Bolest uší před usnutím

11452
3.1.20 21:33

Bolest uší před usnutím

Ahoj, dcera 8 let už třetí noc tvrdí před usnutím, že ji bolí uši, hlavně při polknutí, taky ji při polknutí bolí v krku. Kapu ráno a večer otipax, přes den je v pohodě, řádí a lítá. Moc ji to bolet nemůže, je to cíťa, plakala by. Lehne si, ucho dobrý. Pak řekne, že bolí pravé. Pak levé. Pak, že neví. Pak že krk. Za chvíli spí, v noci se nebudí. Nevíte někdo? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

625
3.1.20 21:37

@Genovesa
U doktorky jste byly? Nechala bych dceru prohlednout nebo zasla na ORL.Male deti casto neumi tu bolest tak spravne lokalizovat, odkud a jak moc to boli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
3.1.20 21:42

@Genovesa zkusila bych raději zajet ORL. Mně syn taky večer řekl, že ho bolí ucho a taky jsem myslela, že je cita. No a ucho mu prasklo.
Druhý syn ani nepipl, až mu najednou vyjela horečka a měl ruple obě uši. Přišli na to až na ORL, kde mu je musí složité dočišťovat.
Jinak mi na uši kdosi poradil teplý olej. My používáme Vaxol, což je olej na čištění uší (doporučen na ORL), vždy trochu ohřeju (na tělesnou teplotu). Asi to opravdu pomáhá, už jsem tak rozehnala uši několikrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
3.1.20 21:50

U doktora ne, není tam teď. Ona už párkrát ucho měla, ale to plakala hodně, přesně věděla které. Už kolikrát jsme zánět rozehnali kapkama, tohle je takové jiné, no. Uvidím. Kdyžtak jedině pohotovost přes svátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
3.1.20 21:51

@Niky2 Ona má 8, zas úplně malá už není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
3.1.20 22:00

@Genovesa
Ano, vek jsem cetla. Mluvim z vlastni zkusenosti, ta bolest se muze navic i ruzne stehovat.Sama rikas, ze rekne krk, pak ucho. Nemusi to byt zrovna zanet stredniho ucha.Ja bych teda po trech dnech uz davno nekam zajela, i kdyz o vikendu to bude na pohotovosti asi ocistec. Drzim palce, at je dcerka v poradku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
3.1.20 22:10

@Niky2 Já nejsem laxní matka, vím, že je dcera uplakánek a cíťa. Pláče i kvůli třísce v prstu. Proto mi to nepřišlo něco zásadního. Kor když přes den i zbytek noci je naprosto vyladěná. Zítra asi dojedeme, co už. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
3.1.20 22:16

@Genovesa synové oba jsou uplakanci a citlivky. Proto jsem byla v klidu přesně do chvíle, než mi sdělil, že mu něco teče z ucha. Ani nepipl.
A mladší má z uší takovou hrůzu, že dělá přesně to, co popisujes. Boli to jen před spaním (protože se na to soustředí) a bolest se stěhuje. Chvíli ucho, chvíli hlava, chvíli krk… Kdyby se mu neobjevila horečka, tak bych nevěděla, že mu ucho prasklo.
Ale přitom stačí tříska v prste a nemůže chodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 22:18

Kdyby měla problémy s bolestmi uší, neusnula by. To je bolest jak prase

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
3.1.20 22:24

@Genovesa
Ja prece nepisu, ze jsi laxni matka. Pokud ano, tak by ses nestarala a nezajimala.Ja psala, ze ja bych po trech dnech uz nekam zajela.To nebyl utok na tebe, uplne spatne sis to vylozila. Chtela jsem te jen nasmerovat, ze tu bolest treba dcerka nemusi dobre lokalizovat, muze se stehovat a presne jak pise Billi, kdyz je v klidu, tak si ji pred spankem vic uvedomuje. Treba z toho nic nebude, ale je dobre si to nechat potvrdit od lekare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
3.1.20 22:24

@matkabagristy syn spal s oboustranným zánětem středního ucha a obě uši mu u toho praskly. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
3.1.20 22:29

@matkabagristy
Taky to nemusi byt pravidlo, nemusi to byt nutne zanet ucha. Stalo se nam se synem, tak jen doplnuju pro info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 22:31
@Billi píše:
@matkabagristy syn spal s oboustranným zánětem středního ucha a obě uši mu u toho praskly. :nevim:

ty jo, starší na to trpěl, já opakovaně, jsem nevěděla, jestli mě bolí zuby nebo uši. Tvůj syn má mimořádně silný práh bolesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
3.1.20 22:44

@matkabagristy nemá. Má jen panickou hrůzu z uší. Na ostatní věci je citlivka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22551
3.1.20 22:59

@Genovesa dcera tahle mela nějaký zánět či co na nosohrtanu. Projevovalo se to podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama