Bolavé, oteklé a popraskané rty

880
15.3.14 11:04

Bolavé rty

Děvčata, už čtvrtý den mám bolavé rty. Oteklé, popraskané směrem od kontury rtů (ale velice jemně popraskané), cítím v nich tepavou bolest a celkově mě rty bolí a mají výraznější barvu než obvykle. K tomu prasklý koutek. Už mě to dost štve, je to nepříjemný. Beru b-komplex a vit. C, mazat to nejde ničím, je mi to nepříjemný, tak jen dvakrát denně potřu tvarohem a to na chvíli pomůže.
Od čeho to může být a případně co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16985
15.3.14 11:10

@Meliora zkus jeste mazat maslem a medem, co ti bude prijemnejsi.
Nj, asi jarni nedostatek vitaminu, take jsem nedavno mela. Natrhej si koprivy, udelej odvar, popijej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
15.3.14 11:15

Tak mě vždy pomohl jelení lůj ten nejobyčejnější za cca 12Kč :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
15.3.14 11:19

Zkusím to máslo, jelení lůj je mi nepříjemnej a dlouho ho nesnesu
Jako taky mívám sem tam tak normálně popraskané rty, kdy použiju jelení lůj a pohoda, ale tohle mi připadá jiné. Jak když tam mám nějakou horkost neob jak to nazvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
15.3.14 11:25

Tohle mám každý jaro a podzim, pomáhá béčko a kalciovka, ale když to trvá víc, jak dva týdny, máznu Fungicidinem (lok.atb na mykózu) a do tří dnů mám pusu jak novou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
15.3.14 11:26

Jelení lůj to sice promazal, že pusa nově nepraskala, ale jakmile se slízal nebo setřel, všechno jelo nanovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2017
15.3.14 11:28

Nemuze to byt nejaka jarni alergie? Kamaradka to tak ma..rozpraskane a otekle rty. Cim presne maze nevim. Akorat vim o obyc jelenim loji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
15.3.14 11:46

Ja mám dobrou zkusenosti s pomadou garnier takvoou světle zelenou za 60, na popraskané rty mi to strašně pomáhá, a uklidnuje mi tu bolest :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
15.3.14 11:48
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.14 11:58

Ta horkost vypadá na zánět. Jestli tě to bolí hodně, zkus aspirin, potom ten tvaroh je dobrej nápad. No a promazávat třeba kokosovým olejem, ten je na to taky dobrej a urychluje hojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mal
3821
15.3.14 12:27

@Meliora já doporučuju kalciovou mastičku, mažu vždy na noc.Ale je to divný, že to máš až takhle bolavý. Piješ dost???
http://zdravi.ceskyprehled.cz/…99-7383.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.3.14 12:39

Já ted měla taky velké problémy se rty, zjistili mi anémii- nedostatek železa a co ho nyní doplňuji, je to už v pohodě. Může to ale ukazovat na nějaký vážnější problém v těle, nemáš k tomu i nějaký další problémy? Jinak já nedám dopustit na konopnou mastičku, je to takový malý zázrak :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
15.3.14 12:40
@bukvina píše:
Já ted měla taky velké problémy se rty, zjistili mi anémii- nedostatek železa a co ho nyní doplňuji, je to už v pohodě. Může to ale ukazovat na nějaký vážnější problém v těle, nemáš k tomu i nějaký další problémy? Jinak já nedám dopustit na konopnou mastičku, je to takový malý zázrak :pankac:

v koprivach je prave i zelezo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.14 12:53

@Meliora Jestli máš ty rty zarudlé, nateklé, bolestivé a horké (pulsují), tak je v nich učebnicový zánět. Na to ti žádné jelení loje a mastičky nepomůžou. Jenom ty s antiflogistickým účinkem. Může to bejt alergická reakce na nějakou pomádu, potravinu… Jestli máš doma Zyrtec, tak si ho vezmi. Nebo prostě cokoli protizánětlivého. Aspirin, Ibuprofen - pomůže to i na tu bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.3.14 12:55

@AniNevim slyšela jsem, jsou na železo báječný, jen ne každý je chutově snese :-D výborná je i ted na jaře v rámci očisty červená řepa- třeba štávy z ní :) pomáhá pročistit krev. Horší je, že z rostlinných zdrojů se železo hůře vstřebává, takže pro masožravce je nejlepší hovězí a játra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama