Odstavila jsem definitivně

300
26.3.21 23:44

Odstavila jsem definitivně

S kojením jsme bojovaly dlouhodobě. Parkat dostala malá láhev ( s odstrikanym mm) Ale u kojení hodně brečela… Z 8 kojení denně tak 3 krát. Nechtela se prisat atd. Problém byl že mi v kuse spala už od 2 měsíce od 24 kdy jsem ji vzbudila na kojení do cca 7-8 takže hodně dlouhá pauza a já byla líná vstávat odsávat. V 6 ukončeným měsíci už jsem na to neměla nervy a řekla a dost její pláč můj pláč a nervy! Mléka ji odsavam, krmím z láhve. Já denně odsaju 1100 ml… Nechapu proč jsem to vlastně vzdala… Mám výčitky říkám si že jsem k hovn* strašně mě to zkrátka mrzi… Na láhvy jsme už dva týdny. :think:
Má někdo podobné zkušenosti??? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1642
26.3.21 23:52

Tak mléko furt máš. klidně můžeš znova začít kojit. Ona to ta flaška fakt nezruší…

Jinak budit v noci na kojení je zbytečnost. Odsávat, když v noci nenakojíš, je zbytečnost. Ani jedno není třeba dělat.

Pokud se ti dítě špatně přisává, máte možná špatnou techniku. Nebolí tě to? To se dá natrénovat - ideálně s laktační poradkyní, ale upřímně, já jsem se to naučila z youtube…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
26.3.21 23:54

Jako takhle, pokud je to pro tebe nezvládatelné z jakéhokoliv důvodu, tak prostě se ti teď laktace sníží až zmizí, přejdete na UM a dítě vyroste na sunaru jako stovky jiných. To není tragédie. Ale takhle z toho co popisuješ a pokud vlastně kojit chceš, tak vlastně moc nechápu, proč bys nemohla pokračovat. Přijde mi, že potřebuješ jen trochu podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
27.3.21 00:05

Takze 6 mesicu jsi kojila a ted odsavas? Vzdyt to je jedno, jestli to vycucne z flasky nebo z prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.3.21 00:12
@bobulka88 píše:
Takze 6 mesicu jsi kojila a ted odsavas? Vzdyt to je jedno, jestli to vycucne z flasky nebo z prsa.

No na jednu stranu moje řeč Ale už to není takové jako když nakojis… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19683
27.3.21 00:14

Klid matko, není důležitá forma, ale výsledek. Je spokojený dítě? Přestalo plakat a jste obě v klidu? Tak jsi vyhrála. Proč chceš dítěti mermomocí cpát formu stravy, která mu nevyhovuje? Aby jsi uspokojila sebe nebo obecný mínění? U kojení ti brečela a ty se chceš k tomu vrátit i když je na lahvi spokojená? Ty se nemáš ráda nebo nemáš ráda to dítě? Vybodni se na nějaký pocit selhání. Selhání je jen to, když stavíš svoje pocity nad potřeby dítěte. Nejsi míň matka, protože nekojíš. Jedno dítě jsem nekojila vůbec, druhý dva a půl roku. Nic z toho nebylo ani dobře ani špatně. Dobře bylo jen spokojený dítě. Jedno bylo spokojený s prsem, druhý s flaškou. Přestaň se týrat a konečně užívej spokojenýho mateřství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.3.21 00:15
@elibro píše:
Jako takhle, pokud je to pro tebe nezvládatelné z jakéhokoliv důvodu, tak prostě se ti teď laktace sníží až zmizí, přejdete na UM a dítě vyroste na sunaru jako stovky jiných. To není tragédie. Ale takhle z toho co popisuješ a pokud vlastně kojit chceš, tak vlastně moc nechápu, proč bys nemohla pokračovat. Přijde mi, že potřebuješ jen trochu podpory.

Právě že co odsavam cca 2 týdny tak toho mléka mám furt více a více. Podporu jsem neměla…Celou dobu. na druhou stranu malá krásné prospívá asi 250 g týdne. Začala zase kakat každý den a plenky má taky konečně mokré :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.3.21 00:17
@Janli píše:
Klid matko, není důležitá forma, ale výsledek. Je spokojený dítě? Přestalo plakat a jste obě v klidu? Tak jsi vyhrála. Proč chceš dítěti mermomocí cpát formu stravy, která mu nevyhovuje? Aby jsi uspokojila sebe nebo obecný mínění? U kojení ti brečela a ty se chceš k tomu vrátit i když je na lahvi spokojená? Ty se nemáš ráda nebo nemáš ráda to dítě? Vybodni se na nějaký pocit selhání. Selhání je jen to, když stavíš svoje pocity nad potřeby dítěte. Nejsi míň matka, protože nekojíš. Jedno dítě jsem nekojila vůbec, druhý dva a půl roku. Nic z toho nebylo ani dobře ani špatně. Dobře bylo jen spokojený dítě. Jedno bylo spokojený s prsem, druhý s flaškou. Přestaň se týrat a konečně užívej spokojenýho mateřství.

Krásné napsané. V den co jsem ukončila kojení a dala se do odsávání mi skutečně spadl kámen ze srdce…Kojení má být krásná věc, ale když mi u toho brečí? To je prostě psychika :nevim: má hold odsáte z láhve :kytka: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.3.21 00:19

Jako furt si pohravam s myšlenkou že ji skusim přiložit. Ale je tam obava 😱 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
27.3.21 00:22
@KKikina píše:
Právě že co odsavam cca 2 týdny tak toho mléka mám furt více a více. Podporu jsem neměla…Celou dobu. na druhou stranu malá krásné prospívá asi 250 g týdne. Začala zase kakat každý den a plenky má taky konečně mokré :think:
Čím víc budeš odsavat tím víc se ti bude tvořit mléka, zákon nabidky a poptávky funguje i tady. Laktacni poradkyni jsi teda nezkoušela? Mě to ze zacatku taky vůbec nešlo a pak mě to jedna šikovná během chvíle ukázala co a jak. Ještě tak 2 dny to byl boj, ale pak úplně v pohodě. Ještě mě napadlo kontrolovali miminku uzdičku pod jazykem, nemá ji přirostlou? To taky může při kojení vadit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
27.3.21 00:23

@KKikina tím jsem chtěla říct podporu pro tebe. Mě prostě přijde, že ti nikdo nedal správné informace :nevim: Třeba ten váš noční kolotoč je fakt zbytečnost. Pokud se s odsávačkou ještě víc rozkojuješ, tak vlastně super. I to mě vede k tomu, že máte v první řadě asi špatnou techniku přisátí a to s tebou měl sice někdo řešit už v šestinedělí, ale asi by to šlo dohnat i teď.

Jako Janli má pravdu, není nutný se trápit. Na druhou stranu s touhle logikou bych první dítě odstavila ve 14 dnech, poněvadž mě to bolelo a moc nám to nešlo. Chtělo to investovat pár minut do tréninku při instruktážním videu a ejhle, bylo po potížích. Čili na tvém místě já bych do trošky vzdělání čas investovala - dejme tomu v rozsahu do hodiny, dvou, kdyby to znamenalo třeba poradkyni - a vybodla bych se na to, kdyby to nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
27.3.21 00:25
@KKikina píše:
Jako furt si pohravam s myšlenkou že ji skusim přiložit. Ale je tam obava 😱 🤔

no a čeho se proboha bojíš? vždyť s tím můžeš v klidu experimentovat… dokonce můžeš kombinovat prso, láhev, příkrm… To není pravá víra :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
27.3.21 00:28

@JancaS84 (ale je o nepohodlný a žere to čas a u dítěte na příkrmech tě to asi přirozeně povede k rychlejšímu přechodu na jinou stravu, ne? Teda mě by to k tomu vedlo rozhodně :mrgreen: Asi tak nějak jsem to myslela :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.3.21 00:39
@elibro píše:
@KKikina tím jsem chtěla říct podporu pro tebe. Mě prostě přijde, že ti nikdo nedal správné informace :nevim: Třeba ten váš noční kolotoč je fakt zbytečnost. Pokud se s odsávačkou ještě víc rozkojuješ, tak vlastně super. I to mě vede k tomu, že máte v první řadě asi špatnou techniku přisátí a to s tebou měl sice někdo řešit už v šestinedělí, ale asi by to šlo dohnat i teď.Jako Janli má pravdu, není nutný se trápit. Na druhou stranu s touhle logikou bych první dítě odstavila ve 14 dnech, poněvadž mě to bolelo a moc nám to nešlo. Chtělo to investovat pár minut do tréninku při instruktážním videu a ejhle, bylo po potížích. Čili na tvém místě já bych do trošky vzdělání čas investovala - dejme tomu v rozsahu do hodiny, dvou, kdyby to znamenalo třeba poradkyni - a vybodla bych se na to, kdyby to nepomohlo.

Nebudu ti moc nalhávat kojily jsme celou dobu s klobouckama :pocitac: pokus o odbourání = vřískot takže asi tak. technika na 100% asi nejlepší…ale šlo to prospívala krásně já myslim ze už je na to pozdě to měnit…dva týdny jí to teče bez problému „bez roztáháni“ a ona už prostě není nemohoucí malé miminko 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
27.3.21 00:46

@KKikina prosím tě, jestli to teď máš za lepší stav a jsi s tím v zásadě spokojená, tak pohoda. Drž se Janli a dobrý. Já jsem reagovala na to, co mi přišlo jako nespokojenost se stavem věcí v prvním příspěvku, v kterémžto případě si myslím, že by s nevelkou námahou (a šikovnou poradkyní) ještě asi furt šlo kojit na pohodu. Ale jak říkám, pokud jsi s tím takhle spokojená, není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat