Nechám si vyšetřit onkogenní markery

4.11.20 23:36

Nechám si vyšetřit onkogenní markery

Ahoj, delší dobu mě bolí v podbříšku břicho, nadýmání a otok břicha. Lékaři mi nijak nepomohli. Je mi 22 let. Napadlo mě si zajít do synlabu a zaplatit. Co myslíte? Rakoviny se moc bojím, ty markery jsou celkem účinné. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2845
4.11.20 23:42

Účinné v jakém smyslu? Jakože mají výpovědní hodnotu? Asi jak který. Budeš je umět interpretovat? Pokud se ti nechce trávit moc času studiem, některé nemocnice nabízejí balíčky, kde máš vyšetření, markery a konzultaci. Já mám soukromé laborky ráda, ale nejsem si stopro jistá, jestli to dělají jako komplet službu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 23:53

No, účinné… Spousta markerů může být zvýšená i z xy různých důvodů. A při spoustě nádorů nemusí být extra zvýšené nic. Myslím, že jediný opravdu bez debat vypovídající je ten, co signalizuje karcinom prostaty.
Já když měla nádor na vaječníku, markery týkající se vaječníků byly zcela v normě. A ujížděl nějaký, který s vaječníkama neměl nic moc společného. Mnohem víc vypovídající byl podrobný ultrazvuk.
Anonym - zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
7086
4.11.20 23:56

Zkusilas probiotika? Btw psychika dela hodne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 00:09

A prosim mela jste nejake priznaky? :,( Zrovna na ten vajecnik jsem myslela… ze je to spolehlive :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 00:10

@Tarjei ano, pouzivam kratce hylak forte… ano asi psychyka… dopoledne nic moc, vecer si vsimnu ze brisko je vetsi, hned se prida nadymani a strachze jsem vaznenemocna… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 00:11
**@Anonymní
A prosim mela jste nejake priznaky? :,( Zrovna na ten vajecnik jsem myslela… ze je to spolehlive :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 00:18

@Terulinka1998 vůbec žádné náhodný nález na ultrazvuku. Nakonec naštěstí něco vzácného, ale nezhoubného, ale přišla jsem o celou pravou stranu. Onkomarkery brali pro upřesnění diagnózy, ale vypovídající to nebylo vůbec, což sami uznávali, že velmi často to stejně nic moc nenapoví. A to byli zkušení onkogynekologové, kteří to hodnotili jako celek, takže sama bych se na takovouhle diagnostiku vykašlala.

• Citovat
  • Nahlásit
4080
5.11.20 00:32

Na gynekologii tě vyšetřili a co kolonoskopie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 00:59

@Leviatan gynekologie ano pred temi 2 mesici vse v poradadku, no udelal jen ultrazvuk 🤔 😔 🤷🏼‍♀️ No kolo ne ale gastro ano, pouze podrazden zaludek… tak ja nevim napadlo me jeste soukroma gyn. klinika. Jakoze aby na me kouknul nekdo jiny a ty vajecniky zkontroloval. Snad se nepredpoklada rakovina streva u tak mladeho cloveka ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2015
5.11.20 01:00

Objednej se na gastro. Tam ještě můžou udělat spoustu vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
5.11.20 01:08

@Terulinka1998 tak nikdy nevíš… Kolonoskopii se začíná. Test na okultní krvácení. Jinak na gynde ti nedělali citologii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
5.11.20 01:10

Jinak já měla taky bolesti nakonec od zad. Jak jsou prý úpony na bedra tak to může bolet jako v podbřišku. Myslela jsem si že mám cystu ale bylo to od těch zad nejspíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2015
5.11.20 01:19

@Terulinka1998 a jaké vyšetření ti tedy na gastru dělali? Mně při bolesti břicha dělali ultrazvuk, fibroskopii, kolonoskopii a kompletní krev a alergie.
Gynekolog, gastroenterolog, neurolog. Klasické kolečko při bolestech břicha.
Mně nakonec pomohl až fyzioterapeut, bolest byla od zad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3204
5.11.20 02:22

Měli jsme teď pacientku, která měla onko markery a přesto ji našli nádor na slinivce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama