Bradavice a školka?

25.11.19 16:43

Bradavice a školka?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda-li máte někdo zkušenost s bradavicemi u školkových dětí? Moje dcera má na noze jednu malou bradavičku, zatim jsem zkoušela domácí léčbu a dnes jsem chtěla pořídit něco v lékárně. Zatim jsem nic nepořídila, protože přemýšlím, zda dceru vzít na vypálení bradavičky ke kožní lékařce.
Dnes mi totiž paní učitelka ve škokce řekla, že dcera do školky nemůže, dokud nebude mít bradavičku vypálenou(nebo prostě ji mít nebude).Myslíte, že je to oprávněné nechat dítě doma po dobu léčby(což může být i dva týdny, když na vypálení nepujdem)?Vím, že je to infekční, ale na druhou stranu, když by měla na sobě furt ponožky, tak by se žádné jiné dítě přece nakazit nemělo? Nedokážu si představit, že by mi na to doktorka dala OČR. Bohužel naše doktorka už má dnes zavřeno, tak ji nemohu zavolat, abych zjistila, co a jak.
Děkuji za Vaše zkušenosti a postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1056
25.11.19 16:52

To není v pořádku, dcera měla na noze 7 bradavic a normálně chodila do školy pouze nesměla chodit plavat. Bradavice u menších dětí nevypalují, mrazí se. Navíc léčba bradavic nám trvala 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8767
25.11.19 16:56

@mamule42 A mražení není vypalování? Vypaluje se tekutým dusíkem, ne? Zajímá mě to, jestli jsou nové možnosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6897
25.11.19 16:58

V životě jsem neslyšela o tom, že by dítě nemohlo do školky kvůli bradavici. Je to celkem běžné onemocnění. Šla bych určitě na vypálení (zmrazení dusíkem). Jako dítě jsem na ně trpěla a dokud mi je nevypálili, tak mi nic nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6897
25.11.19 16:59

@Paoloska zmrazení ke vypálení. Ten dusík je tak ledový, že tkáň vlastně odumře-spálí se mrazem. Jinak bych se informovala u vedení školky, jak je to s tou docházkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
25.11.19 17:10

Tak v lékárně se dá koupit různé přípravky, na kožním to jenom zmrazí jiné možnosti nám doktorka nenabídla, chce to trpělivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8599
25.11.19 17:43

Jen poradím aktuální zkušenost s přípravkem - dcera měla bradavici na noze pod prsty, a nemohli jsme se jí zbavit (aloe vera atd.), a pak pomohlo tohle: https://www.docsimon.cz/…-roztok-10ml?… - dvakrát denně jsme dali kapičku a po týdnu se krásně vyloupla ;) Dcera měla slíbeno, že to ještě vyzkoušíme, kdyžtak půjdeme na vypálení, kam se bála :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1809
25.11.19 18:37

Dcera má taky bradavici na noze a do školky chodí, už to likvidujeme několik měsíců, teď zkoušíme acetocaustin + imunoglukan + homeopatika. Pokud to nepomůže tak asi budeme muset na to kožní, případně ještě zkusím Verrumal (ten je jen na předpis). Ale i po zmrazení dusíkem se to může vrátit (a často vrací a jsou nutné opakované aplikace). Občas se to vrací i po chirurgickém odstranění. Většinou likvidace bradavic trvá dlouho, týdny, měsíce, hlavně pokud jsou na noze. Takže si nedovedu představit, že takové dítě nebude smět do školky. Prostě ať si nesundavá ponožky. Jak to řešit ve školce nevím, jedině potvrzení pediatra. I když samozřejmě bradavice jsou infekční, nicméně ne tak že í dostane každý kdo se s ní potká, většinou je potřeba nějaké oslabení organismu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
25.11.19 20:15

Moje dcera před rokem měla bradavici na noze asi půl roku. Domácí léčba nepomohla a naše super MUDr. Nás poslala k pedikerce, která bradavici postupně zlikvidovala kyselinou mravenci. Vždy skalpelem orizla odzmrelou kůži a pak nanesla. Řešení bylo nedrasticke, dle doktorky lepší pro dítě. Ta naše Teda řvala i tam :mrgreen:. Chodila jsem jednou týdně a bylo to z bazénu, chodíme totiž plavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama