bolavé nožky

1186
14.8.06 21:45

bolavé nožky

Ahojte holky,

Matyášek (budou mu 3 roky) si posledních pár dní stěžuje že ho bolí nožičky. Není moc vysoký, je tak o 1-2 cm větší než má čerstvě dvouletá neteř. Včera jsme se ségrou koukaly, že se za týden co jsme se nevyděli musel vytáhout minimálně o 3 cm. Je možné že ho nožičky bolí z toho že tak najednou moc roste?
Vím že staršího syna také bolí nohy když roste. A tak nechci letět zbytečně k dr. Jen, on si zatím nikdy nestěžoval.
Máte někdo podobné zkušenosti?

Děkuji Simunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ro
2159
14.8.06 22:11

Ano, je to možné, zrovna mi tu brečí Johanka, kope při tom nožkama, protože neví, co s nimi dělat - je to velmi nepříjemný stav. První bolesti z růstu měla už ve dvou letech, teď zase poskočila o pět cm za měsíc a vlastně jsem to trošku čekala. Dostala na chviličku studený obklad na lýtka, teď už spí, možná ještě k ránu bude mňoukat - je to už druhá noc- v noci to bolí nejvíc.
Syn to měl taky, ale až kolem osmi a pak v deseti. Tomu už jsem podkládala nohy nahoru a vyvazovala na chvíli obinadlem. U něj se dokonce uvažovalo o návštěvě endokrinologa a chemickém srovnání růstového hormonu. Jeho otec měl totiž s růstem a růstovými skoky taky problémy a dostával na to léky - tchyně nebyla schopna říct, zda hormonální nebo jen tišící.
Johančin otec zase měl nevyrovnaný růst, takže jedna noha vzala draka o deset čísel a má je od svých dvanácti let operativně srovnávané.
No a já si růstových bolestí užila dost a dost v pubertě - až u Johanky mi pediatr potvrdil, že to může bolet i takhle malé prcky.
ahoj
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
14.8.06 22:28

Díky Romčo!!!

Staršího syna nožky bolely také až v pozdějším věku. Tak jsem si nebyla jistá. Vím, že nyní opravdu šíleně moc roste, ale člověk má strach aby něco nezanedbal.

Manžel je celkem vysoký a kluci budou asi po něm. Starší syn, jde do druhé třídy, je ve třídě největší a to jsou tam o rok starší kluci. Já je dnes měřila a on má v 7 letech(je narozený v květnu), 140cm. Jenže on byl veliký od mala. Ve školce byl také největší dítě a když jsem ho viděla jít se školkou na procházku, tak byl jak když tam již nepatří.
Mladší syn, byl ale takový drobek. Zpočátku ne, ale pak nějak moc nerostl.
Tak to nyní chce asi dohnat.

Simunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
14.8.06 22:37

Pedoš mi říkal, že to je rozkolísanou hladinou růstového hormonu, že u malých se to neřeší vůbec, maximálně analgetiky, aby se vyspaly. No to dávat nebudu.
A hlavně je to prý dané geneticky, rodiče, kteří sami měli nějaký růstový problém, pak prý choděj s rozbolavělými dítky.
U Filipa mi právě nabídl tu návštěvu endokrinologa, protože ve dvanácti za děsných bolestí přirostl o skoro deset cm za dva měsíce. Ale pak najednou jako když utne a skoro rok téměř nerostl. Teď má 187 (je mu sedmnáct) a počítám, že ještě kousek poporoste kolem dvaceti.
U Johanky prý mám počítat, že do té puberty se to občas objevovat bude, kdyby bylo hodně zle, tak řešit to může nejdříve až po šestém roce. Do té doby pouze tišit bolest.
Ro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama