Kvasinková infekce na jazyku

Anonymní
25.11.19 00:43

Kvasinková infekce na jazyku

Ahoj holky. Mám dceru 15 let a ke konci září ji kožní předepsala atb na pleť. To měla na týden. 3 týdny zpátky měla zánět močových cest ale řekla mi to po týdnu a pul že mela problémy při curani. To byl pátek večer a doktorka už měla zavřeno tak jsem chtěla počkat na pondělí. V pondělí když jsem se vzbudila a přišla k ní do pokoje jak jí je tak se svijela v bolestech, celá červená, třásla se a celou postel měla pozvracenou tak teda hned do nemocnice kde ji zjistili vážný zánět ledvin tak zase antibiotika po měsíci. Teď je týden a něco nebere ale zase z ničeho nic chřipka, teploty, velké bílé bolaky na jazyku a i menší červené prostě vše odpovídající kvasinkové infekci. Byla jsem v zahranici a prijela jsem dneska a k nasi detske musi jit zakony zastupce. Otce uz nema takze nebyl kdo by sel. Chtěla bych se zeptat jestli má s tím nějaká zkušenosti. Chuděra 3 večer za sebou zvracela, je jí jenom blbě, hlava bolí a má nechuť k jídlu že ji bolí jazyk a dneska řekla že celá pusa a když jsem se podívala do pusy tak ty bílé nebo červené pupínky všude. Chripkou se nakazit nemohla byla teď doma špatně na ni působí všechny atb. Vím že to casto bývá když se užívají hodně atb nebo už jenom reakce. Taky má slabý imunitní systém a játra nejsou plně vyvinuta. Nevím jestli to souvisí ale kdyby jo tak dobré vědět. Naše dětská je taková že ji na zánět močových cest nechtěla předepsat atb a ať pije urologicky čaj že se to zlepší. No a ne měla ledviny takže nechci jít k ní protože neumí nic léčit. Tak co vám pomáhá třeba co se dá v lékárně dostupně koupit? Začala brát pribotika protože jejího přítele sestra je ve zdravotnictví ale že by jenom toto pomohlo? To se mi nechce věřit. Tak nevíte jak se toho zbavit a jak dlouho to trvá? Moc děkuji a změnu lékaře nechci je jednou za 2 roky nemocná a to třeba jenom rýma jenom teď to bylo takové vážnější

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10698
25.11.19 00:52

Ta kvasinková infekce může být teoreticky důsledek těch ATB v kombinaci s imunitním oslabením, ale jako no příjde mi že to ta lékařka možná trošku banalizuje…

Jinak na kvasinkovou infekci v ústech potřebuješ od doktora předpis na nějaké antimykotikuk které se dá kloktat a to s ohledem na problematické jaterní funkce.

Pokud to sama nezmíní, tak se zeptej na orální supenzi s nystatinem

https://www.pediatriepropraxi.cz/…15/03/08.pdf

Ale teda nejspíš bych hledala nějakého doktora, tkerý ji důkladně vyšetří a bude léčit nějak důkladněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 02:57
@Ou píše:
Ta kvasinková infekce může být teoreticky důsledek těch ATB v kombinaci s imunitním oslabením, ale jako no příjde mi že to ta lékařka možná trošku banalizuje…

Jinak na kvasinkovou infekci v ústech potřebuješ od doktora předpis na nějaké antimykotikuk které se dá kloktat a to s ohledem na problematické jaterní funkce.

Pokud to sama nezmíní, tak se zeptej na orální supenzi s nystatinem

https://www.pediatriepropraxi.cz/…15/03/08.pdf

Ale teda nejspíš bych hledala nějakého doktora, tkerý ji důkladně vyšetří a bude léčit nějak důkladněji.

No tak jelikož dcera nejde do školy jsem s ní před chvílí mluvila a řekla mi ze má kvasinky i tak dole ale už tak měsíc. Že měsíc zpátky ji začal bolet sex fakt strašně že s přítelem ani nechtěla spát. Měla za to že to je předtím tím že má zánět a teď protože ona je drobounka 146cm a přítel okolo 185cm tak chápeš kam narazela. Že by se jí to dostalo do celého těla momentálně viditelně na ten jazyk? Nevím jestli nemám poslat přítele k doktorovi s ní pro jistotu protože spolu normálně spali. A nevíš jak dlouho se to přibližně léčí když všechno zabírá jak se má?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.19 02:59

Ano sama řekla že zítra teda dneska zajde na gyndu

• Nahlásit
  • Citovat
25.11.19 05:30

Mně spíše překvapuje že slečna s přítelem s spala ač měla kvasinkovou infekci… Pokud to má takto rozlezlé po těle, tak skutečně vyhledat lékaře, dostanete lék na předpis. Pak samozřejmě užívat pravidelně a dlouhodobe probiotika…na kvasinky v pochvě by mohl pomoct Clotrimazol tablety a krém.. krémem se může mazat i přítel (může být bezpriznakovy). Pokud nejste spokojeni s lékařem, tak změnit. Jinak na počínající infekci močového měchýře se opravdu většinou hned nedávají antibiotika, ale doporučuji se urologické čaje a např. lek Uroval, je toho spousta.. Samozřejmě pokud to nepřejde, tak se slečna měla vrátit k lékarce a nasadit atb…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 09:49
@marki111 píše:
Mně spíše překvapuje že slečna s přítelem s spala ač měla kvasinkovou infekci… Pokud to má takto rozlezlé po těle, tak skutečně vyhledat lékaře, dostanete lék na předpis. Pak samozřejmě užívat pravidelně a dlouhodobe probiotika…na kvasinky v pochvě by mohl pomoct Clotrimazol tablety a krém.. krémem se může mazat i přítel (může být bezpriznakovy). Pokud nejste spokojeni s lékařem, tak změnit. Jinak na počínající infekci močového měchýře se opravdu většinou hned nedávají antibiotika, ale doporučuji se urologické čaje a např. lek Uroval, je toho spousta.. Samozřejmě pokud to nepřejde, tak se slečna měla vrátit k lékarce a nasadit atb…

No ji nenapadlo že má kvasinky i dole až když si o tom četla a viděla fotky tak přišla že to má už měsíc nejspíš možná déle. Zánět měla už tak týden a pul když jsme šli za doktorkou a brala urinal a pila ten čaj. Přítel ji to donesl on měl taky nějaký problém co říkala. Na žaludu měl kůži dole nějakou reakci. Teď se to zas vrátilo a má zas kůži dole a bílé skvrny. On na to má canesten myslím. Jsou to telata ale myslím si že už se ponaučili a už aspoň vědí že nějaká taková změna může být způsobená třeba kvasinkama.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama