Borelióza - 1 rok

110
26.11.19 09:16

Borelióza - 1 rok

Dobrý den, včera přišli dceři ( 1 rok) na boreliózu. Měla klíště měsíc zpět. Minulý týden se ji po tváři udělaly fleky. Jinak bez příznaků. Mezitím ji viděli 3 doktoři a všichni mi řekli že má alergii. Fleky se pořád ztrácely a vracely. Včera jsme navštívili kožniho a ten diagnostikoval boreliózu. Nasazeny byly Atb na 14 dní a výsledky krve budou do týdne. Prosím máte nějaké zkušenosti? U tak malých dětí se to prý málo vidí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
550
26.11.19 09:30

Syn mel kdyz mu byly 2 roky. Prisli jsme na to po dvou tydnech po objeveni klistete. Udelal se mu ukazkovy flek. Dostal ATB na 2 tydny.
Muzes byt v klidu, prislo se na to brzy, takze by preleceni antibiotiky melo stacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
26.11.19 11:06

No ona ani o moc dřív diagnostikovat nejde, protože ještě nejsou protilátky v krvi. Je dobře, že si to nenechala být, teď je holt potřeba dobrat léky - přišlo se na to včas, tak se s tím její organismus vypořádá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
26.11.19 11:09

Ano, syn ji prodělal v roce a půl. Výsledky z krve 5 týdnů po přisátí. Klíště měl na uchu, ale fleky se mu objevovaly vždy večer ve vaně a ještě ke všemu na nohách. Ráno už měl vždy jen 1 malý, jako modrina. Také dostal ATB, bral je 16 dní, pak mi Dr. řekla, ať mu je nedávám. Zatím, téměř ve 4 letech, asi žádné následky nemá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
26.11.19 11:52
@Ou píše:
No ona ani o moc dřív diagnostikovat nejde, protože ještě nejsou protilátky v krvi. Je dobře, že si to nenechala být, teď je holt potřeba dobrat léky - přišlo se na to včas, tak se s tím její organismus vypořádá.

Mě jen zarazilo to, že v pátek jsem s ní sla do nemocnice a červený flek zevnitř začal blednout. Tak jsem doktorovi říkala jestli to není z klíštete. A ne opět řečena alergie. Volala jsem na kožní jak se to začalo objevovat a že mám dojít až v lednu protože mají plno. Ale včera už sem si řekla že tam prostě zajdu a budu tam klidně s ní sedět 3 hodiny. A nakonec toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22780
26.11.19 12:35

A jak to posledni dr. diagnostikoval? Otazka je, kdo z tech ctyr dr. mel pravdu. Ukaze se podle vysledku krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
26.11.19 12:37

Poslední byla ta kožní. Ji sem nic o klíšteti neřekla. Jen že všichni říkají alergie. A ona že to vůbec že to vypadá na boreliozu kdyby měla klíště. A já ji řekla že měla klíště. A tak to bylo jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7928
26.11.19 14:00

Dcera měla taky v roce, ATB a odběr krve, nikdo se nezmínil o tom, že u tak malého dítěte je to málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
26.11.19 18:59
@bublinek píše:
Dcera měla taky v roce, ATB a odběr krve, nikdo se nezmínil o tom, že u tak malého dítěte je to málo.

No bylo mi to řečeno od té kožní a poté i od primáře dětského :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
26.11.19 20:12

Jak dlouho jste měli ATB? čtu všude že 14 dni je málo. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
26.11.19 22:57