Bolavé bříško u novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.3.22 15:32

Bolavé bříško u novorozence

Ahoj holky, zajímaly by mě vaše zkušenosti s bolavým bříškem u miminka. Nějaké osvědčené babské rady nebo kapičky, cokoliv, co vašemu miminku pomohlo? :) předem moc děkuji za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1161
29.3.22 15:34

Nejlíp pomohl čas. Ale horší než obvykle to bylo po všech kapkách na bříško, co jsme zkusili - babycalm, espumisan. Po vysazení to bylo mnohem lepší. Taky jsme hodně cvičili s nožkama, masirovali bříško. Po 3. měsíci už bolelo minimálně 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
29.3.22 15:34

@Veru Pospíšilová
Rektální rourka. Cvicění a masáž bříška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
29.3.22 15:38

Při každém přebalování dát vykakat nad umyvadlo či nočník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
29.3.22 16:39

Ahoj, zkoušela jsem kde co. Masírovat bříško, nahřívat, cvičit nožičkami. Dávala jsem kapičky - Biogaiu jako probiotika, a pak Espumisan, po něm ji bylo mnohem hůř, vyměnila jsem ho za Babycalm - ten alespoň neškodil, ale také moc nepomohl. Když bylo nejhůř, rourkovala jsem, ale to pomohlo jen na chvíli. Nakonec jediné co pomohlo byl čas - když se ji posílily břišní svaly a začala se aspoň trochu hýbat. Do té doby nosit v šátku, houpat na míči, nechat spát na mém břiše…cokoliv zabralo. Neboj, přejde to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
29.3.22 16:40

Espumisan a nechávat důsledně odříhnout. Pokládat i novorozence na bříško, vykrká se a vyprdí. Nosit na tygříka. Někdy nepomůže nic. Jen počkat, až z toho mimi vyroste (po 3. měsíci se to většinou uklidní samo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
29.3.22 17:32
@Veru Pospíšilová píše:
Ahoj holky, zajímaly by mě vaše zkušenosti s bolavým bříškem u miminka. Nějaké osvědčené babské rady nebo kapičky, cokoliv, co vašemu miminku pomohlo? :) předem moc děkuji za tipy.

Masírovala sem synovi břicho Tymiánovým krémem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.22 23:38

Přešlo to až kolem 3 měsíců. Nebo alespoň bylo vidět velké zlepšení a ve 4 už to bylo v pohodě úplně.
Nepomohlo nic a že jsem toho zkusila fakt hodně - masáž, nahřívání, cvičení, koupání, probiotika (žádné jí nesedly)… Párkrát jsem musela použít rektální rourku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat