Bolest zadku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RyBANA
Neúnavná pisatelka 18300 příspěvků 03.02.10 15:56
Bolest "prdelního" svalu

Ahoj, omlouvám se za ten název, ale já nevím jak to pojmenovat :lol:

Máte někdo zkušenost s bolestí prdelního svalu? Co se s tím dá dělat? Jeden týden mě bolí prav půlka, teď zas levá…tentokrát je to nesnesitelné, nemůžu se skoro hýbat :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 03.02.10 16:16

Něco podobného se mi už stalo, ale odeznělo to samo…vím, že je to nepříjemné při nucení.

Taky záleží jestli nebereš železo…jestli jo, tak hned vysadit!!! Nebo se vůbec nevy…! :pocitac: :zed: :pocitac: :zed:

:lol: :mrgreen: :lol: Jo a název je super - ale jinak prostě konečník :lol: :mrgreen: :lol:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 03.02.10 16:16

no tezko poradit, pokud to trva kratce, tak zobat prasky (treba Ibalgin, Veral…), pokud to trva dele, tak k PL a ten te posle na RHB, nebo na neurologii, odkud te nejspis poslou na RHB (finalne) - pokud se z prosteho boleni prdelniho svalu (zrejme gluteus maximus?) nevyklube neco jineho. Mezitim mozna probehne RTG, ktery ale nejspis bzadnou podstatnou informaci neprinese. Nekdy pomuzou manipulacni techniky, ktere ale provadi malokdo. Nemuzes ho mit jen natazeny?
dulezity je sledovat, jestli vsechno citis a ovladas a nemas potize s curanim.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 03.02.10 16:33

Rybano já mám asi podobný problém :think: Jen mi přijde že to není sval,ale ještě nějaký dolní výběžek páteře (ale bolí to nad tou prdelní poduškou :roll: :lol: ). Bolí to tak že chůze je skoro nemožná a otočit se v noci v posteli je fakt očistec. Je to asi 14 dní co mi dole v té páteři jakoby luplo a bolest je tatam, jen se teď bohužel objevila zas na druhé straně. Já to zatím práškama neřeším a počkám na konec těhu jestli se to pak upraví samo, nebo holt budu muset cvičit :mavam:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 03.02.10 16:38

estli je to v takove te ryze u kostrce, tak to je SI skloubeni a plati na to to same, co jsem psala vyse - to totiz plati prakticky na vsechny druhy bolesti zad
akorat SI se da docela hezky obstriknout

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 03.02.10 16:41

Prosim vas, ja to porad nedokazu identifikovat - to jako myslite hyzdovy sval? jak to boli? jakonamozene po sportu treba?
Od 26. tydne tehotenstvi jsem se 4 tydny plazila po zemi jak silene me bolelo „neco“ u kostrce, neslose hnout, vyrazne mi pomahalo teple - lehala jsem si tim bolestivym mistem na raselinovy polstarek. PAk mi taky Dr. udelal nejake skubnuti telem, to pomohlo tak o 30%, uz jsem to neriskovala, prislo mi to dost nebezpecne pro miminko…najednou to znicehonic preslo - jezis, to byla uleva…

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 03.02.10 16:47

Tak Ibalgin rozhodně NEBRAT!!! Ve třetím trimestru se nesmí vůbec!!!
S bolestí prdelního svalu zkušenost nemám, zato mne ke konci bolela „kost kundová“ :lol: Nejspíš tam ten mímís něco přilehl :nevim:

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 03.02.10 16:53
Gina108 píše:
S bolestí prdelního svalu zkušenost nemám, zato mne ke konci bolela „kost kundová“ :lol: Nejspíš tam ten mímís něco přilehl :nevim:

Tak s tím plně souhlasím…mě bylo v poradně doporučen Paralen Extra…to je ta nejsilnější možnost.

Jinak jestli to jsou záda, tak šup na tu neurologii a nezvedat se z postele přes břiho, ale přes bok(přetočení ze zad na bok. Nejdřív nohy a pak rukama pomalu vstát a chvilku sedět). Doporučuje se cvičení na míči. A to ať už jde o SI nebo L5. Ale každopádně na neurologii.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 03.02.10 16:55

jo sorry, nevsimla jsem si metriku - tak paralen, obstriky a RHB. RTG taky ne, stejne by byl k prdu…

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 03.02.10 17:13

Jestli jsi těhotná, tak manipulaci ti taky dělat nebudou. Mně teda jednak bolívá někdy kostrč /mám zhojenou frakturu/, jednak jsem taky měla bolesti od SI kloubů, které mi teda úúúžasně manipuloval jeden skvělý primář v důchodu na Košumberku. Může to být špatným držením těla (můj případ), měla bych pravidelně cvičit - ehm :think: , v těhotenství bych to sváděla na změnu těžiště a přetěžování těch kloubů, čili odpočívat, hledat úlevovou pozici, myslím, že to spraví porod :-D . Taky v těhotenství jsou ty klouby překrvené, jako vše, a tudíž víc háklivé, taky pánev se roztahuje, čili to tam všechno pracuje… Porodíš, uleví se. Vím, o čem mluvím, já ke konci před porodem skoro nechodila, jak mě kyčle bolely. A druhý den po porodu laňka! :palec:

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 03.02.10 17:15

Paralen extra se teda vyloženě nedoporučuje, stačil by normálně, v tom „extra“ je silnější dávka a navíc kofein, měl by se max. ten 500. Moje osobní praktika: účinek se zesílí zapitím coca-colou - dodáš taky kofein, ale ne v takové míře + rychlý cukr.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18300 příspěvků 03.02.10 17:25
Gina108 píše:
S bolestí prdelního svalu zkušenost nemám, zato mne ke konci bolela „kost kundová“ :lol: Nejspíš tam ten mímís něco přilehl :nevim:

:lol: :lol: tzv. piční kost :lol: tak ta mě bolí taky :mrgreen:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18300 příspěvků 03.02.10 17:29

Jinak kost ani konečník to není, prostě mě bolí levá půlka - jak kdyby se tam něco přehodilo - nebo skříplo. Asi to bude tím špatným držením těla no…to mě nenapadlo 8-o

monkax
Závislačka 2539 příspěvků 03.02.10 17:32

Ahoj Ryb, ta „piční kost“ jak ty říkáš mě bolela taky příšerně…měla jsem pořád pocit jako by mě tam někdo nakopal a já tam měla modřinu. Nemohla jsem chodit a ráno vstátá z postele byla hrůza :lol:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 03.02.10 18:03

Jo tak na bolest piční kosti (taky dobré označení :lol: ) mi poradili, že nemám chodit jako kačer, ale pěkně rovně, prsa vypnout a našlapovat přes špičku na celou nohu. Trochu to pomohlo, nejvíc ale pomohl porod :wink:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >