ATB Amoksiklav

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.15 14:59
Atb. Amoksiklav

Ahoj, prosím o radu, přítel byl na urologii nechat si zkontrolovat moč, která mu u jeho doktorky cca týden předtím vyšla prý dobře na leukocyty a bílkoviny, tam mu asi dělali nějaký podrobnější test? A nějakou bakteri v močových cestách našli, bohužel si nepamatoval jakou, prý se vyskytuje normálně u žen, je neškodná, mohl jí prý chytit ode mě, nechápu co ode mě mohl chytnout,,neškodnýho'' a dostat na to tato antibiotika?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ali-Ali
Extra třída :D 11133 příspěvků 23.03.15 15:07

Amoksiklav se dava na kde co od anginy po zanet mocovych cest. clovek muze mit bakterie, ktere nic nezpusobuji za „bezneho provozu“, ale pak muzou spustit problem treba pri oslabeni imunity.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 23.03.15 16:13

Kdyby byl zdrav, tak si hadam nedava opakovane kontrolovat moc. I neskodna bakterie muze nekdy prevzit vladu.

Doctus
Závislačka 4430 příspěvků 23.03.15 17:09

@Ali-Ali
Amoxicilin spolu s kyselinou klavulanovou se nesmí předepsat na angínu. Lékem volby u streptokokové tonsilofaryngitidy je acidostabilní penicilin V (PenBene™, Ospen™ a další).

@zakladatelka
Pokud by měl muž zánět močového měchýře, který by se nijak neprojevoval, tak ATB nejsou indikována. V případě potíží nebo bolestí při močení jsou lékem volby nitrofurany (nitrofurantoin, nifuratel), příp. co-trimoxazol (Biseptol™). Amoxicilin-klavulanát je lékem volby u zánětu vyšších etáží vylučovacího systému, tedy ledvin.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 10:41
Amoksiklav a kvasinkova infekce

Čau holky, omlouvam se za asi blbej dotaz ale je mozny ze by me ATB amoksiklav 1g vyvolal kvasinkovou infekci? Mam husty, bily vytok a povrchove svedeni s tim ze,,uvnitr,, citim jako y tepani..hledala jsem info po netu ale nic jsem nenasla.. Dekuji za jakoukoliv radu :srdce:

Barabull
Kecalka 377 příspěvků 23.01.17 10:45

Je to mozny..ja to takje mela, nasadili mi je vto nemocnici, zbytecne..a mela jsem z toho akorat kvasinky..doporucuji co nejdriv cipky..rychle ulevi

Kejdík
Závislačka 3498 příspěvků 23.01.17 10:46
@Anonymní píše: Čau holky, omlouvam se za asi blbej dotaz ale je mozny ze by me ATB amoksiklav 1g vyvolal kvasinkovou infekci? Mam husty, bily vytok a povrchove svedeni s tim ze,,uvnitr,, citim jako y tepani..hledala jsem info po netu ale nic jsem nenasla.. Dekuji za jakoukoliv radu :srdce:

to mohou udělat jakákoli antibiotika. Ochromí poševní mikrofloru a tím se přemnoží kvasinky, kterým antibiotika nevadí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 10:47

Zrovna ted jim anoksiklav a mam problemy taky se spodkem, ale s jinou casti…desne me svedi konecnik, celou prdku mam rudou, bolavou a navic to svedi jako blazen. Zitra nastesti dobiram…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 10:54
Holky dekuji moc

Skocim si do lekarny pro kandibene, to mi zabira a teda stve me to. Nejradeji bych je vysadila..jenze je musim dobrat, mam to na zanet po vytrzenem zubu :-(

Kejdík
Závislačka 3498 příspěvků 23.01.17 10:57
@Anonymní píše:
Skocim si do lekarny pro kandibene, to mi zabira a teda stve me to. Nejradeji bych je vysadila..jenze je musim dobrat, mam to na zanet po vytrzenem zubu :-(

je dobré pak použít nějaká probiotika do pochvy, až ho dobereš. Bohužel je to časté u léčby antibiotik.

smutná máma
Kelišová 5325 příspěvků 49 inzerátů 27.01.17 21:58

Ahoj, vnučka 2 měs. dostala na děts. pohotovosti tato antb.na kašel, rýmu a že je dost zahleněná. Dcera se bojí, jak je bude snášet a případných nežádo. ucích účinků. Jaké máte zkušenosti s těmito antb. u takto malých kojenců? Děkuji za rady

Lejlinka88
Závislačka 2675 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 07:05

@smutná máma dobry den. v tak malem veku bych vzala malou k pediatricce, pokud vase ma dovcu, tak k zastupujici, lepsi vice nazoru. nekteri doktori rvou ATB na potkani, kor na pohotovosti.ja toho zastancem nejsem a atb davam az kdyz uz to opravdu jinak nejde.ale muj nazor.at je male brzy dobre :kytka:

smutná máma
Kelišová 5325 příspěvků 49 inzerátů 28.01.17 07:12

@Lejlinka88 já tedy doufám, že na dětské pohotovosti v nemocnici snad slouží pediatr.Ta jim v týdnu napsala jedny antb.-myslím Zinat-a řekla, že jestli se to zhorší, ať je začnou brát, popř. ještě navštíví dětskou pohotovost(v kraj. městě).Malá se začala zhoršovat, tak dcera spěchala do lékárny Zinat vyzvednout, ale nikde ho nemají. Proto volila tuto návštěvu na dětské. Omlouvám se, nevím zda Zinat píši správně.
Jinak děkuji moc za radu

smutná máma
Kelišová 5325 příspěvků 49 inzerátů 28.01.17 07:14

@Lejlinka88 asi nám nic jiného nezbývá, než brát je, miminko kašle,2leťák kašle a maminka je taky na hromadě.

smutná máma
Kelišová 5325 příspěvků 49 inzerátů 28.01.17 07:17

@Lejlinka88 s dovolením jsem ti koukla na profil a jsem taky z Třeb. :lol: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama