Tiky u dospělého

Anonymní
29.8.11 00:41

Tiky u dospělého

Ahoj, přeji krásnou noc :-)

Mám takový trapný problém.. Nikdo z mého okolí o tom neví a já bych se ráda jako první zeptala Vás na Vaše případné zkušenosti..

Velmi často se mi stává, že pociťuji nutkání na tiky.. Jsou to buď záškuby hlavou - vypadá to jako když na někoho kýváte a beze slov se tímto pohybem ptáte „Co je?“ .. snad víte jaký pohyb myslím… A takhle to udělám několikrát rychle za sebou.
Pak také často křivím obličej - asi jako když se nad něčím zatváříte znechuceně a ještě při tom vykulíte oči..

Problém je v tom, že to dělám jen když si myslím, že mě nikdo nevidí..a snad se mi to i kdaří, protože se mě nikdo zatím na tyhle tiky nikdo neptal.. :nevim:
Nemám žádný stres, prý od toho taky mohou být tiky.
Nevím kdy mi to začalo, ale od dětství to nemám..
Naštěstí mě to nijak neomezuje, ale nevím, normální to asi není…??
Setkal jste se někdo s takovým… chováním? Co to může být? :roll:
Snad mi někdo poradí :-(
Bojím se, že když půjdu k doktorovi, že ze mě udělá blázna a řekne, že mi nic není.. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36187
29.8.11 07:07

Teoreticky by to mohl byt i Torettuv syndrom, pokud je to ovladatelne. Neurologicke vysetreni je sice na miste, ale pocitej s tim, ze ti asi nepomuze. Tiky jsou neskodne a nelecitelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
29.8.11 07:58

já to měla ze stresu. Ale ty píšeš, že žádný nemáš. Nebo by to mohli být zablokované záda. Třeba nějaký nerv. Byla jsem s tím na neurologii-popsala jsem mu ten tik. nevím zda jsem je v ordinaci zrovna měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3102
29.8.11 08:04

K tomu lékaři bych zašla, samozřejmě přímo za psychiatrem, žádný obvoďák. Tady
http://nemoci.vitalion.cz/tikove-poruchy/ čtu, že léčba možná je, tak bych si aspoň prověřila možnosti. Ten stres, který to způsobuje, si ani nemusíš uvědomovat, můžeš na něj být už zvyklá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4555
29.8.11 09:05
Pudloslava píše:
Teoreticky by to mohl byt i Torettuv syndrom, pokud je to ovladatelne. Neurologicke vysetreni je sice na miste, ale pocitej s tim, ze ti asi nepomuze. Tiky jsou neskodne a nelecitelne.

Taky to bude pravděpodobně torettův syndrom. Je to nutkání dělat tiky, někdy jsou ovládnout a někdy ne. Někdo na to bere i léky na zmírnění. Jsou různý formy.

Anonymní podívej se tady http://www.ceskatelevize.cz/…ndrom/video/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.11 12:11

Ahoj.
Tady zakladatelka.

A jak mi pomůže psychiatr? Jo aha, teď čtu že se zabývá mozkem, neuorologie… :-))
A to můžu jít k nějakému psychiatrovi bez doporučení? myslela jsem, že budu muset k obvoďákovi a ten mě doporučí… :nevim:

Teď jsem zkoukla ten dokument.. Tam se říká, že tourettův syndrom začíná v dětství, to já jsem právě v dětství asi neměla, nepamatuji si to.. Ikdyž jsou tiky potlačitelné.. Asi to může být víc…poruch nebo nemocí..
Mě je čerstvých 23 let..
Ale s tím skyrtým stresem to taky může být, jen si vážně neuvědomuji nic co by mně mohlo stresovat.. :-(
Depresí také netrpím, naopak si o sobě myslím, že jsem typ člověka .. tak trochu flegmatik.. :nevim:
Každopádně děkuji za pomoc, radu, bála jsem se, že nikdo neodpoví.. :-)

• Citovat
  • Nahlásit
4555
29.8.11 12:31
Anonymní píše:
Ahoj.
Tady zakladatelka.

A jak mi pomůže psychiatr? Jo aha, teď čtu že se zabývá mozkem, neuorologie… :-))
A to můžu jít k nějakému psychiatrovi bez doporučení? myslela jsem, že budu muset k obvoďákovi a ten mě doporučí… :nevim:

Teď jsem zkoukla ten dokument.. Tam se říká, že tourettův syndrom začíná v dětství, to já jsem právě v dětství asi neměla, nepamatuji si to.. Ikdyž jsou tiky potlačitelné.. Asi to může být víc…poruch nebo nemocí..
Mě je čerstvých 23 let..
Ale s tím skyrtým stresem to taky může být, jen si vážně neuvědomuji nic co by mně mohlo stresovat.. :-(
Depresí také netrpím, naopak si o sobě myslím, že jsem typ člověka .. tak trochu flegmatik.. :nevim:
Každopádně děkuji za pomoc, radu, bála jsem se, že nikdo neodpoví.. :-)

Být na tvým místě, tak zajdu k obvodní, řeknu jí problém a ona tě pošle třeba na neurologii, kde zjistí problém, nemusíš jít hned k psychologovi..to myslím řeší neurologie. Pokud si pamatuju, tak v tom dokumentu je to, že to vzniká buď u dětí předškolního věku a nebo pubertě. :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
2.8.14 11:54

JÁ MÁM PROBLÉM ASI PŮL ROKU, ŽE MÁM TIKY HLAVOU. JAKO SE MI CHVILKAMA ZAČNE KLEPAT HLAVA. UŽ SI TOHO VŠIMNUL MANŽEL A ZROVNA VE CHVÍLI, KDY JSEM TO JÁ NEVNÍMALA. TEĎ JSEM BYLA U DOKTORKY, TAK MI ŘÍKALA, ŽE TO MŮŽE BÝT OD KRČNÍ PÁTEŘE. ALE JSEM JEŠTĚ OBJEDNANÁ NA ORTOPEDII, TAK UVIDÍM TAM. ALE CÍTÍM SE OPRAVDU BLBĚ. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.14 17:15
@Anonymní píše:
Ahoj, přeji krásnou noc :-)

Mám takový trapný problém.. Nikdo z mého okolí o tom neví a já bych se ráda jako první zeptala Vás na Vaše případné zkušenosti..

Velmi často se mi stává, že pociťuji nutkání na tiky.. Jsou to buď záškuby hlavou - vypadá to jako když na někoho kýváte a beze slov se tímto pohybem ptáte „Co je?“ .. snad víte jaký pohyb myslím… A takhle to udělám několikrát rychle za sebou.
Pak také často křivím obličej - asi jako když se nad něčím zatváříte znechuceně a ještě při tom vykulíte oči..

Problém je v tom, že to dělám jen když si myslím, že mě nikdo nevidí..a snad se mi to i kdaří, protože se mě nikdo zatím na tyhle tiky nikdo neptal.. :nevim:
Nemám žádný stres, prý od toho taky mohou být tiky.
Nevím kdy mi to začalo, ale od dětství to nemám..
Naštěstí mě to nijak neomezuje, ale nevím, normální to asi není…??
Setkal jste se někdo s takovým… chováním? Co to může být? :roll:
Snad mi někdo poradí :-(
Bojím se, že když půjdu k doktorovi, že ze mě udělá blázna a řekne, že mi nic není.. :-(

Ahoj,

nejsi často naštvaná? Nemáš často vztek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
novakovi
3.8.14 17:52

Magnesium

Kupte si magnesium rozpustné tablety.

• Citovat
  • Nahlásit
3.8.14 20:38
@alkuc píše:
JÁ MÁM PROBLÉM ASI PŮL ROKU, ŽE MÁM TIKY HLAVOU. JAKO SE MI CHVILKAMA ZAČNE KLEPAT HLAVA. UŽ SI TOHO VŠIMNUL MANŽEL A ZROVNA VE CHVÍLI, KDY JSEM TO JÁ NEVNÍMALA. TEĎ JSEM BYLA U DOKTORKY, TAK MI ŘÍKALA, ŽE TO MŮŽE BÝT OD KRČNÍ PÁTEŘE. ALE JSEM JEŠTĚ OBJEDNANÁ NA ORTOPEDII, TAK UVIDÍM TAM. ALE CÍTÍM SE OPRAVDU BLBĚ. :oops:

Ono totiž doktoři vždycky když neví, řeknou, že to je buď od páteře nebo od krční páteře. :mrgreen:

Co máš za práci? Stresové prostředí? Podnikáš? Vztekáš se často? Štve tě něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.8.14 18:40

Joo. Docela dost práce, jsem trochu ve stresu. :cert: Jinak dělám nehty a sedím od rána do večera se skloněnou hlavou a pak máme s manželem obchod KLÍČOVÉ A BEZPEČNOSTNÍ CENTRUM, kde jsem pak tehdy, když mám volno ve své práci. Někdy jsem fakt vyčerpaná. Navíc je to podnikání obojí, takže člověk nemá volno, ani když ho má. Taky si myslím, že je to všechno dohromady. Navíc ještě začínám mít problémy s vyšším tlakem.
:,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yyy
7
18.9.14 18:08

Setkání

Zdravím všechny, chci se přidat k diskuzi o TS, máme jedenáctiletou dceru a s tímto problémem se potýkáme už od jejich šesti let.Je to fakt hodně těžké a já už jsem dost unavená. Kdo nezažil, nemůže nikdy pochopit, ale hlavně uvěřit. Proto už jsem v poslední době přemýšlela o tom, že bych se docela ráda seznámila s někým, kdo má třeba podobně staré děcko s tímto problémem a třeba se i setkat. Děcka by na to nebyly samy a mě by se určitě o tom mluvilo líp s někým kdo ví o čem to opravdu je. Jestli byste měl někdo zájem byla bych ráda a třeba se nás může sejít víc a klidně můžem do budoucna i něco podniknout. Mějte s ekrásně a přeji vám hodně sil. V případě zájmu se potom domluvíme na nějakém spojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.14 18:44
@alkuc píše:
Joo. Docela dost práce, jsem trochu ve stresu. :cert: Jinak dělám nehty a sedím od rána do večera se skloněnou hlavou a pak máme s manželem obchod KLÍČOVÉ A BEZPEČNOSTNÍ CENTRUM, kde jsem pak tehdy, když mám volno ve své práci. Někdy jsem fakt vyčerpaná. Navíc je to podnikání obojí, takže člověk nemá volno, ani když ho má. Taky si myslím, že je to všechno dohromady. Navíc ještě začínám mít problémy s vyšším tlakem. :,(

Omlouvám se, že odpovídám tak pozdě.

Tady krásně vidíš, že tvoje tělo už ti dává jasné signály k tomu, aby jsi zpomalila. Nejprve vítr v játrech (tiky) a teď už nám to leze i na srdce. Problémy s trávením nemáš? Průjmy, ranní nevolnosti, zvracení, pocit na zvracení, nechutenství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.14 18:46
@yyy píše:
Zdravím všechny, chci se přidat k diskuzi o TS, máme jedenáctiletou dceru a s tímto problémem se potýkáme už od jejich šesti let.Je to fakt hodně těžké a já už jsem dost unavená. Kdo nezažil, nemůže nikdy pochopit, ale hlavně uvěřit. Proto už jsem v poslední době přemýšlela o tom, že bych se docela ráda seznámila s někým, kdo má třeba podobně staré děcko s tímto problémem a třeba se i setkat. Děcka by na to nebyly samy a mě by se určitě o tom mluvilo líp s někým kdo ví o čem to opravdu je. Jestli byste měl někdo zájem byla bych ráda a třeba se nás může sejít víc a klidně můžem do budoucna i něco podniknout. Mějte s ekrásně a přeji vám hodně sil. V případě zájmu se potom domluvíme na nějakém spojení.

Ahoj,

píšeš, že se potýkáte s tímto problémem od šesti let. Předpokládám, že šla v šesti letech do školky. Jak se ji tam líbilo? Chtěla tam chodit? Nevzteká se často? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama