Bolest umrtveného zubu

17.11.19 13:39

Bolest umrtveného zubu

Ahoj, nemáte zkušenost s tím že by Vás bolel zub, který už nemá nerv? Měsíc zpátky mě začal bolet zub šestka nahoře, zub u kterého už dva roky předtím má zubařka čistila kanálky protože hodně bolel a byl v něm zánět. Teď bolí zase ne tolik na zkus, ale po jídle mě v něm tlačí a cuká a přijde mi jakoby se tlačil ven, není to neustálá a nesnesitelná bolest ale je to otravné. Má zubařka teď léčí zub vedle který mě vůbec nebolel. Ale na dotyk jazykem cítím bolest pravé v tom mrtvém zubu, který prostě podle zubařky bolet nemůže už minule mi říkala že mi s tím mrtvým zubem nic dělat nebude, že to nemá smysl znovu otevírat a já doufám pořád že to přejde samo ale nic. Teď tam jdu na kontrolu ve středu tak už jsem zvědavá ale už si připadám jako blázen. Je možné aby několik let po umrtvení zubu začal zub znovu bolet nebo vážně není? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.11.19 13:47

@Veendy87 mě takhle bolí občas šestka nahoře taky. A to už je mrtvá 10 let… Zub vedle to určitě není. Zubařce jsem to říkala a prý to není možné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
17.11.19 13:57

Zkus mezizubni prostory kolem toho zubu radne vycistit mezizubnim kartackrm, obcas se tam udela treba vacek a muze z toho byt pocit ze boli prave ten mrtvy zub…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:01

@llida mě to třeba bolí jen den, fakt hodně. Nic tam kolem toho zubů nemám. Pak to hned přestane a za nějaký čas znovu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
17.11.19 14:07

Zažila jsem u špičáku, kde jsem měla kanálek špatně vyčištěný, příznaky úplně stejné. Jen si teda nejsem jistá tím, že by byl zub drážděný tím jídlem, ale spíš kousáním. Na to, že byl kanálek špatně vyčištěný přišla až nová zubařka rentgenem - kolem hrotu kořenu byl vidět velký zánět, který zasahoval dost hluboko, měla jsem ho tak asi rok. Po otevření a novém čištění jsem myslela, že chcípnu. Nezabírala žádná analgetika, až po týdnu antibiotika, dodneška z toho mám hrůzu. Snad to u tebe nebude takové, ale radím, řeš to, co nejdřív. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4941
17.11.19 14:12

@Veendy87 Mě takhle bolí umrtvené zuby v období kdy jsem unavená nebo nemocná. Většinou to je tím, že se v dásni kolem vytvoří slabší zánět. Pomáhá pořádné čištění mezizubním kartáčkem namočeným v ústní vodě (Listerine). Nejhorší byla špatně udělaná keramická korunka na vlastním kořenu, pod ní se to nedalo skoro vyčistit a stačilo jedno nachlazení a měla jsem chuť ten zub vytrhnout jak bolel. Teď mám na jeho místě implantát a už je klid. Po zkušenostech jsem si na další mrtvý zub nechala dát kovovou korunku, není tak hezká, ale v podstatě o tom zubu nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:12

@llida Já klasicky používám mezizubní kartáček, ale je pravda že teď jak mi zubařka léčí tu 7 vedle, tak tam momentálně mám ten zub prozatím zadělaný jen cementem a docela tak nešetrně a nějak se mi nedaří se dostat mezi 6 a 7. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:22

@wendeleen no moje zubařka není moc pečlivá abych tak řekla, je jí přes 65 a už ordinuje přes důchod, chodím k ni od dětství a doposud jsem neměla důvod chtít zubaře měnit, protože jsem měla zuby relativně zdravé, občas nějaký kaz a jeden umrtvený zub, ale teď už váhám, kanálky v téhle stoličce měla vyčištěné za 10 minut, kolegyně z práce mi říkala že ji zubař čistil kanálky 2 hodiny a teď jak jsem tam byla s akutní bolestí hned po 6 ráno kdy mají brát akutní případy, tak jsem slyšela jak říká sestře že se kvůli mě nenasnídají a co tam lezu i před tím pacientem co ho tam zrovna měli, jsem si připadala jako úplná kráva :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 14:46
@Veendy87 píše:
@wendeleen no moje zubařka není moc pečlivá abych tak řekla, je jí přes 65 a už ordinuje přes důchod, chodím k ni od dětství a doposud jsem neměla důvod chtít zubaře měnit, protože jsem měla zuby relativně zdravé, občas nějaký kaz a jeden umrtvený zub, ale teď už váhám, kanálky v téhle stoličce měla vyčištěné za 10 minut, kolegyně z práce mi říkala že ji zubař čistil kanálky 2 hodiny a teď jak jsem tam byla s akutní bolestí hned po 6 ráno kdy mají brát akutní případy, tak jsem slyšela jak říká sestře že se kvůli mě nenasnídají a co tam lezu i před tím pacientem co ho tam zrovna měli, jsem si připadala jako úplná kráva :nevim:

Tak to je moc tohle, profesionalita především :D Promiň, že se směju. Udělala si ta zasloužilá pani zubarka rentgen toho zubu? Samozřejmě, že může umrtveny zub bolet, horní 6 mívá 4 kanalky - nasla, zpruchodnila, vyčistila a zaplnila 4 kanalky? Za 10 minut asi ne…Zanet se potom tvoří kolem korenovych hrotů zubu, v tom uzounkem prostoru mezi kostí a zubem, proto ten pocit jakoby byl zub vyšší, vystupoval z lůžka nebo bolest na skus. Kašli na loajalitu a najdi si zubaře, ktery se s postupy nezapomněl v minulém století. Zub se dá ještě zachránit, ale bude to stát spoustu času i peněz. Tedy pokud není prasklý (to endodonticky ošetřené zuby rády dělají).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4941
17.11.19 14:50

@Veendy87 Manžel taky chodil k takové zubařce a byl „spokojený“ dokud neměl problém, kde ona mu tvrdila že zub je v pořádku. V tu chvíli naštěstí začali zase brát u mého zubaře (sice soukromá klinika, ale co jde dělají na pojišťovnu). Tak jsem ho objednala. No než mu opravili celou pusu tak to trvalo rok, chodil tam co 14 dní. Měl zkažené skoro všechny mezizubní prostory. Ten zub se kterým tam šel byl nakonec úplně v čudu, museli ho umrtvit, vyčistit kanálky (byl v křesle přes hodinu a půl) a teď na něm má korunku. Jako bonus se mu výrazně zlepšil dech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 15:17

@Killingpink abych jí zase nekřivdila tak rentgen mi zrovna nyní dělala, asi po třech letech, na pravé i levé straně takový miniaturní byl jako malý diapozitiv a pak nad ním mžourala u lampičky a říkala že se jí zdá, že by to mělo být v pořádku…a že by to mohlo být vedle právě od té 7, já jsem jí asi dvakrát zopakovala že 7 vůbec necítím a že to je ta šestka i při tom oťukávání jsem na tu 6 reagovala nejvíc, ale mrtvý zub prý nebolí, rentgen se jí zdá v pořádku a kdyby to nepřešlo tak to zkusí znovu přečistit, ikdyž se jí do toho prý moc nechce teď až přijdu na kontrolu, ale tak nějak se mi tam po tom minule ani nechce…manžel chodí k mladému doktorovi, prý by mě vzal, sice se tam platí víc než platím já, ale o peníze nejde, oba dva s manželem vyděláváme děti zatím nemáme, takže na zubech šetřit nechci, zatím jsem nechtěla měnit zubařku ze zvyku přeci jen nějakých 25 let k ní chodím a moji rodiče také, ale teď asi po té středeční kontrole nastane změna… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 15:23

@Heivka no toho se trochu děsím, je pravda že na preventivní kontrolu chodím dvakrát ročně, zuby si poctivě čistím mezizubním kartáčkem i jednosvazkovým kartáčkem ale většinou jsem na preventivce rychle hotová, že prý kazy nejsou, jednou se mi stalo že jsem na prohlídce žádný kaz neměla a během měsíce jsem si přišla na velký mezizubní kaz a musela jsem se znovu objednat, takže má noční můra je, že se objednám k novému zubaři a zjistím, že místo zdravých zubů je všechno špatně…jinak přesně jak říkáte spoustu našich známých na tuto zubařku nadávalo, ale dokud jsem neměla problémy tak jsem byla relativně spokojená a teď u mě došlo k probuzení bohužel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
17.11.19 15:24
@Veendy87 píše:
Ahoj, nemáte zkušenost s tím že by Vás bolel zub, který už nemá nerv? Měsíc zpátky mě začal bolet zub šestka nahoře, zub u kterého už dva roky předtím má zubařka čistila kanálky protože hodně bolel a byl v něm zánět. Teď bolí zase ne tolik na zkus, ale po jídle mě v něm tlačí a cuká a přijde mi jakoby se tlačil ven, není to neustálá a nesnesitelná bolest ale je to otravné. Má zubařka teď léčí zub vedle který mě vůbec nebolel. Ale na dotyk jazykem cítím bolest pravé v tom mrtvém zubu, který prostě podle zubařky bolet nemůže už minule mi říkala že mi s tím mrtvým zubem nic dělat nebude, že to nemá smysl znovu otevírat a já doufám pořád že to přejde samo ale nic. Teď tam jdu na kontrolu ve středu tak už jsem zvědavá ale už si připadám jako blázen. Je možné aby několik let po umrtvení zubu začal zub znovu bolet nebo vážně není? :?

I mrtvé zuby bolí… :rolling_eyes: Mne se pod mrtvým zubem v celisti premnozily bakterie a měla jsem zánět jak prase, ta bolestí nešla vydržet, analgetika nezabraly, az po trech dnech brani atb se mi ulevilo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 16:05

@lebambule No já vždycky když mě to chytne což je nejčastěji večer, tak si říkám že bych si v tom momentu nechala ten zub vytrhnout ať mám klid, do teď jsem vůbec nevěřila, že zuby můžou způsobovat takovéhle problémy…je to děs a hrůza :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
17.11.19 16:40

Jestli to bolí nejvíc večer, když si lehneš, tak to je jen další z příznaků. Mě to teda nebolelo, ale fest mi v tom tepalo a bylo to nepříjemné. Chudáku, vůbec ti to nezávidím. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama