Bolest třísel v těhotenství

363
8.7.08 09:35

Bolest třísel v těhotenství

Ahoj hokly, už asi dva týdny pociťuji bolest v tříslech. Jako kdybych hodně posilovala. Někdo mi říká, že už se vše připravuje na porod. Nejhorší je to v noci když se snažím v posteli přetočit. :( Nevíte, co by trochu ulevilo od bolesti????? Cvičení apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9549
8.7.08 10:23

Jo, tak na to si vzpomínám moc dobře… Mě bolely úpony, když jsem si chtěla natáhnout vleže nohy, prostě to nešlo a budila jsem se při každém otočení :? Dokonce už u porodu, když jsem měla ležet na zádech kvůli natočení monitoru, jsem to nezvládala a na zádech nevydržela ani vteřinu (sestry ze mě měly radost :) )
A asi tě nepotěším, nepomohlo nic… Cvičit jsem chodila, to bylo fajn na záda a protažení, ale na třísla nezabíralo vůbec nic… Asi jsem ti nepomohla, ale je to holt normální, všechno roste, natahuje se a tak to holt bolí :roll:
Dlouho jsem spala tak, že jsem měla mezi nohama na boku strčený kojící polštář, aspon mě to nepustilo na břicho a spalo se celkem dobře. Jen jsem se musela přetáčet s tím polštářem :D
No, možná ti někdo poradí líp než já :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
8.7.08 10:54

Ahoj, tak ti bohužel ani já líp neporadím.Krom jiných neduhů mě trápily i třísla - a jak píše Iffka - kojopolštář mezi nohama byl jedinou úlevou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
8.7.08 11:18

Ojé, bolest třísel jsem měla taky, bylo to hrozný. Vypadalo to asi tak, že jsem šla a najednou se na ulici z ničeho nic zalomila - podlomila na tý straně, kde to zabolelo ( lidi museli být dost vyděšení ), byla to rychlá a zničeho nic boslet. Měla jsem to tenkrát od července a rodila jsem v říjnu. Mě nepomáhalo nic, cvičit jsem chodila, měla to i holčina, co chodila cvičit se mnou ( a to jsem se jí měsíc před tím smála ), přejde to, ale je to teda fest nepříjemný, co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
8.7.08 11:20

Ahojky,

třetí trimestr druhého těhotenství jsem si vůbec neužívala, protože jsem trpěla velkými bolestmi třísel tak, jako Ty. Nemohla jsem spát, chodit, sedět…proto jsem se chytala každé rady. Na radu kamarádky jsem zavolala jedné moc fajn porodní dule, myslím, že pracuje v Praze U Čápů.

Nejdřív mi poradila chodit s těhotenským pásem , spát s kojícím polštářem ( dát pod břísko a mezi nohy) a taky dvakrát denně cvičit - pozice na čtyřech.zadek nahoru :-)
Měla jsem to praktikovat 14 dní a pak zavolat. Zlepšilo se to pouze na chvíli.

Říkala, ze tíha bříska tlaci na panevni dno a na třísla, proto ta bolest a mimis je asi hodně dole.

Pak mi poradila homeopatikum Bellis perennis (sedmikráska chudobka).

POPIS:
Problémy v těhotenství, symptomy: bolest v oblasti třísla, velmi silná, zhoršení při chůzi. bolest je způsobena uskřípnutím nervu během několika posledních měsíců těhotenství, projevuje se náhle při chůzi a trvá několik minut.

Sedělo to. Myslím, že jsem měla potenci 5CH .
Pokud to nejpozději do týdne nezabere, tak to nemá smysl, nebyl by to ten správný lék.

Mně to alespoň trochu zabralo.

V den porodu mně najednou vše přestalo bolet. A začalo bolest bříško :wink: Rodila jsem 3 týdny dřív než byl stanoven termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
8.7.08 15:15

Ahojky holky, moc děkuji za vaše rady. Já jsem s tím stejně počítala, že nic nepomůže. Noci s polštářem mezi nohama praktikuji. :D Příjde mi, že čím víc jich tam mám, tak tím víc jsem spokojenější. 8) Jenže on je potom promlém se s nimi v noci otočit. :D :D :D Když jdu normálně na ulici, tak manžel se mnou musí chodit pomalu, protože já to prostě rychleji nezvládám a příjde mi, že se kolíbám jako nějaká kačena. :D Ale co, bolest přebolí, ale důležitější je, že je zatím vše v relativním pořádku a nejsou nějaké větší zdravotní problémy. Některé mamky prožívají jinačí strasti než jen bolení třísel. Pro toho našeho malinkatýho ještě nenarozenýho chlapíka přece nějakou bolest snesu. :P Mooooooc Vám všem děkuji za odpovědi. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.7.08 11:38

Ahoj, tak ja jsem zacala chodit na predporodni kurz a slecna asistentka nam rikala, ze ten kdo ma s tim problemy, at si koupi hermanek a potira, potira, potira, ovsem pokud to zabira to nemohu posoudit. :)

• Nahlásit
  • Citovat
30.11.10 14:30

bolest v tříslech

Ahojky,mám také bolesti v tříslech a jak jsem se dočetla,je to v těhotenství normální.Já jsem v začátku 28.týdne,termín mám koncem února 2011.Je to tedy normální v tomto mém období?? :-( Doufám, že to není náznak na předčasný porod,trochu mě to děsí :cry:. Prosím od někoho odpověď, ať jsem klidná, díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
30.11.10 18:55

ahoj prvorodič,já jsem na začátku 29 tt a před týdenm jsme měla poradnu a mudra mi říkala,že v tomto období je to normální,děloha se roztahuje,může bolet břicho,jako při namožení,třísla a vystřelovat bolest až do stehen,dělal mi kontrolu čípku,hrdla pohmatem,ultrazvukem,vše v pořádku,tak se nestresuj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Boo
264
1.12.10 09:29

Já s tím také mám občas problémy a doktor mi říkal, že v tříslech jsou svaly-vazy? , které obvykle drží jen nohy, ale teď jsou prostě přetížené, jak musí pomáhat břichu a jak se vše pomalu povoluje. Takže sice někdy chodim, jak kdyby mě nakopnul kůň mezi nohy, ale je to prý OK :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.10 17:39

Ahoj, musím říct, že je to dost nepříjemné, ale taky už jsem se smířila s tím, že na to asi nic moc nezabere, cvičím, polštářů mám plnou postel a stejně nic. Otáčím se jako hroch, ale co se dá dělat, budeme to kvůli miminku muset přetrpět :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša Míša
16.12.11 12:42

není to slepák nebo kýla?

Ahoj děvčata,
mám obdobný problém už dvakrát při kašli se mi stalo že mě jako by dloublo v pravém podbříšku tak na 2 sekundy jako kdyby se tam něco skříplo :roll: :roll: jsem v 17 týdnu těhu doktorka to prohmatla a řekla že to jsou asi úpony ..........jsem z toho zděšená ted se mi stává to že při chůzi mě bolí v pravém třísle jako kdybych ho měla namožené nevím jestli to má nějakou souvislost ale bojím se je to mé první těhu a jsem ze všeho vyplašená poradte??
Není to kýla nebo slepák...........?

• Nahlásit
  • Citovat
4478
16.12.11 12:48

Me na bolest trisel pomohlo magnezium ve vysokych davkach. Uvolnuje to svalstvo, sam gyn. ti to urcite doporuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andyn82
16.12.11 12:59

Ahoj,taky mě bolí třísla prakticky už od začátku, na pravý straně víc.Někde jsem četla, že většina lidí má na tý pravý straně fyziologicky kratší vazy, tak je to napínání horší.Taky jsem brala magnézko, pomohlo to, teď už ho neberu a ejhle, zase se to tříslo ozvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
efik10
3.2.12 18:23

Ahojte,
tak jsem ráda, že to je v celku „normální“ příznak těhotenství, už jsem si začínala dělat starosti, že zas nějaká komplikace, jen jsem dobrala antibiotika kvůli močáku, jsem v 34. týdnu.
Bolí mě to už 2 týdny, pokud jsem se dokázala udržet opravdu v klidu, tak jsem si myslela, že to je lepší, ale dneska to bolí jako čert, jen se nějak pohnu. Do toho mi natékají prsty a brní a všechno mi padá, tak zkusím na vaše rady zvýšit přísun Mg a budu doufat, že se to aspoň trochu zmírní…
Přijde mi to všechno jako za trest, mám 2 nové kazy na zubech a přítel je v pohodě a myslí si, že si vymýšlím…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama