Boostrix - zkušenosti s očkováním v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
S.maya
Závislačka 4352 příspěvků 13.11.18 11:43
Boostrix očkování v těhotenství?

Zdravím, přemýšlím, že se nechám naočkovat boostrixem teď v těhotenství. Tetanus mám prošlý rok…a myslím, že dávivý kašel taky. O záškrtu nevím.

Má s tímto někdo zkušenosti nebo byl očkovaný v těhotenství?

V zahraničí je to běžné. Nevím jak tady v ČR. Samozřejmě se budu informovat i u gynekologie. Jen mě zajímaly zkušenosti, zda se to dává.

Přečtěte si článek: Je možné očkování v těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 13.11.18 11:45

@S.maya risk neni vzdycky zisk. Chudak dite. :,(

S.maya
Závislačka 4352 příspěvků 13.11.18 11:48
@KristynaTita píše:
@S.maya risk neni vzdycky zisk. Chudak dite. :,(

Proč chudák dítě? Dítě dostane protilátky přes placentu a aspoň bude první 3 měsíce chráněný. Mám hlavně strach z černého kašle. Dostat ho v těhotenství taky není žádný zisk ale risk.

Aletheia
Kelišová 6325 příspěvků 13.11.18 11:49

Zalezi na tobě.

Když to vezmu čistě teoreticky tak to výhodné je. Dítě získá dočasně protilátky na tu dobu dokud nemůže být samo očkováno (tak je to u toho černého kašle). Takže ho to může zachranit.

Ale je tu i to že očkování není nikdy 100%, tedy nezaručuje že tu nemoc osoba nedostane, druhak jsou tu vedlejší účinky které se mohou projevit.

Nedá se jednoznačně říct jestli je to správné nebo ne, je to na tvém rozhodnutí.

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 13.11.18 12:00

@S.maya Četlas příbalový leták? Žádné studie na těhotných se nedělaly,na březích zvířatech taky ne,rizika pro plod tudíž nejsou známa. Proto se v těhotenství má očkovat pouze v případě nutnosti a pokud přínos očkování převáží nad možným rizikem poškození plodu. Fakt to někoho soudnýho vůbec napadne v těhotenství.? Ženský řeší každý kousek sýra,syrovýho masa,pomalu by se bály sníst cokoliv a pak je někdo schopný do sebe naprat nevyzkoušenou vakcínu. :nevim:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 13.11.18 12:06

V těhotenství, kor v 1.trimestru, kdy je plod nejzranitelnější, by se podle mě nechal očkovat třeba i jen kvůli chřipce leda blázen. ;) Ono když to máš prošlý rok, tak si myslím, že už se to pár měsíců nezblázní. Mimochodem..před kolika lety jsi měla tetanovku? Ono se to teď prej nově očkuje až po 15ti letech, už ne po 10ti, že se prej zjistilo, že ty protilátky vydrží dýl..Opravdu bych takhle v těhotenství neriskovala. :nevim:

S.maya
Závislačka 4352 příspěvků 13.11.18 12:08
@renap píše:
@S.maya Četlas příbalový leták? Žádné studie na těhotných se nedělaly,na březích zvířatech taky ne,rizika pro plod tudíž nejsou známa. Proto se v těhotenství má očkovat pouze v případě nutnosti a pokud přínos očkování převáží nad možným rizikem poškození plodu. Fakt to někoho soudnýho vůbec napadne v těhotenství.? Ženský řeší každý kousek sýra,syrovýho masa,pomalu by se bály sníst cokoliv a pak je někdo schopný do sebe naprat nevyzkoušenou vakcínu. :nevim:

Obvodacka už si chystala injekcí s tetanem, tak jí říkám, že radši ne, že se zeptám na gynde. Řekla mi, že to není živá vakcína, že to je ok.
Já příbalové letáky zásadně nečtu, to pak vyvolává histerii, která u očkování panuje.

S.maya
Závislačka 4352 příspěvků 13.11.18 12:11
@Anitramm píše:
V těhotenství, kor v 1.trimestru, kdy je plod nejzranitelnější, by se podle mě nechal očkovat třeba i jen kvůli chřipce leda blázen. ;) Ono když to máš prošlý rok, tak si myslím, že už se to pár měsíců nezblázní. Mimochodem..před kolika lety jsi měla tetanovku? Ono se to teď prej nově očkuje až po 15ti letech, už ne po 10ti, že se prej zjistilo, že ty protilátky vydrží dýl..Opravdu bych takhle v těhotenství neriskovala. :nevim:

V prvním trimestru bych nešla, jsem už v druhém. No v mém očkovacím kalendáři, co mam, tak je dán před 20 lety, ale obvodacka mi řekla, že mi prošel v listopadu min. roku.

Mě jde hlavně o to, že pokud bych měla nějaké zranění, tak abych se nenakazila.

S.maya
Závislačka 4352 příspěvků 13.11.18 12:12
@Aletheia píše:
Zalezi na tobě.

Když to vezmu čistě teoreticky tak to výhodné je. Dítě získá dočasně protilátky na tu dobu dokud nemůže být samo očkováno (tak je to u toho černého kašle). Takže ho to může zachranit.

Ale je tu i to že očkování není nikdy 100%, tedy nezaručuje že tu nemoc osoba nedostane, druhak jsou tu vedlejší účinky které se mohou projevit.

Nedá se jednoznačně říct jestli je to správné nebo ne, je to na tvém rozhodnutí.

Díky :)

Tejule
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 13.11.18 12:14

Kamarádka doktorka se bostrixem nechala očkovat v těhotenství, jednu dobu to vakcinacni společnost schválila, mám pocit, že to ale stáhli… Nicméně škoda že si na to nemyslela před, já si dala boostrix a pak až tehotnela at má dítě protilátky, pac já to očko budu mít čerstvé… Já jsem těžce pro očkování, ale asi bych se v těhotenství očkovat nedala, přijde mi to divné…

mishulka26
Povídálka 21 příspěvků 13.11.18 12:20

Mě obvodní doktorka řekla, že se mám nechat přeočkovat před těhotenstvím, protože v době těhotenství a kojeni se to neočkuje a měla jsem právě očkování i proti černému kašli :)

ugluk
Hvězda diskuse 43514 příspěvků 13.11.18 12:32

To je blbost, že to projde v konkrétním měsíci… Nechala bych si nabrat protilátky, muž to měl „propadlé“ snad tři roky a protilátky zcela dostatečné. Beztak tetanovku v případě nehody člověku píchnou, ať je očkován nebo ne. Neplašila bych a v těhotenství to teda já osobně do sebe necpala.

Prtulak
Kecalka 323 příspěvků 13.11.18 12:36

@S.maya tady to běžné není, teda alespoň takovou informaci jsem dostala od mojí Dr., která mi právě o očkování v cizině řekla (neznala jsem to). Co se týče tetanu, to je šílenství. Už asi 10 let mě doktoři tlačí do přeockovani, ale z letošních kontrolních protilátek mám ochranu minimálně na dalších 5 let, takže fakt víc jak 20-25 let. Kamarádku takhle bez kontroly protilátek - jakože „to má propadlý“ nutili projít celým schématem očkování (tuším 3 aplikace) - fakt nechápu.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3406 příspěvků 13.11.18 12:36

Taky nechapu to „ockuje se znovu po xx letech“. Moje doktorka mi vzdycky udela nabery na protilatky, nepere to do me naslepo :roll: .

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 13.11.18 12:48

Já přeočkování proti tetanu taky nemám,cca po 20 letech jsem si nechala nabrat protilátky a mám jich dostatek. Proti černému kašli nevím,ale vzhledem k tomu,že se s ním v práci setkávám a nikdy jsem ho nechytla,tak možná taky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >