Bolest celých uší chrupavky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

promiminko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 21:49
bolest celych usi chrupavky

Prosim poradite? Bolest celych usi ne uvnitr ald celeho ucha chrupavky hlavne v leze nemizu uz tteti noc ani spat :,( cim to muze byt? Jsem trochu nachlazena ale uvnitr neboli :nevim:

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 05.01.17 22:01

@promiminko Já to mívala při chřipce taky, nevím, zda to bylo v souvislosti s ní nebo s tím, jak člověk přes den leží, ale dokonce jsem místo polštáře spala pak na límci, co se dává při zablokovaném krku a ucho měla v té díře, jinak jsem nemohla ležet a na zádech neusnu.

Ou
Kelišová 5158 příspěvků 05.01.17 22:05

Zánět spojený s tím nachlazením. Na bolest si vezměte 2 ibalginy či paraleny a do ucha si kapejte nějaké kapičky z lékárny.

Na spaní si dejte hodně vysoko polštáře, abyste spala skoro v polosedě, zlepšíte tím rozložení tlaku v uších.

(teď jsem měla něco podobného, ale navíc to u toho ucha tak nějak lupalo, jako by tam něco lezlo. fuuuuuuj - přešlo to po pár dnech)

Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 05.01.17 22:05

Mas nekoho, kdo by se ti se silnym svetlem podival do zvukovodu? Mohl by to byt zanet, kdyz si lehnes, hlava se vic prokrvi a to zesili bolest. Proc sis dnes nezasla na ORL, kdyz je to uz treti den :nevim:
Vzala bych si brufen 400, usi bych chladila a rano bych sla k dr.

K82
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 5 inzerátů 05.01.17 22:12

@Ou @Helileli
zakladatelka ale psala, ze ji neboli uvnitr, ale jestli to dobre chapu, tak boltec. zakladatelko, ja to mivala taky, vetsinou ve spojitosti s velkym stresem.mela jsem, jakoby v kreci krcni svaly, skripala zubama a kdyz to trvalo dele, tak me molely i ty bolte. nepomohlo nic, az klid a protahovani a uvolnovani krku, ev. masaz skalpu. pokud to ovsem boli i uvnitr, je to, samozrejme, spis soucast zanetu.

ManL
Povídálka 19 příspěvků 05.01.17 22:24

Dle popisu to bude nejspíše zánět zvukovodu. Syn to měl v létě, rovněž trochu nachlazený, bolestí nespal a plakal při jakémkoliv dotyku ucha. Takže zítra ráno na ORL, kde předepíší protizánětlivé popř. antibiotické kapky. Teď si dej od bolesti Nurofen, který je od bolesti a zároveň protizánětlivý. Takto nám to bylo doporučeno na ORL.

promiminko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 22:28

Dekuji prave uvnitr me neboli vubec spis jak pise prvni pani jakoby prelezele nebo co ale pres den moc nelezim.No reknu vam je to sileny zas se orevaluji ze strany na stranu

Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 05.01.17 22:33

@K82 to sice jo, ale ta bolest muze jit ze zvukovodu a sirit se po boltci. Navic teda brufen a chladny obklad urcite neublizi a na ORL muzou pripadne vyloucit souvislost se sluchem.
Dalsi moznost je zanet chrupavky v boltci, a tam by bylo tuplem zahodno resit, protoze pri nem dochazi k nekroze chrupavky a nasledne deformaci ucha…
A pokud by slo treba o neurologicky problem, tak by se to mohlo opichnout, aby se to uvolnilo, preci jen pokud nemuze zakladatelka treti noc spat, tak by to mela resit, nez se z toho zvencne ne?

Ou
Kelišová 5158 příspěvků 05.01.17 22:36

@K82 to že se to zhoršuje v noci s ležením ukazuje právě na nějaký zánět v dutinách - to že bolí boltec není úplně podstatné, není to klasický zánět středního ucha jako u dětí, je to nějaký virus, co teď řádí a leze i do uší.

A že já jsem ten poslední, kdo by se vyhýbal spojení nemocí a stresu ;-)

promiminko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 23:03

No ne jen voltec cele ucho :-( dekuji zitra jdu k doktoru zeptam se me teda boli i hlava

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 06.01.17 05:35

Měla jsem to přesně jako zakladatelka a byl to zánět zvukovodu. CHce to k doktorovi a ATB kapky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 09:29

@Ou Tak já to třeba měla fakt z toho přeležení… bolelo mě vždy to jedno, na kterém spávám.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >