsem onemocněla chřipkou a dostala jsem ATB, nejspíš díky ATB se mě to v těle dalo dohromaty a už jsem měla pokoj. Jinak jsem to nijak neřešila.
:-) Doufam, ze to bude taky jen neco, co se da lehko vyresit…mam jen strach, jlikoz cteni na netu me uplne zblblo…bojim se rakoviny..ale pevne doufam, ze je to „jen“ nejaka infekce nebo zanet v tele…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
1.9.11 10:06

Ahoj,
určitě to nebude nic vážného. Já mám s uzlinama dlouhodobý trable. Před několika lety mi vyndali cystu na krku a od té doby mě uzliny zlobí. V místě po operaci se mi několikrát do roka zvětšují uzliny - zánět. Teď nedávno jsem měla zánět močových cest a na sonu mi zjistili pro změnu zvětšené uzliny v podbřišku. U mě prostě na jakýkoli zánět v těle takhle uzliny reagují. Jo a na krku mám už několik let 2 hodně zvětšené - vysloveně bouličky. Sono mi dělali několikrát a vždycky jen poznamenali, že se jedná o zvětšené uzliny tak snad 8-o A zkoušela jsem i lymfatický masáže, braní Wobenzymu apod., ale v podstatě mi nic nepomohlo… :-( Radši nic nečti a uvidíš, že to bude dobrý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6228
1.9.11 10:13

Doufam, ze to nebude nic vazneho..Moje mama ma jednu zvetsenou uzlinu uz asi 10 let a nikdo to neresi..me ale poslal na sono a na ty testy..ale asi i pro svou jistotu.. :-) jelikoz znam bouzel pripad, kdy lekar zanedbal svou praci a pani si ztezovala, ze ji je hodne spatne, neveril ji a pak ji zjistili rakovinu delozniho cipku.. :cry: proto jsem i rada, ze ten muj doktor me poslal na vsechny testy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18224
1.9.11 10:19

Nepořezala ses třeba při holení podpaží? Na to muže mít vliv hodně věcí, třeba i nějaká infekce. No, ale možná by ti měli udělat vyšetření té uzliny. Jednoduchý zákrok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6228
1.9.11 10:28
Nainuva píše:
Nepořezala ses třeba při holení podpaží? Na to muže mít vliv hodně věcí, třeba i nějaká infekce. No, ale možná by ti měli udělat vyšetření té uzliny. Jednoduchý zákrok :palec:

Tak to urcite porezala :lol: ono to muze byt vazne cokoli, pry i od klistete, minule leto jsem mela 2, nebo pry i porad od te vytrzene osmicky, mam ji venku 3 tydny, je toho opravdu spousta…jen at to neni neco vazneho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14476
1.9.11 11:24

u mě se z uzliny vyklubala špatná funkce štítné žlázy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
1.9.11 12:36

Ahoj, já měla podobný problém a vyklubala se z toho toxoplazmóza, nic mi nebylo, nic mě nebolelo, dokonce jsem ani nebrala žádné léky, sama ta nemoc odezněla, ale přišla jsem o miminko… :cry: Držím Ti palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
1.9.11 12:40

Ahojky,
trošku to toho vidím.
Měla bys mít veškerá vyšetření jako je ORL, zubní, gynekologie, infekční (můžeš mít boreliozu, toxoplazmozu, felinozu, mononukleozu - mimochodem, máš doma nějaké zvíře nebo býváš s nějakým v kontaktu???).
Dál eventuálně CT nebo MR. Jestli máš problémy od března, je to dlouho, aby se s tím nic nedělalo. Rozhodně si dupni a nech se pořádně vyšetřit.
Podstatné je jestli se jinak nebo víc potíš, hubneš, padají ti vlasy, zhoršily se ti nehty, nebo po sobě máš droboučké červené tečičky, občas teploty. POkud tě nic z toho netrápí, mělo by to být všechno v pořádku.
Strach je pochopitelný a naprosto správný. Opatruj se :-) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6228
1.9.11 15:16
Andulis píše:
Ahojky,
trošku to toho vidím.
Měla bys mít veškerá vyšetření jako je ORL, zubní, gynekologie, infekční (můžeš mít boreliozu, toxoplazmozu, felinozu, mononukleozu - mimochodem, máš doma nějaké zvíře nebo býváš s nějakým v kontaktu???).
Dál eventuálně CT nebo MR. Jestli máš problémy od března, je to dlouho, aby se s tím nic nedělalo. Rozhodně si dupni a nech se pořádně vyšetřit.
Podstatné je jestli se jinak nebo víc potíš, hubneš, padají ti vlasy, zhoršily se ti nehty, nebo po sobě máš droboučké červené tečičky, občas teploty. POkud tě nic z toho netrápí, mělo by to být všechno v pořádku.
Strach je pochopitelný a naprosto správný. Opatruj se :-) :kytka:

Tyto priznaky s teplotou, pocenim, nebo i unavou vubec nemam, na ORL jsem byla, na zubnim, taky, tam mi opravili kazy a ceka me jeste jedna spatna osmicka na vytrhnuti…na gynekologii chodim pravidelne jednou rocne, byla jsem v breznu, vse v poradku…na sonu jsem uz jednou byla, psali, ze je to typicka lyf. uzlina…ted jdu na sono podruhe a cekam na ty testy krve, co to bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6228
2.9.11 12:25

Volala jsem panovi doktorovi, laboratorni testy krve v poradku :dance: ovsem nevim teda, co dal…jak po tom patrat?nebo to nechat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
11.10.11 18:43

Ahoj, nevím, jestli už jsi to nějak vyřešila - já mám také na krku několik zvětšených uzlin - nechávám si je 1× ročně pro svůj klid zkontrolovat jako samoplátce ultrazvukem, zda se nezvětšují ještě víc nebo nemění tvar apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6228
11.10.11 19:02
marmart píše:
Ahoj, nevím, jestli už jsi to nějak vyřešila - já mám také na krku několik zvětšených uzlin - nechávám si je 1× ročně pro svůj klid zkontrolovat jako samoplátce ultrazvukem, zda se nezvětšují ještě víc nebo nemění tvar apod…

Ahoj :-) Byla jsem nakonec jeste jednou na sonu, take v poradku…od te doby nic..uzlina tam je, ale je porad stejna, asi to budu jen take kontrolovat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat