Bolest bříška 6m

127
31.5.16 17:46

bolest bříška 6m

Zdravím maminky, prosím o vaše zkušenosti. Můj malý půlroční chlapeček mě včera večer docela vyděsil. Normálně se večer na papal (na noc mu stačí ještě UM), uložila jsem ho, usnul a po půl hodince se vzbudil s neskutečným řevem, oblil ho studený pot, byl úplně malátný a všechno, co v sobě měl vyblinkal… Teplotku teda neměl a asi po hodině kňučení se mi ho podařilo utěšit.. poté spinkal celou noc a ráno mi papat nechtěl, vypil jen trošišku mlíka a zase to vyhodil ven… Tak jsem šla k doktorce, prý to je nějaká střevní viróza, mám mu dávat heřmánkový čaj, at není dehydratovaný a koupila jsem od Hipp na doporučení doktorky nějakou rýžovo-mrkvovou šťávu… Čajíčku se napil krásně, mlíčko mu zkouším dávat řidší než obvykle, ale moc se na to jídlo ještě netváří, skoro pořád spinká a pokňukává… :nevim: zítra máme jít na kontrolu, máte s tímhle někdo zkušenosti, jak bych mu ještě mohla pomoct? Je bobek hrozně neštastný a já jakožto prvorodička hned plaším… Děkuji všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
719
31.5.16 19:22

@zusaf brouček malej, já teda mám teprve 5 M ale řešili jsme průjem, nicmíne jsem dostala několik rad i na zvracení - zaprvé Kulíška koupit, aby nebyl dehydratovaný a měl dost živin, pak zkus dát trochu banánku rozmačkaného - sladké a staví a to nejen průjem, ale obecně vše, stejně tak rýžový odvar. Není mu dobře od bříška určitě, takže zkusit chovat a obecně vůbec nedávat na bříško, neunavovat ho, nechtít po něm teď nic, jen kolíbat, ať sebere co nejvíc sil. A čajík určitě ne ten od Hipp jen, kup v lekárně dětský heřmánkový čaj a klidně jednu lžičku cukru do něj, vůbec se toho neboj, miminku se dostane do těla potřeb ná glukoza a bude mu lépe - mírní to i bolest, ale dej mu max. 3 lžíčky, když ti zvrací, ztráelo by to efekt. Moc držím palce, ať je mu lépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
31.5.16 19:29

@Ketty655 Moc moc děkuji… ;) no bobek už se ted po celém dni konečně i trošku najedl, tak uvidíme, co přinese večer, každopádně už vypadá mnohem lépe, tak se mi ulevilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
31.5.16 20:06

Jejda, snaz se hodit do klidu, o nic nejde ;) :hug: takovych a horsich viroz jeste bude! Zakladem je nenutit jist, nutit pit. Protoze veskere problemy spojene s prujmy a zvracenim jsou dehydratacniho razu.Ja davam detem klidne neredeny dzus nebo slazeny caj, hlavne kdyz pijou.At je brzy lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat