Bolest konečníku

Anonymní
6.11.20 10:10

Bolest konečníku

Asi dva týdny mě trápí šílená bolest při stolici a celkově konečníku.
Nemůžu si pořádně dojít na velkou aniž by to bylo bez bolesti.
Za poslední půl rok jsem změnila hodně jídelníček a zhubla 25kg.
Takže teď hodně piju čistou vodu přes dva litry denně a mám hodně vlákniny a denně ovesné vločky. Tohle by spíše mělo být na stolici lepší ale napadá mě že jestli mi to nezhoršuje.
Stolici není nějak tuhá, nebo že bych měla zácpu.
Beru dva týdny rybí tuk v kapslích tak že by možná těn mi dělal problémy? :nevim:
Mám po utření krev na papíře a dívala jsem se i zrcátkem jestli tam něco není, ale moc tam nic nepoznám, mám tam kolem jizvu z porodu která byla při velkém nástřihu, ale to je už šest let.
Zkouším mast na hemoroidy, ale nevím jestli to je ono.
Samozřejmě se mi hned k dr. s tímto nechce…
Ale bolí mě konečník i když sedím…
Prosím o radu co s tím jestli někdo měl něco podobného, dík

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.11.20 10:16

To budou hemoroidy, tohle opravdu nebude rybím tukem. Bolest a krev. Je třeba asi zajít k dr., i když to chápu. Mně se udělaly v prvním těhotenství, porod s tím byl dost děsný. Pak se to spravilo a teď ve druhém se mi vrátily už na začátku. Taky se mi s tím k doktorovi nechce. Ale mě to netrápí, neboli ani nic, žádná krev nebo potíže. Zkus ty masti, sedací koupele s borovou nebo heřmánkovou vodou a toho doktora.

• Citovat
  • Nahlásit
4504
6.11.20 10:18

Určitě hemeroidy. Zkus procto-glyvenol. Anebo pak lékař jedině!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 10:22

Tak zatím mě to trápí ty dva týdny, tak zkusím něco doma. Nějaké ty masti…
Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
5559
6.11.20 10:36

Zkus cipky na hemeroidy. Ty jsou lepší. Můžeš mít i vntni a ty zvenku nenamazes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.20 10:36

Mohla by to být taky anální fisura. Sestra ji měla několik let. Bolesti byly kolikrát paralyzující. Pravidelně navštěvovala proktologa, a ani ten nepomohl. Nakonec paradoxně pomohlo to, že přestala jíst celozrnné pečivo a takové ty lisované chlebíčky (já tomu říkám otruby), přestože všichni právě tuto stravu, kde je hodně vlákniny, považovali za hlavní pilíř úspěšné léčby. Někde se dočetla, že nestrávená semínka a slupky z nich mohou fisuru nejenom dráždit, ale že ji mohou primárně taky způsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
6.11.20 10:38

...

Mazej s tím k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17260
6.11.20 11:52
@Alexandra.R píše:
Mohla by to být taky anální fisura. Sestra ji měla několik let. Bolesti byly kolikrát paralyzující. Pravidelně navštěvovala proktologa, a ani ten nepomohl. Nakonec paradoxně pomohlo to, že přestala jíst celozrnné pečivo a takové ty lisované chlebíčky (já tomu říkám otruby), přestože všichni právě tuto stravu, kde je hodně vlákniny, považovali za hlavní pilíř úspěšné léčby. Někde se dočetla, že nestrávená semínka a slupky z nich mohou fisuru nejenom dráždit, ale že ji mohou primárně taky způsobit.

tohle jsem chtěla napsat také :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17260
6.11.20 11:52
@Tecumseh píše:
Mazej s tím k doktorovi.

a ano, mazej k doktorovi - nač se zbytečně trápit doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 19:43

Ještě jsem to víc zkoumala a vypadá to jako na obrázku. Kolem otvoru mi něco vylézá, ale není to nějak fialové nebo červené.
Takže jsem myslela že hemeroid ale to by spíš bylo červené nebo do fialova :nevim:
Jestli to nepřejde zajdu určitě k dr.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 19:46

Takto

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 20:46

Ahoj, mam to ted uplne stejne take cca dva tydny! Poprve se mi to stalo v lete asi 1,5 mesice od porodu a zmizelo to samo ze dne na den. Ted to ale boli mnohem vic a k doktorovi se mi samozrejme taky nechce… :roll:
Pred tydnem jsem dokonce byla na velke 4× za 24 hodin! Myslela jsem, ze me jebne…ted chodim jednou a i tak je to sila…
Tak dyztak napis, co ti pomohlo! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
17260
6.11.20 21:03
@Anonymní píše:
Ještě jsem to víc zkoumala a vypadá to jako na obrázku. Kolem otvoru mi něco vylézá, ale není to nějak fialové nebo červené.
Takže jsem myslela že hemeroid ale to by spíš bylo červené nebo do fialova :nevim:
Jestli to nepřejde zajdu určitě k dr.
Zakladatelka

může být i normálně růžový

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
6.11.20 21:04

Zakladatelko, přesně to samé se mi udělalo po druhém porodu. Bolest hrozná… pak jsem našla postup, který mi pomohl a (ťuk, ťuk) od té doby mám pokoj. Kup si v lékárně mast Dubová kůra. Není drahá, do stovky určitě. Připrav si kostku ledu a dej si horkou sprchu. Ještě ve sprše vezmeš kostku ledu a budeš s ní potírat řitní otvor, tak dlouho, jak to vydržíš. Pak si na prst aplikuješ mast a to, co vylezlo a bolí tě to, zasuneš zpět do konečníku. Mazat budeš pokaždé, když půjdeš na WC. Vždycky ale musíš trošku dovnitř.
Možná to zní šíleně, ale fakt to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 21:15

@anahry děkuji za radu, určitě vyzkouším.
Vyzkouším cokoliv jen aby ta šílená bolest byla pryč, protože je to fakt peklo…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama