Cena za odstanění znamínka

1844
30.8.11 17:27

cena za odstanění znamínka

ahoj holky, dneska jsem byla u doktora a napsal mi papír na odstranění znamínka. asi před 7 lety jsem byla a neplatila jsem nic ale nevím kolik to stojí, zapoměla jsem se zeptat. šla bych asi do nemocnice. máme tady v opavě sice plastickou chiru ale nevím jak se to platí a je mi to blbé se tam zajít zeptat. díky za info renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15055
30.8.11 17:29

mně je na jaře odstraňoval chirurg a neplatila jsem nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
30.8.11 17:30

Asi před 2 měsíci byl syn odstranili mu 3 a zadarmo, akorát prý co je obličeji musí mít potvrzení z kožního jinak se to platí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1844
30.8.11 17:31

díky, jsem ráda že nic platit nebudu, mám to na krku tak zítra se jdu objednat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
30.8.11 17:31

akorát jsem myslím platila těch 30kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
30.8.11 17:49

Ahoj!

Pokud je to ze zdravotního hlediska, což předpokládám, když jsi na to dostala papír od dotorky, tak by to mělo být v rámci zdravotního pojištění.

V případě, že si chceš znamínka sama nechat odstranit (třeba z estetického nebo praktického hlediska) a není to na doporučení dermatologa, tak se platí. Cena se ale dost liší. Někde můžou chtít 500.-, jinde třeba 1000.-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
30.8.11 17:53

díky za info. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
30.8.11 17:57

já jsem byla nejdřív u obvodní-ta mě poslala na kožní a odtud na chirdu a na chirdě mi ty hajzle dali do zkumavek a tradá zase zpátky na kožní a pak zas za týden pro výsledky a pak se zprávou ještě k obvodní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
30.8.11 17:57
:wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
30.8.11 18:30

Odstraňovali mi jich v červnu asi 5, platila jsem jenom na kožním, pak na chiře při ohledání :mrgreen: , zákrok byl zdarma a pak myslím na převazech (nebo jenom na jednom?) regulační poplatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
30.8.11 18:52

Holky taky uvažuju o odstranění znamének na zádech a na noze.CHtěla bych se zeptat jaký je zhruba postup a jaká jsou omezení a jestli to bolí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
30.8.11 19:04

Mám vzadu na krku a jedno na zádech taky uvažuju o odstranění, ale mám dvouletého chlapečka a tak nevím jak by to pak bylo s péči o něj konkrétně dát do a z postýlky a na přebalovák, kočárku atd.
Omlouvám se za dotaz trošku mimo téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
30.8.11 19:06
KIKOLETEK píše:
Holky taky uvažuju o odstranění znamének na zádech a na noze.CHtěla bych se zeptat jaký je zhruba postup a jaká jsou omezení a jestli to bolí :roll:

Došla jsem si buď k obvodní nebo na kožní, podle umístění znamínka. Pak mě poslali na chirurgii, kde jsem se dohodla na termínu zákroku.
V den zákroku - svlékla jsem se do erár oblečení na sále, vydezinfikovali, opíchali mi to umrtvovací injekcí, vyřízli /cítíš to jako tupé tahání/, zašili a bylo to. Druhý den jsem šla na kontrolu a za týden na vyndání stehů. Pak jsem si ještě akorát došla osobně na výsledky z histologie /telefonicky to neříkají/.
Po zákroku to nebolelo, jen to po pár dnech nepříjemně svědilo. Tahání stehů je jen malinko nepříjemné, ale záleží na velikosti a na místě. Jedno mi dělali na obličeji (dva malinké stehy) a ty stehy mi vypadly sami doma během koupaní asi po 5-ti dnech :lol: .
Omezení v podstatě závisí na místě kde znaménko je a na jeho velikosti, podle níž se odvíjí počet stehů. Záleží i na hojivosti ran člověka. Do týdne je to většinou zahojené, za dva týdny úplně v pohodě. Pozor, znemínko má i kořen a někdy hodně hluboko, proto se nelekni, když po 0,5cm znamínku je třeba 5 stehů a dělají se i vnitřní stehy.
Celkem jsem si v několika letech nechala odstranit 4 znamínka a vždycky jsem měla vše v pohodě. Nebolí to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
30.8.11 19:37

Zazole moc děkuji za výklad :lol: já ani nemám strach ze zákroku ale s té histologie :roll:
a co kdybych náhodou otěhotněla vadíto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
30.8.11 20:04

Mám pocit, že mi doktorka říkala, že dvě znamínka jednou za půl roku jsou zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama