Bolesti zad ve 14. týdnu těhotenství

1102
11.8.08 20:40

Bolesti zad

Ahoj maminky a těhulky jsme ve 14 týdnů těhu. Docela dost mě začínají bolet záda. Většinou v okolí beder a vystřeluje to do kostrče.
Někdo mi říkal že se jedná o povolování v okolí pánve? Tak nevím jedno baby už mám moc si to nepamatuju díky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2724
11.8.08 20:48

Může být. Nepomůžou léky, nepomůže masáž (jako těhu tě ani masírovat nesmí), pomůže plavání, cvičení ve vodě, doporučuju zavěšení na „žížale“, poohlédni se po bazénech u vás v okolí.
Bára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
11.8.08 22:01
BaraF píše:
Může být. Nepomůžou léky, nepomůže masáž (jako těhu tě ani masírovat nesmí), pomůže plavání, cvičení ve vodě, doporučuju zavěšení na „žížale“, poohlédni se po bazénech u vás v okolí.
Bára

Nechápu proč by se nesmělo v těhotenství masírovat???? Spousta masážních salonů nabízí i speciální masáže pro těhotné… Já jsem kvůli velkým problémům s kyčlemi začala chodit na shia-tzu masáž, která mi pomohla i na bolavá záda. Jen se nesmí mačkat některé body, ale to masérka věděla, takže jsem spokojená a zabralo to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
11.8.08 22:24

Když přijdeš na klasickou masáž s tím, že tě bolí v kříži, tak první otázka je: A nejste těhotná? Pokud jsi, máš smůlu, rozmasírovat oblast spodní části zad je fyzická dřina pro maséra i pro masírovaného a těhotným se hrubě nedoporučuje.
Reflexní masáže, shia-tzu či co zase většině slovanských žen pomůže jen od nezanedbatelného obnosu v peněžence, nikoli od bolesti v bedrech. Ale kdo patří k těm, komu pomáhá za pětikilo vůně lotosu, tak ať si to dopřeje.
Jsem pro bahnění v teplé vodě.
Bára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
11.8.08 22:33

Ahojky, tak v těhotenství se masáže můžou, jen maséra musíš informovat o tom, že jsi těhotná!
Jde o to, že některé reflexní body (či hmaty u klasiky) v oblasti beder nemůžou použít, aby nedošlo k potratu nebo předčasně vyvolanému porodu. Taky tam nemůžou tolik tlačit, jako když masírují netěhu…fakt je to jen malé omezení, ale důležité.

Jinak já mám výborné zkušenosti se shiat-su pro těhotné. Mě to neuvěřitelně působilo na žaludek a zvracení…3-5 dní jsem byla úplně bez problémů a pak jsem cítila, že žaludek hapruje, ale bylo to naprosto v pohodě. Po cca 10 dnech jsem to zas cítila naplno - pálení žáhy a zvracení ze všeho. A docela to tlumilo i ty „těhu-bolesti“ kdy se ti roztahuje děloha a přerovnává vnitřek.

No a co se týče bolesti zad…pred těhotenstvím jsem hodně tpěla na mezi-lopatkové a bederní svaly. Chodila jsem i na rehabku - povolené korzetní svaly + hyperlordoza a všichni mě strašili, že v těhotenství se ani nehnu. Před ním jsem většinou tak jednou týdně někde blokla a já měla problémy se narovnat. Takže k tomu shiat-su jsme s maserkou pridali i upravenou reflexní masáž na zádech a musím říct, že za těhotenství nevím, co je bolest zad. A to mám bříško od druhého měsíce a před čtrnácti dny mi v obchodě řekli, že už to mám za pár :-D

Neříkám, že masáže jsou nějaký všelék a zaberou každému…hlavně v případě obyč klasické masáže (masérka říkala že je to jen na udržení, pokud jsou záda v pořádku ale že pokud bolí a má to pomoct má to být spojené s akupresurní nebo reflexní masáži), ale vím, že to dosti holkám překvapivě pomohlo. Takže až nebudete vědět kudy kam bolestí, doporučuji odzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
11.8.08 22:43

Ano je pravda že se na masáže může!! Já také chodila,záda mě bolela šíleně, nemohla jsem došlápnout od bolesti na jednu nohu.Masáže byly jediné,co mi pomohlo :wink: Tak se toho neboj a zkus obvolat nějaký salón :wink: Mě stála půlhodina cca 120 Kč a ještě mi pojišťovna přispěla, takže si nemyslím,že by mě to zrujnovalo peněženku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
11.8.08 22:43

BaraF: pokud vím tak teplá voda je na záda to nejhorší…říkal mi to jak doktor tak na rehabce…vyhřívat se máš, ale suchým teplem…tzn. nejlépe sednout zády opřenýma o topení.

Je to z toho důvodu, že ve vodě se sice vyhřeješ. ale jak z ní lezeš, tak je to pro záda teplotní šok a blokují se ještě víc…to jedině pokud tě u vany někdo hned po vylezení okamžitě osuší a pak zabalí do hrubé deky a nejlépe pod peřinu.
No a taky v těhotenství by se taky ani nemělo být v horké vodě…protože domácí horké koupele (jak jsem je já milovala…napustit hodne teplou sednout do nich a půl hodky připouštět jenom teplou) silně přehřívají tělo…a teplo v břišní dutině by nemělo přesáhnout 39°C, aby nedošlo k poškození plodu…což mi přijde, že ve vaně není vůbec problém…přecejen z vodou je přenos tepla hodně intenzivní.

Ad shiat-su masáže…já platila 800,– za 2h …bylo to pro mě sakra hodně (hlavně proto že jsem byla na nemocenské…a víme jak dneska nemocenská vypadá, že), chodila jsem co 14 dní a opravdu peněz nelituju. Po každé masáži jsem účinky citila (né tak jak po klasice, co mi dělali v lázních…to mi prijde jako draho zaplacené poležení na lehátku) a žádnej lotos tam nevoněl…ale je fakt, že mám hodně dobrou masérku, kterou tohle fakt baví a chce pro ty lidi za jejich peníze udělat maximum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11359
12.8.08 01:22

Ahojky!

Tak já jsem měla koncem těhotenství taky zablokovaná záda. Vystřelovalo mi to do pravé nohy a téměř jsem jí necítila. Šla jsem do nemocnice a žádala je o jakoukoliv úlevu. Nemohla jsem téměř stát chodit a sedět delší dobu.
Pani dotorka mi řekla, ať si vezmu paralen a počkám si až porodim. :roll: :x

Tenkrát bych dala cokoliv za pomoc, ale bála sem se jít na masáž.
V začátku těhu klem 6tt jsem kvůli těm mejm blbejm zádům zkončila v nemocnici, nemohla jsem se vůbec pohnout, blokla se mi hrudní páteř a odvezla mně sanitka neb jsem se sama nemohla zvednout. Dávali mi kapačky a po pěti kapačkách s různejma svinstvama mi ještě udělali RTG. No a pár dnů na to jsem zjistila, že jsem těhu. :roll:
Naštěstí je klučík v pohodě.

pilcando držim palečky ať neni ještě hůř a zkus vyzkoušet to suchý teplo, mně docela pomáhá si to bolavé místo ovázat šálou a ještě několika teplejma vrstvama a vzít si paralen. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8647
12.8.08 08:07

ahojky,já jsem teprve v 11tt,a záda už mě pekelně bolí asi týden-mám to taky v bederní části nad kostrčí. Dříve jsem občas bolesti taky mívala (v dětství lordoza),ale nikdy to nebylo takové dlouhé…
Ale přijde mi nesmyslný,že by to bylo od těhotenství,kor když jsem teprv takhle na začátku…
Zatím to vždycky nějak rozchodím,ale doufám,že to už nebude trvalý :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
12.8.08 08:41

Myslím, že o masážích dosti, asi se neshodnem. Co se týče pohybu ve vodě, já chodila celé těhu do „našeho“ bazénu (tam kde před tím i po tom s dětmi na plavání), voda 28-30st, cviční 45min s pomůckama (poyuretanové žížaly a „činky“) i bez, rozcvička v županech na míčích, během cvičení teplé nápoje podávané přímo do bazénu, záchod cca 4 m od bazénu. Po cvičení pomalý přesun do sprchy, nahřátí, pak do županu a teplých ponožek, další hodina pokec se spolutěhulemi v klubovně kdo chtěl taky s pohupováním na míči. Mně to pomáhalo.
Jinak ještě existují cvičení pro těhu (pořádají např. porodnice v rámci přeporodní přípravy), jóga pro těhotné nebo tanečky (břišní tance taky můžou bolavý kříž uvolnit).
Bára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
12.8.08 09:59
BaraF píše:
Když přijdeš na klasickou masáž s tím, že tě bolí v kříži, tak první otázka je: A nejste těhotná? Pokud jsi, máš smůlu, rozmasírovat oblast spodní části zad je fyzická dřina pro maséra i pro masírovaného a těhotným se hrubě nedoporučuje.
Reflexní masáže, shia-tzu či co zase většině slovanských žen pomůže jen od nezanedbatelného obnosu v peněžence, nikoli od bolesti v bedrech. Ale kdo patří k těm, komu pomáhá za pětikilo vůně lotosu, tak ať si to dopřeje.
Jsem pro bahnění v teplé vodě.
Bára

Ano, pokud přijdeš k masérovi, který neumí nic jiného než klasickou masáž, nemůžeš počítat s tím, že umí masírovat těhotnou. Masáž nemusí být jen o fyzické dřině, ale i o umění uvolnit svaly bez použití síly. Běžně se těhotné masírují na boku a není to žádný problém.
Nevím jak jsi přišla na to, že většině slovanských žen nepomohou reflexní masáže. Pokud vím tak akupresurní body máme stejné jako asiati, arabové či laponci. Všichni kdo z mého okolí byli na nějaké reflexní masáži si ji vždy pochvalovali a myslím, že většina měla slovanský, románský či anglosaský původ. Jen nevím co má znametat tvá zmínka o pomoci vůní lotosem, asi jsem blbá, ale já u shia-tsu žádný lotos necítila, ani nic jiného, možná mi pomohla opravdu ta masáž…
Ne každý má rád vodu a ne každému cvičení pomáhá. Já chodím plavat 1× týdně, 1× týdně na těhu cvičení, k tomu cvičím doma a na záda ani kyčle mi nic nepomohlo až právě masáž…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Margherita. bianca
18.7.11 12:06

masáže beder

Ahoj všichni, jsem v 7. měsíci a dočetla jsem se, že při porodu je velký problém stažené svaly bederní páteře. Přímo na masérském kurzu nám říkali, že se nemají těhotné masírovat 6 týdnů po početí a 6 týdnů před porodem (bohužel sama sebe nenamasíruju :-), takže sháním někoho v Praze, kdo by mi pořádně bedra rozmasíroval, poradíte někdo nějaký kontakt? Díky moc M.

• Citovat
  • Nahlásit
190
25.7.11 20:35

ja jsem ve 12.t.t a bolí mě záda asi 2 týdny přesně v místech,které si říkala… tak nevím čím to je :-? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat