bolest hlavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.08 08:01
bolest hlavy

ahoj holky,
prosim o radu, co na bolest hlavy v tehu, jsem ve 12tt a dnesni noc pro me byla utrpenim, usnula jsem az kolem 2 rano a to jen na necely 4 hodinky.....strasne me celou noc bolela hlava, dala jsem si vecer paralen, ktery mi normalne zabira a tentokrat nic:( je mi zle, kdyz nespim, jsem nepouzitelna......navic se trochu bojim, abych nemela zase nejaky psychicky problem, nespanim u me zacala posttraumaticka porucha a musela jsem asi 3 mesice brat antidepresiva......snad se to ted nebude opakovat, i kdyz snad tentokrat neni duvod - stresy v praci ani doma nemam
muzete poradit co na bolest hlavy v tehu?

Reakce:
VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.08 08:36

Já jsem na tom podobně, ale Paralen mi naštěstí vždycky zabere, ale beru si opravdu jen když mám pocit, že mi praskne hlava :roll: :roll: :roll: - někdy mi nepomáhá si ani lehnout a odpočinout si, bývá to ještě daleko horší!!!

Jediné co ti poradím je zajít k dr., protože bolesti hlavy jsou v těhu celkem nebezpečné a prý se to musí řešit včas!

Dr. mi už napsala magnézko a bolesti se podstatně zlepšily, teda spíš vymyzely a taky spousta problémů spojených s těhu se mi urovnala!

Naštěstí moje bolesti nejsou tak časté, je to tak jednou týdně, ale i tak to stačí - já to mám možná ze změn počasí a tlaku!

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 22.12.08 08:48
tygří mast

já jsem používala „tygří mast“ - taky mě bolela hlava, ale nechtěla jsem brát prášky. Jenže mě bolela občas - ne denně.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 22.12.08 10:02

Ahoj,

uf, vůbec ti nezávidím. Taky moc dobře vím, co to je bolest hlavy.

Já v těhu a při kojení beru tedy paralen. Pak mám mast na spánky při bolestech hlavy. No a mě zabírá už od dětství (a možná to bude taková ta moje „psychická víra, že to pomůže“) dát si hodně studený mokrý kapesník pokapaný (hodně) francovkou kolem krku a ovázat šátkem. Ta francovka začne dost pálit, ale prostě mi to pomáhá.

Přeji bezbolestné Vánoce!

Bolones
Kecalka 494 příspěvků 22.12.08 10:18

Anonymní - já jsem v 6. t. a hlava mě bolí taky… Byla jsem u mojí fyzioterapeutky a řekla mi toto :
„Máte to od krční páteře. Počátek těhu je pro každou ženu více či méně stres a stresu se člověk přirozeně brání tím, že zvedá ramena a hlavu krčí k hrudi - jako by se schovával“.

Doporučila mi protahování krku a ranem, popř. uvolnění pomocí masáže a mám klid - hlava vždy přestane bolet.
Samozřejmě původ tvých bolestí může být jiný, ale většina bolestí hlavy je spojena právě s krční páteří a s nedostatečným přísunem tekutin…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.08 11:56

holky diky za rady!!!
ja pred tehu obcas trpela na bolest hlavy, ale vzdy pomohl paralen a zaspala jsem to, tuto noc ne.....hlava boli i ted:((
koupila jsem si Magesium tabletky.....Veru muzou se i bez doporuceni lekare? muj gyndr.ma dovolenou.....a taky jsem si vzala magnesku vodu na piti, snad to pomuze…

od krcni patere to samozrejme byt muze, ptz me asi tyden boli zada, mezi lopatkama a jakoby nahore pod krkem.....

jsem z toho nestastna, prave proto ze ja tu nespavost spojuju s temi psych.problemy co jsem mela, ale jak rikam, doufam ze psychika v tom moc nebude…

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.08 12:03

Tak to bych ti kecala jestli je dobré je brát i bez doporučení lékaře, ale zkus se zeptat v lékárně magistry!
Já jsem dostala magnézko šumivé a je to super!
Dr. ho předepisuje hlavně proti tvrdnutí bříška, křečím, vysokému tlaku atd. atd. - mě teda hooodně pomohlo i se zácpou :oops: :oops: :oops:

Bolones - to má fyzioterapeutka pravdu, je pravda, že taky mám pocit, že to mám hodně od krční páteře!
Celkem mi pomáhá, když si třeba alpou nebo nějakým gelem promasíruju krk a bolest pomaloučku ustupuje, ale někdy to nepomůže!

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 22.12.08 16:26

Na krční páteř taky hodně zabírá zbytečně se nekřivit, nespat na vysokém polštáři a dávat si pozor na průběžné zpevňování svalů kolem páteře. Každá vyšší zátěž v podobě nevyvážené těžké tašky s nákupem je znát.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 22.12.08 17:23

Já trpím na migrény. Taková ta klasika, bolest jak blázen, která mi střílí za očima a rozšiřuje se postupně do celé hlavy až do šíje, zvracení, světliplachost.

Magnézium ti rozhodně neublíží. Jeho nedostatek způsobuje často migrény, protože jsou mnohem dráždivější jednotlivé buňky a násobí vzruchy v nervové soustavě.

Až půjdeš k dr, nech si předepsat magnosolv, tím mě léčili na neurologii migrény. Je to větší dávka magnézia, volně prodejné tabletky nepomůžou trvale navýšit hladinu magnézia v krvi.

V druhém trimestru můžeš i Ibalgin/Nurofen. Ten nebudeš smět ve třetím trimestru, protože látka v něm může způsobit uzavírání výdutě mezi srdíčkem a plícemi (ale ve větším množství, takže klid). To mi řekl lékař, tudíž jsem si už jednou brufen brala (prodávají verzi bez barviv), vzala jsem si asi 1/3 tabletky s obsahem 400 a bolest ustoupila do snesitelných mezí.

Jinak mě v pvním trimestru na migrénu pomohlo zakutat se do postele a otevřít okno dokořán. Čím větší zima v kombinaci s teplem postele mi dělala dobře a pomáhala bolest zaspat.

A je lepší si vzít prášek hned v začátku bolesti, protože pak se bolest „větví“ a už není možné se jí tak dobře zbavit (to mám zase od dr na neurologii).

Přeju, ať už hlava nebolí (mě už teď hodně dlouho nebolela, co užívám magnézko, ťuk ťuk na dřevo)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.08 11:32

ahoj holky,
vsem Vam dekuju za podporu.....ja dnes volala na gyndu a magnesko pry ok a paralenu jen pulku, a to je problem, mam vycitky, ja vcera odpoledne mela zvysenou teplotu tak jsem si pulku vzala a pak na noc jeden cely na tu hlavu, je fakt ze jsem se dnes konecne vyspala, ale jak rikam, mam vycitky hrozny, jestli jsem mimcu nejak neublizila :(
hlava jeste boli, ale min nez vcera

rodič
Nováček 2 příspěvky 31.07.14 07:20
Bolesti vůbec a jak na ně?

Všem, kteří by rádi udělali něco se svými bolestivými stavy, doporučuji navštívit na Faceboku nově vzniklou skupinu (chronické bolesti), která se snaží pomoct v této oblasti zdraví. Přeji hodně úspěchů :lol:

Váš příspěvek
Reklama