Bolest hlavy - rychlá rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LE.nova
Kecalka 239 příspěvků 6 inzerátů 20.02.17 15:24
Bolest hlavy rychlá rada

Ahoj,
ráda bych Vás poprosila o radu jak ulevit triletemu synovi. Celý víkend prokašlal, má rýmu, včera i zvýšenou teplotu. Dnes jsme byli u doktorky, na kašel dostal sirup. Teď se vzbudil po obědě a stěžuje si, že ho bolí hlava, ukazuje na čelo. Taky na to trpím, vždycky pomůže ibalgin. Jak ale můžu pomoci malému dítěti? Mám tu nurofen pro děti, ale ten se dává spíš jen při horečce, že? Teplotu má 37.

Díky za rady.

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 15:26

Nejsou to dutiny? občas mi pomůže zatáhnou hlavu šátkem

Aamanda
Kelišová 5582 příspěvků 20.02.17 15:28

@LE.nova Nurofen, Panadol apod. jsou analgetika primárně na bolest. Snižují i horečku, ale stejně tak tlumí bolest. Já osobně bych mu Nurofen dala.

LE.nova
Kecalka 239 příspěvků 6 inzerátů 20.02.17 15:30

@ka2ka asi nebudou, ted říkal, že ho bolí celá. Myslím, že má klasickou chřipku, ráda bych mu pomohla, ale nechci do něho cpát léky zbytecne.

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 20.02.17 15:31

Rozkroj 2 brambory, ohrej ve vode, dej do nove uterky a priloz na hlavu. Pokud to jsou dutiny, tak mu to spusti rymu a ulevi.
Na rymu - osol trochu vody, ohrej ji, namoc 2 usni cistici tycinky a dej mu je na 10min do nosa. Udelej to jako hru :mrgreen: Ryma se hned spusti :palec:

LE.nova
Kecalka 239 příspěvků 6 inzerátů 20.02.17 15:34

Díky všem, postupně to vyzkouším.

ka2ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 15:34

Brambory jsou skvělý :potlesk:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2433 příspěvků 20.02.17 16:44

Hodne mi na tohle pomaha osolena vrouci voda, uterka na hlavu a inhalovat. Taky to celkem spolehlive spusti rymu. Ale jestli je to dobry pro triletyho mrnouska :nevim:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 20.02.17 16:47

@Chumchalice tak brambory jsou zajímavé :palec: To si musím pamatovat :)

Jinak já proti jednorázovému podání analgetik při bolesti problém nemám. Zkusila bych dítko zakutat do postele, ať tu bolest zaspí (chřipková bolest by se měla prostě vyležet). U nás taky občas funguje placebo efekt, kdy sem malýmu dala „lék na bolení“ - a ono šlo o vitamín nebo něco podobného, pak sem ho položila do pelechu, a jak se uklidnil, tak usnul a než se probral, bylo lépe.

Přímo k opravdovému léku na bolest jsem šáhla možná dvakrát ;) ale nemám s tím problém.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 20.02.17 16:48

Já bych dala hodně pít a pít a pít a čekala, až to přejde, můj přítel by také asi dal něco na ulevení hlavy v podobě potlačení příznaků a já bych se snažila dojít k léčení příčiny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >