Ucpaná močová cévka

Anonymní
5.11.20 18:04

Ucpaná cévka - moč

Dobry den,
muj dedecek ma permanentne zavedenou cevku na moc. Casto se mu ale ucpava, a pak musi na vymenu do nemocnice. Nyni se ucpaka uz po 4 dnech.
Tvrdi, ze pije dost. Vynechal i bilkoviny. Nevite jak na to?

Dekuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18549
5.11.20 18:39
@Anonymní píše:
Dobry den,
muj dedecek ma permanentne zavedenou cevku na moc. Casto se mu ale ucpava, a pak musi na vymenu do nemocnice. Nyni se ucpaka uz po 4 dnech.
Tvrdi, ze pije dost. Vynechal i bilkoviny. Nevite jak na to?Dekuji moc

zkuste mu přes jeho obvodní doktorky zajistit ošetřovatelku-charitu, která mu to přijde 1× za týden propláchnout - přes obvoďačku je to zadarmo,
můj dědeček měl cévku 3 roky, každý týden přijela ta ošetřovatelka a 1× za 6 týdnů jezdil sanitou do nemocnice, kde mu provedli výměnu
bílkoviny zas ať nevynechává, ty jsou pro staré lidi důležité - bez nich vám hrozně zeslábne a pak už se to do původního stavu těžko vrací

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
5.11.20 18:39

Ahoj, já jsem taky v nemocnici a cevku už mám 3 týdny, ale nikdy se mi neucpala. Jednou jsem ji měla půl roku (výměna každé 2 týdny), ale taky se mi nikdy neucpala. Co vím, tak se hodně ucpava vývod moci (epicystostomie), tu mi chtěli dělat, ale já to odmítla, to raději ta cevka. Ale spíš než tady bych se ptala urologu. Nebo pokud by toho byl děda schopný, tak aby se sám cevkoval jednorázovými cevkami, to je lepší, než permanentní katetr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 19:40

Vygoogli si urinární kondomy Conveen. Může to mít nasazené místo cévky. Předepíše normálně lékař.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 19:48

Dekuji moc vsem za rady.
Dedeckovi je uz 95 let. Navzdory svemu veku je ale jeste vitalni.

Zkusime zajistit tu osetrovatelku, snad to pujde.

• Citovat
  • Nahlásit
18549
5.11.20 19:50
@Anonymní píše:
Vygoogli si urinární kondomy Conveen. Může to mít nasazené místo cévky. Předepíše normálně lékař.

no ne každý pacient to může mít, třeba dědeček musel mít tu cévku, jinak samo nic neteklo a močí by se ucpal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 20:37
@stinga píše:
no ne každý pacient to může mít, třeba dědeček musel mít tu cévku, jinak samo nic neteklo a močí by se ucpal

Take myslim, ze by to neslo…Deda ma navic tu cevku uz dele nez rok, takze neni asi ani nadeje, ze by mu ji vyjmuli.
Zitra zkusime obvodacku, zda pujde ta osetrovatelka. Moc dekuji za radu. Jsme uz bezradni, chudak deda musi kazdou chvilku do nemocnice na vymenu…

• Citovat
  • Nahlásit
2140
5.11.20 20:38

Tak otázka, proč ji má..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 21:07

Dostal ji ve chvili, kdy se nemohl vymocit, prestoze mel plny mechyr. Pak mu to vyndali, nedavno mel uraz ( praskly obratel, ale uz je deda lepsi), a urolog mu ho uz nechce vyndat. Mysli si, ze svaly uz dost ochabky a deda by mel zase potize s mocenim…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat