Bolestive prso - ucpany mlekovod?

389
28.3.21 09:10

Bolestive prso - ucpany mlekovod?

Kojim 5mesicni dite a pred tydnem me prso zacalo bolet, byla tam tvrda boule a na bradavce bila tecka. Nasla jsem ze by mohlo jit o ucpany mlekovod - akorat nemam vubec teplotu. Nejak se to samo kojenim zlepsilo.. taky jsem to nahrivala ve vane, nevim jestli to melo vliv. ale vcera zas, bez boule, ale bolestive prso a bila tecka - nekdo doporucoval propichnout jehlou - ale jde z toho jen par kapek, nic nestrika, uleva zadna, furt to boli. Mely jste to nekdo taky a co pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7720
28.3.21 09:12

Namaz si na prso tvaroh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
28.3.21 09:22

Pokud je zazvrdlý jakoby provázek v prsu, může to být ono. Teplota / horečka bývá až se zánětem, to si raději nepřivolávej ;). Můžeš změnit pozici při kojení, aby dítě bradičkou zatvrdlé místo masírovalo. Pokud je boulička nahoře, nic nezkazíš nahříváním a masírováním prsu před kojením. V mezičase pomáhá zábal, tedy mokrý horký kapesník na postižené místo, přes to igelit, do podprsnky, tričko, a pokud máš výstřih, tak klidně převázat šátkem, aby to drželo a bylo na místě. Kapesník průběžně znovu nahřívat, aby byl teplý. Trpím na to často, někdy to trvá i dva dny, zpravidla zábal pomůže přes noc. Co naopak nepomáhalo, bylo po kojení místo chladit, tvrdlo to víc. Tvaroh bych proto osobně nezkoušela… Držím palce, ať to brzy přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
28.3.21 09:32

Dekuji :) a co s tou teckou? Ta to mleko asi blokuje, ne? Pripada mi divne tam pichat jehlu.. nekdo radil vymacknout to jako jebaka. Ale vzdy mi slo z tama jen par kapek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
28.3.21 12:24

@eva.pass Tečka nevím, asi bych musela vidět, jak to vypadá :-D. Ale přijde mi, že teček mám na bradavce mraky a nikdy jsem je neřešila. Navíc těch otvorů, kudy to teče, je víc…Rozhodně nepíchat jehlou. Pokud bych měla pochyby, asi bych si zavolala gynekologovi a zeptala se ho nebo mu to šla ukázat ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat