Bolest prsu při kojení

2282
17.2.13 11:12

Bolest prsu při kojení

Ahoj holky, kojím asi 16 dní a už v porodnici mě pravé prso bolelo, sestry říkaly, že to je buď špatným přikládáním, nebo tím, že si musí zvyknout, ale po pár dnech doma se to jen a jen zhoršovalo až jsem v pátek z tohoto prsu musela přestat kojit, protože bolest začala být nesnesitelná. Koupila jsem si odsávačku, ale ze začátku musím odsávat hóódně pomalu jinak bolest vystřeluje do pravé půlky prsa a do zad - v místě pod lopatkama :nevim:.

Mohl by to být zánět? Máte s tím některá z vás zkušenost? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20725
17.2.13 11:17

Bodavá bolest? Taky jsem to měla - podle mě to značí, že je nějaká cestička ucpaná.. Nejhorší to bylo ty týdny po porodu - a když malá z toho prsa pila, tak jsem myslela, že polezu po zdi.. Ale to že to odsála na to jediné pomáhalo.. Ono se řekne odstříkat, ale to je skoro neproveditelný.. Je to trochu jiná bolest než u zánětu, těžko se to popisuje, já už to pak dokázala rozlišit - jestli to zvládnu sama - masírovat, před kojením nahřát a po kojení naopak chladit nebo jestli je to na antibiotika - to se mi zadařilo 2× - horečky a na prsu rudé fleky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
17.2.13 11:26

A mazes něčím bradavky?? Mohla by to být i praskla bradavka. Zkus Bepanthen po každém kojeni a hodně větrat. Zánět to může být taky ale to by se ti asi zhorsovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
17.2.13 11:29

Taky bych to viděla na to ucpání. měla jsem to ze začátku taky, bolest neskutečná, při kojení mi tekly slzy. všude píšou, že to přejde do třech měsíců, kdy se mimčo naučí dobře tahat, myslela jsem, že to nevydržím, ale potom to opravdu přešlo. pomáhalo mi odstříkávat ručně ve sprše a určitě kojit i přes bolest. držím palce, ať to brzo přejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6326
17.2.13 11:37

Určitě kojit ono to přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
17.2.13 11:50

Já měla na bradavkach takový jakdyž průsvitný puchýřky, než si prsa ze začátku zvykly. Teď v 7m se mi to udělalo zas, malá tahá jak o život a často mě používá i jako dudel. Mažu Purelanem a pomáhá super ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
17.2.13 13:08
@gabriela82 píše:
Bodavá bolest? Taky jsem to měla - podle mě to značí, že je nějaká cestička ucpaná.. Nejhorší to bylo ty týdny po porodu - a když malá z toho prsa pila, tak jsem myslela, že polezu po zdi.. Ale to že to odsála na to jediné pomáhalo.. Ono se řekne odstříkat, ale to je skoro neproveditelný.. Je to trochu jiná bolest než u zánětu, těžko se to popisuje, já už to pak dokázala rozlišit - jestli to zvládnu sama - masírovat, před kojením nahřát a po kojení naopak chladit nebo jestli je to na antibiotika - to se mi zadařilo 2× - horečky a na prsu rudé fleky..

Přesně tak. Bodavá bolest až mi vyhrkly slzy. Jak malej ze začátku saje rychle, tak se to už nedalo vydržet. Horečky ani rudé fleky nemám, jen mě zarazilo, že už to trvá tak dlouho a nelepší se to.. :nevim:

@kacenkahl píše:
A mazes něčím bradavky?? Mohla by to být i praskla bradavka. Zkus Bepanthen po každém kojeni a hodně větrat. Zánět to může být taky ale to by se ti asi zhorsovalo.

Bepanthenem mažu od začátku, ale tohle je bolest jakoby uvnitř (blbě se to popisuje). Snažím se větrat a nahřívat, tak snad to pomůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20725
17.2.13 13:14

@tehuzu prostě jak když tě někdo bodá uvnitř a projíždí to tam.. Jo tak to znám.. Jak už jsem psala, nemyslím, že je to zánět, spíš je to ucpané.. Přísahala bych, že jsem občas i cítila, že už se to uvolnilo - prostě ta bolest tím cucáním stoupala a stoupala a pak už to najednou bylo lepší.. Takže za mě je nejlepší lék zatnout zuby a nechat to na dítěti.. Odsávačka nikdy nesaje tak dobře jako dítě.. Ale je to masakr, já občas taky nadskakovala a slzy v očích.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nepřihlášená
17.2.13 13:16

No pokud to máš od porodnice, tak spíš máš citlivé bradavky.
Mi pomohly kloboučky, po měsíci jsem je přestala používat, pak po týdnu radši zase zpět, opět bolest, za další měsíc opět pryč a pak už pohoda. Tělo si zvyklo, bradavky otužily.
Jinak po kojení omýt prsa vodou, osušit čistým ručníkem, nechat větrat, mi pomohlo i po kojení chvíli ledovat (chladící polštářky v lékárně). nemazala jsem ničím, nepomáhalo to.

• Citovat
  • Nahlásit
Run
20725
17.2.13 13:16

A tahle bolest je prostě uvnitř, tak bych to teda na bradavku netipovala.. Ale nevím, mě se nikdy žádná prasklinka ani bílá tečka neudělala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
17.2.13 13:51

Jo, jo, bodání uvnitř, ale nikdy jsem prasklinku ani bílou tečku neměla. Jen ze začátku byly obě bradavky takové hodně citlivé, ale to už přešlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
17.2.13 15:07
@gabriela82 píše:
@tehuzu prostě jak když tě někdo bodá uvnitř a projíždí to tam.. Jo tak to znám.. Jak už jsem psala, nemyslím, že je to zánět, spíš je to ucpané.. Přísahala bych, že jsem občas i cítila, že už se to uvolnilo - prostě ta bolest tím cucáním stoupala a stoupala a pak už to najednou bylo lepší.. Takže za mě je nejlepší lék zatnout zuby a nechat to na dítěti.. Odsávačka nikdy nesaje tak dobře jako dítě.. Ale je to masakr, já občas taky nadskakovala a slzy v očích.. :zed:

Někde sem tu v diskuzi četla, že to odsál tatínek. Prcek neměl takovou sílu. Můžeš zkusit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20725
17.2.13 15:11

@jayjayka taky jsem to četla.. Ale nejdřív bych teda tatínka poučila, protože kdyby chytnul jen bradavku - au au :lol: Musel by mít podobnou techniku jako dítě a né jako když cucá brčkem kolu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
17.2.13 15:16

@gabriela82 :lol: Tak snad tatínek zvládne naštelovat jazyk a přimáčknout bradavku k patru :mrgreen:
Netvrdím, že to nebude bolet. Ale ten „cucek“ musí ven ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
17.2.13 15:19

@jayjayka :mrgreen: Tak to by u nás neprošlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu