Nekróza sezamských kůstek - kosti nohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 30.01.10 18:20
nekróza kosti nohy

Tak mě ortoped řekl, že pravděpoboně trpím nekrózou sezamských kůstek. Na netu jsem ohledně toho moc nenašla. Čeká mě ještě scintigrafie, kde se to potvrdí a nebo vyloučí,zajímalo by mě, jestli znáte někoho kdo tím taky trpěl a jak se to léčilo a jestli se to nezopakovalo. Nějak si to nedokážu představit. Často tím prý trpí i děti-nekrózami kostí, hlavně steheního kloubu, nezažil jste to někdo u někoho v rodině? :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jitkabokule
Závislačka 3269 příspěvků 30.01.10 18:22

ahoj,
co to je a jak se to projevuje?

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 30.01.10 18:27

u mě se to rpojevuje pobolíváním u palce nohy, jako kdyby jsem měla bok nohy otlačený od boty, trvá to víc jak půl roku. Jinak se to neprojevuje nijak, ta kost se sama odbourá, protože není cévně zásobená, nebo tak nějak to doktor říkal. :nevim: nebýt zvědavá, tak ani nevím že to mám, ale jen tak ze zvědavosti jsem si nechala udělat RTG a řekl, že se o to pravděpodobně jedná

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 30.01.10 18:55

Je to asi jako pertes u dětí-rozpad kyčelního kloubu.V rodině jsme dva případy měli.Prví se léčil klidem,dlouho­dobým,nezatěžo­vat vůbec nohu.A druhý operačně a rekonvalescence krátká.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 30.01.10 19:51

ano je to stejný jako pertes, akorát to postihuje různý části těla. budu ráda i za další reakce, mám pocit, že touto nemocí moc lidí netrpí.Doktor byl taky docela překvapenej, když na to narazil

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 30.01.10 21:34

Ahoj, tak nevim jestli to byla nekroza,ale před dvěma lety jsem byla na operaci s chodidlme,kde mi byly vyndány sezamské kůstky.Pan doktor mi řekl, že byla okoraný z obou stran,tak nevim jestli to je ono, co myslíš.Vim jen,že mě to cca rok bolelo,nejdřív málo,pak to zkončilo práškama na bolest,nemohla jsem ani našlapovat.Operace mi nemírně pomohla a krom trochu oteklé jizvy a menší pohyblivosti palce nemám žádné následky.ulevilo se mi hodně a jen doufám, že se mi to nestane i s druhou nohou :-)

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 30.01.10 21:53

Pertes je onemocnění nejvíce v kyčli a postihuje děti.Asi pokud je to nemoc dospěláků,tak zasahuje jiné kůstky…???Nevím-ale každopádně to není moc častá nemoc.

sanna01
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.10 23:14

Zdravím,nekrozu sezamské kosti na palci nohy (té vnější) mám.. osobně vím,není to nic příjemného.a bohužel jsem nic kloudného,co s tím dělat nebo jak pomoci hojení,nenašla. Doktor mi řekl jen „klid a čas“ a nic víc… což je pro mě celkem problém,ptže zrovna špičky potřebuju ve sportu,kterému se věnuji (tanec,na podpatcích atd:) )

Proto jsem nadšená,že jsem našla někoho se stejným problémem, už jsem si byla skoro jistá,že jsem zas nějaký extra případ:)

Takže se hrdě hlásím ke stejně „postiženým“ a ráda vyměním názory,postřehy atd:) Šárka

(sanna01@seznam.cz)

sanna01
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.10 23:15

a omezuje tě to při chůzi, pohybu na špičkách atd? a jak dlouho trvala rekonvalescence??

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 12.02.10 16:10

ahoj, zatím mě to při chůzi nijak extra neomazuje, ale tancovat yb jsem na špičkách určitě nemohla, to by bolelo. Rekonvalescence zatím žádna, teprve jsem ve fází dovyšetření v jakým to je stadiu a pak se uvidí, buď mě to dají do sádry, třeba i na rok říkal doktor a nebo mě ty kůstky vyoperují, každý doktor
se přiklání k něčemu jiný. jak to zatím řešíš ty?

sanna01
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.10 14:55

Ve stádiu čekání.. u doktora jsem byla o Vánocích a teď ve čtvrtek.. a prý je to moc krítká doba,aby se to spravilo.. Teď mě to bolí už míň,ale to asi díky tomu omezení tréninků.. no a bylo mi řečeno,že by se to mělo časem spravit,tak mám „jen“ omezovat tréninky ..
Operaci mi nabídl jako až to nejkrajnější řešení a upřímně řečeno vůbec se do ní nehrnu.. Ale to čekání „na zázrak“ mě už začíná štvát:-/ :)

faked
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.10 03:04
nekroza

tak se hlasim do klubu.dnes jsme byla na chirurgii s tim,ze mama zase zlomenou nohu a ona to je prej nekroza.taky mi rekl,ze se mam setrit a cekat.me to teda boli hodne a v chuzi me to dost omezuje.nemuzu s ena tu nohu spolehnout a nezvladam ani delsi prochazky.na spicku se postavit neexistuje.ma to taky nejaky chlap nebo to je nejaka zenska nemoc?:D

dokonaly
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.10 23:48
Sezamove kustky

Zdravim Vsechny co maji tento,problem­.V dubnu jsem si blbe nakopl pravy palec v lese.Od te doby me poboliva pod kloubem palce ta plosinka nebo jak bych to rekl.Byl jsem dneska na rentgen a pan doktor mi rekl ze jsem vyjimka ze mam na na tom podpalecnim klobu ne 2 ale 4 sezamy.taky rikal at jeste mesic vydrzim a ze se uvidi.Mam to zatim v takovem stadiu ze mi kolo nevadi ale pesi turu bych vic jak 4 hodinovou asi nedal,Cose tyka tenisu tak snsd jen nejakou 4hru.Rikal mi at to mazu nejkyg geken treba Fastumgel ze to je hned pod kuzi a ze se tam ten gel dostane.Mam konopnou mast tak se pokusim 4*dene mszat
a uvidim.Zdravim Vas.Jiří :zed:

dokonaly
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.10 23:49
Sezamove kustky

Zdravim Vsechny co maji tento,problem­.V dubnu jsem si blbe nakopl pravy palec v lese.Od te doby me poboliva pod kloubem palce ta plosinka nebo jak bych to rekl.Byl jsem dneska na rentgen a pan doktor mi rekl ze jsem vyjimka ze mam na na tom podpalecnim klobu ne 2 ale 4 sezamy.taky rikal at jeste mesic vydrzim a ze se uvidi.Mam to zatim v takovem stadiu ze mi kolo nevadi ale pesi turu bych vic jak 4 hodinovou asi nedal,Cose tyka tenisu tak snsd jen nejakou 4hru.Rikal mi at to mazu nejkyg geken treba Fastumgel ze to je hned pod kuzi a ze se tam ten gel dostane.Mam konopnou mast tak se pokusim 4*dene mszat
a uvidim.Zdravim Vas.Jiří :zed:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 27.06.10 00:26

jo mě řekli, že se mě ta nekróza rozjela po tom, co jsem si zlomila palec u nohy, jenže nevím, že by jsem ho měla někdy zlomenej, jenže to prý ani nemusím vědět, kolikrát za život člověk kopne do nohy u stolu a palec bolí jako čert a nikam s tím nejde a časem to přejde a ani neví, že to bylo zlomený

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >