Bolestivý UZ

28.6.15 11:04

Bolestivý UZ

Ahoj, rada bych se zeptala jestli nemáte někdo zkušenosti s bolestivym vyšetřením UZ a bolestí i potom. Jsem v 17 tt, lékař mi delal UZ pres brisko, tlak sondy obcas bolel, ale prcek se nechtěl otočit, tak MUDr.do briska asi 3× bouchal sondou az se klepal obraz i prcek.Cely den jsem pak citila bricho a dalsi den po jidle se to zhoršilo ztvrdlo mi a dostavala jsem křeče jakoby po stranach břicha do třísel. Jela jsem k lékaři, ale rekl ze nic nemuze udělat a kdyby se to zhorsilo at jdu do nemocnice, jinak at odpocivam. Chtěla jsem jen ujištění, že je všechno v pořádku takze jsem odchazela docela s nervy nadranc.
Vzala jsem si magnezko a je to lepší, ale pohyby jeste necitim, tak jen doufám, že je mimi ok. Nemate nekdo podobnou zkušenost? Jsem prvorodicka, takze klasicky me vyděsí asi kazda prkotina :)) :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
28.6.15 11:17

Tak dle popisu byl Dr. asi trošku hrubší, než by mohl být. Ale pochybuji, že nějaké poklepání sondou po břiše by miminku ublížilo.. To je v bříšku pěkně chráněné, víc bych se bála větších ran, např. pád na břicho, kopance atd.. Ale zaklepání s břichem… to asi ne. Mohl jen něco „rozhodit“.. Lehni si, hoď si nohy nahoru a dbej radám, co ti dal dr. na té kontrole potom;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 11:26

Dekuju moc, tak snad je prcek v pohodě a ja pro dnesek rusim domácí prace a jdu si hodit nozky nahoru:) Vsichni mi rikaji, ze jsem se mela ozvat, ale brala jsem to tak, že doktor vi, co dela. :roll:
Diky :kytka: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 11:33

@Viktorka_von_Ram me bolelo bricho po kazdem uz screeningu a to docela dost:nevim:. Nejvic po tom prvnim. A trvalo to az do dalsiho dne. Prcek byl O. K. tak te to snad uklidni :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
28.6.15 11:47

Taky mě párkrát po UZ bolelo břicho, jak doktor na sondu tlačil. Ale pro lepší viditelnost a přehlednost to je nejspíš potřeba.
Mimčo je dostatečně chráněné, to by musel dát tou sondou pořádnou ránu, aby se mu něco stalo. Neboj, bude to v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
28.6.15 11:56

@Viktorka_von_Ram Rda do budoucna - pokud mimčo nabude chtít na UTZ spolupracovat, proaktivně navrhni doktorovi, že se půjdeš projít, na záchod, uděláš pár dřepů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
28.6.15 12:00

Me boli kazdy UTZ…prikladam to k tomu ze mam placentu na predni strane…cim je bricho vetsi tim jsou UTZ bolestivejsi..mela jsem to tak u obou tehotenstvi…kdybys videla jak „klepou“ v nemocnici to bys teprva koukala jak umi byt nezni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 12:01

@eviku_miluna uf, tak to jsem ráda, že nejsem sama. Vsude tvrdi, ze UZ je bezbolestny a ja si pripadala jako blazen :lol: dekuju moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 12:13

Rikala jsem si, ze se priste zkusim treba otocit na levy bok nebo se projit, ale doktor dost spechal, tak asi proto to udelal takhle narychlo, mel plnou cekarnu tehuli :) Diky za zkušenosti a uklidnění, pri druhym mimcu me to uz nepřekvapí :D
Nekde psali, ze se ma chodit na UZ s plnym močákem, ja sla tesne predtim na wecko, tak třeba o proto to bolelo. Delohu mam podle zprávy vzadu nahoře, se tam asi nemohl dostat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
28.6.15 12:21

@Viktorka_von_Ram Mě dr. vždycky posílali vyčůrat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
28.6.15 12:44
@Viktorka_von_Ram píše:
Rikala jsem si, ze se priste zkusim treba otocit na levy bok nebo se projit, ale doktor dost spechal, tak asi proto to udelal takhle narychlo, mel plnou cekarnu tehuli :) Diky za zkušenosti a uklidnění, pri druhym mimcu me to uz nepřekvapí :D
Nekde psali, ze se ma chodit na UZ s plnym močákem, ja sla tesne predtim na wecko, tak třeba o proto to bolelo. Delohu mam podle zprávy vzadu nahoře, se tam asi nemohl dostat :oops:

vzdycky posilaji vycurat aby byl mocak prazdny!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 12:59

@mikitaa aha…tak to jsem z toho jelenice :), je fakt, ze s plnym bych to asi nevydrzela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama