Bolest kolene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
silonk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.15 07:48
Bolest kolene

Zdravím, už asi měsíc mě trochu pobolívá koleno.. ne při chůzi, jen když ho mám pokrčené.. např. když sedím v tureckém sedu.. není to nějaká šílená bolest.. jen taková trošku nepříjemná.. nevíte, co to může být?? Zabere na to infra sauna? k doktorovi si samozřejmě zajdu.. ale mám strach.. vím, že injekce do kolene je hodně nepříjemná…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 24.03.15 07:52

@silonk může mít moře příčin. Mám něco podobného - důvodem u mne jsou uvolněné vazy v koleni, do kloub dokupy nedrží, jak mají, při některých polohách nohy je ten kloub nesprávně a způsobuje bolest. Mi na to nepomáhá nic. Ale u Tebe to nezjistíš, dokud nezajdeš k dr.

katkatel
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 24.03.15 08:21

@martina.se mam s kolenem asi neco podobneho, co Ty - po urazu mam uvolnene vazy a radu let jsem si myslela, ze mi uz nic nepomuze, pri zatezi se bolest horsila, na vsechno jsem uz pouzivala ortezu - nejen na lyze, ale i na turistiku a cviceni v telocvicne…Pak jsem zasla za nejakou pani fyzioterapeutkou a ta mi dala dokupy sestavu cviku… musi se cvicit denne, pred a po zatezi svaly dukladne protahovat - ale vysledek se dostavil a ja uz ani ortezu nepouzivam…
Ale jinak souvisi pry bolest kolen s ledvinami :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 24.03.15 08:41

@katkatel já ortézu nenosím, ale jsou věci, které mi nedělají dobře :zed:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 24.03.15 09:04

Kromě vazů a kloubu jako takového to může být klidně začínající osteroporóza. Aspoň mě s tím doktor strašil - on ej takový rádobyvtipálek, prej - už nejste nejmladší.

Injekce do kolene - nic příjemného, ale zažila jsem už i horší a bolestivější věci.

Jajvy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.15 16:14

Ahoj.Od dnesniho rana me boli prave koleno.Ale ne pri chuzi, jen kdyz si sedam nebo pri drepu. Nevite, cim to muze byt? jsem plasan a hned me napadl nador v kolene :(

Petulinka89
Kecalka 270 příspěvků 27.01.16 15:00
Bolest kolene

Maminecky, jdu si opet pro radu. Uz asi 2 mesice me boli kolena. Leve vic. Pri chuzi me vubec neboli, jen kdyz si sedam, ci stoupam a kolena mam uplne pokrcene. Pri narovnani mi v nich krupe. Vodu v nich nemam. Ani nejsem sportovkyne ani uraz nebyl. K dr. vubec nechodim, pac nebyvam nemocna. A na nejaky ten kasilek si vezmu sirup. Chodim jen na gyndu a to kdyz musim :-D ale chtela bych se zeptat zda jste to nemela taky nejaka podobne a nezabrala vam nejaka masticka ;) ci cviceni na kolena. Nejdrive bych rada vyzkousela neco doma, az pote bych si zasla k doktorovi. Krupe mi v nich snad odjakziva ale bolest az ted. Jsem teda o 20kg tezsi nez kdysi… Po porodu proste vaha nejde a nejde dolu. Je mi 26, merim 164cm a vazim 74kg… Je mozne ze by to bylo treba i nadvahou? :nevim:

Cherry Ann
Povídálka 20 příspěvků 27.01.16 15:54

@Petulinka89 No ja mám problémy s kolenami odjakživa, mám voľnejšie väzy, na jednom mi vyskakuje čéška a je to šialená bolesť :( Takisto lupanie, vŕzganie. Obávam sa, že mastička na to neexistuje žiadna, ale zašla by som na tvojom mieste k dr., nech ti to skontroluje. Mne navrhli na ortopédii dobré cviky a rok mi už koleno nevyskočilo, pomohlo mi spevnenie svalstva. Mňa však nikdy neboleli. Ináč váhovým prírastkom to asi môže byť, 70 kg síce nie je nijaká váha (ja mám toľko od 13tich :D) ale pokiaľ má človek problémy s kĺbmi, tak každé kilo dolu samozrejme pomôže. Každopádne s vyšetrením by som neváhala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.16 19:12
bolesti

Dobrý den, nějakých posledních těch 14 dní mě bolí levé koleno. často mi v něm křupe a poté křupnutí bolí.
koleno je nateklé.
občas opravdu velká bolest.
když třeba zkusím udělat dřep, a sáhnu si na obě kolena když se zvedám, v tom jendom mi prostě něco přeskočí..
poradíte prosím?
docela dost sportuji.
ale toto se stalo náhle bez urazu

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 21.07.19 23:52

Holky, nevíte, co to může být? Ráno jsem se probudila a zjistila jsem, že mě bolí pod levým kolenem, jako někde uvnitř, špatně se mi chodí. Jako bych to koleno měla nějak špatně v noci postavený, vybočený, či co a teď ho mám takové úplně vyřízené. Připadám si od rána jak stará důchodkyně. Když se chci pro něco shýbnout, tak to je jak kdyby mi bylo devadesátpět. A když se chci zvednout, tak se něčeho musím přidržet, protože se s tou nohou nezvednu.

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 22.07.19 00:10
@Enmamma píše:
Holky, nevíte, co to může být? Ráno jsem se probudila a zjistila jsem, že mě bolí pod levým kolenem, jako někde uvnitř, špatně se mi chodí. Jako bych to koleno měla nějak špatně v noci postavený, vybočený, či co a teď ho mám takové úplně vyřízené. Připadám si od rána jak stará důchodkyně. Když se chci pro něco shýbnout, tak to je jak kdyby mi bylo devadesátpět. A když se chci zvednout, tak se něčeho musím přidržet, protože se s tou nohou nezvednu.

Neměla jsi předtím nějakou větší, nebo nezvyklou zátěž na nohy? Nebo třeba nějaký uraz, bouchnutí do kolena, do nohy?

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 22.07.19 00:25
@Milan42 píše:
Neměla jsi předtím nějakou větší, nebo nezvyklou zátěž na nohy? Nebo třeba nějaký uraz, bouchnutí do kolena, do nohy?
Úraz jsem neměla. Větší zátěž také ne. A k doktorovi nepůjdu. Už jednou se mi stal „úraz“ v posteli a nikdo mi to nevěřil a žádný doktor mi nepomohl, stačilo říct, že se mi stal úraz v posteli v leže a každý mě poslal do háje, přestože jsem měla nohu oteklou a fialovou. Tehdy jsem prosila, ať mi udělají vyšetření, že mi praskla nějaká šlacha. Prý to je blbost, takže sono a magnetickou rezonanci zamítli a dělali vyšetření na všechny nemoci světa, mé prosby je nezajímali. Závěr byl, že neví, co mi je, ale hezky se to uzdravuje. Po velkém shánění známostí mi jeden ortoped (známý známého) sdělil, že noha už je v podstatě zdravá (po 3 měsících) a po pročtení všech lékařských zpráv mi dal za pravdu, že se kloní k mé verzi s tím, že nepraskla celá šlacha, nemohla bych vůbec chodit, ale jen nějaká její úponka a krev se mi vylila do tkáně. Stát se mi to v posteli prý mohlo při špatném pohybu nohy, ale je to vzácné. Obvoďačka mě s tou nohou nechala tehdy chodit na dvanáctky.
Azeretereza
Závislačka 2966 příspěvků 22.07.19 00:34
@Enmamma píše: Úraz jsem neměla. Větší zátěž také ne. A k doktorovi nepůjdu. Už jednou se mi stal „úraz“ v posteli a nikdo mi to nevěřil a žádný doktor mi nepomohl, stačilo říct, že se mi stal úraz v posteli v leže a každý mě poslal do háje, přestože jsem měla nohu oteklou a fialovou. Tehdy jsem prosila, ať mi udělají vyšetření, že mi praskla nějaká šlacha. Prý to je blbost, takže sono a magnetickou rezonanci zamítli a dělali vyšetření na všechny nemoci světa, mé prosby je nezajímali. Závěr byl, že neví, co mi je, ale hezky se to uzdravuje. Po velkém shánění známostí mi jeden ortoped (známý známého) sdělil, že noha už je v podstatě zdravá (po 3 měsících) a po pročtení všech lékařských zpráv mi dal za pravdu, že se kloní k mé verzi s tím, že nepraskla celá šlacha, nemohla bych vůbec chodit, ale jen nějaká její úponka a krev se mi vylila do tkáně. Stát se mi to v posteli prý mohlo při špatném pohybu nohy, ale je to vzácné. Obvoďačka mě s tou nohou nechala tehdy chodit na dvanáctky.

No a není možný, že to je kvůli tomu? Že sis to třeba v noci prelezela a teď to bolí? Já někdy před deseti lety spadla z koně, voda, krev v koleni, a dodnes to občas cítím. Pravda, většinou po námaze, ale někdy mi stačí dlouho blbě sedět a bolí to. Pokud nechceš k dr, tak bych to ledovala a uvidíš. Žádný zázraky s tím doma asi neuděláš. Možná ještě nějaká ortéza by mohla pomoct.

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 22.07.19 00:36
@Azeretereza píše:
No a není možný, že to je kvůli tomu? Že sis to třeba v noci prelezela a teď to bolí? Já někdy před deseti lety spadla z koně, voda, krev v koleni, a dodnes to občas cítím. Pravda, většinou po námaze, ale někdy mi stačí dlouho blbě sedět a bolí to. Pokud nechceš k dr, tak bych to ledovala a uvidíš. Žádný zázraky s tím doma asi neuděláš. Možná ještě nějaká ortéza by mohla pomoct.

Ta šlacha mi tehdy praskla v kotníku. Nad tou ortézou uvažuju, pokud se to nezlepší. Ta by asi pomohla, jenže já mám homozygotního Leidna a na to ortéza vadí. Takže se zatím budu šetřit, aby se to srovnalo.

ZuzčaPokorna
Povídálka 31 příspěvků 22.07.19 10:36

Ahoj, tohle je dost těžké říct.. pokud to přestane do pár dnů tak to taky nemusí být vyřešené. Můžeš mít poškozené vazy z minulosti a může se to vracet.. určitě bych doporučila nějaký přípravek na kolena pokud nebereš. Najdi si něco s vysokým obsahem látky MSM. Nejlíp na tohle funguje Alavis.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama