Reklama

Brácha na baterky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.12.09 15:28
Brácha na baterky

Omlouvám se že zde budu mluvit o sobě a o svým bráchovi,ale nějak to potřebuju ze sebe dostat.Můj brácha je o 5 let starší než já,dá se říct,že už jako děti jsme si málo rozuměly,zatímco já byla ještě v dětském světě,brácha byl už někde jinde.Celé dětství a ž do dospělosti hrál brácha závodně hokej,přičemž rodiče to stálo hodně peněz a tak se muselo šetřit všude kde se dalo,ačkoli já jsem do dneška řesědčená,že to byly zbytečně vyhozené peníze,moc mu to nešlo atd,nicméně rodiče se v něm viděly, ale taky bych nemohla říct že já ne,moc mě bavilo chodit bráchu podporovat na každý zapas a tak,hlavně když už jsem byla větší tak mě bavilo spíš pozorovat jeho spoluhráče :lol: Ale k jádru věci.Roky tak nějak utekly,my se z dětství dostaly do puberty brácha pomalu do dospělosti a tak jsem byla ráda že mě sem tam vzal na diskotéku atak,jednou jsem ho seznámila se svojí do dneška nejlepší kamárádkou a tak mezi nima přeskočila jiskra,začaly spolu chodit ,jenže jak to tak bývá po čase se rozešly no a od té doby si nerozumím se svým bráchou,dost to dával za vinu mě,že ho kamarádka opustila,přitom si neuvědomobal jak se k ní hloupě choval.On je prostě takový sobec a to bohužel i ve vztahu,chce mít všechny jenom pro sebe hlavně svoje holky…no a ted už se zase dostanu o pár let dál …do současnosti.Před třemi roky se brácha seznámil s ted už svojí manželkou,když mi jí poprvé představil no nepůsobila na mě dobře,byla úplně jiná než já,zatémco já se starala jen o tom jak vypadám,jak sem nalíčená,kam zas půjdu pařit,tak ona se zajímala jenom o koně (koní je velkou milovnicí) , o jiný chlapy , než je můj brácha ataky o to,kde maj co v krámě v akci,ve výprodeji atd.Prostě já si s ní neměla co říct,nikdy jsem jí to nedala najevo ,jen sem se s ní moc nestýkala…Brácha se počase přestěhoval k ní a jejím rodičům,úplně ho ta holka změnila,začal být strašně na peníze,když měl někdo jen slabší počítač či auto ,hned to byl u něj sociál,zase naopak když měl někdo lepší auto,či oblečení hned to byl u něj namachrovanej člověk ,prostě z mého bráchy se stal nesnesitelnej člověk,který akorád každého kritizival,každému nadával staral se jenom o druhé,mě se tímto samozřejmě zhnusil,já jsem v tomhle hodně jiná já si zas vážím toho co mám.Už jsem to nevydržela a už jsem mu to při rodinném obědě řekla,jak je hnusnej,nesne­sitelnej a že mi to vadí,strašně jsme se pohádaly a co bylo nejhorší ještě se ho moje máma zastávala,že má prý ve všem pravdu atak.No když jsem se seznámila se svým přítelem,tak jsem ani chvili neváhala a odstěhovala se za ním do jiného města 50 km daleko,tak nějak už jsem měla dost své rodiny.Za celou dobu kdy jsem bydlela jinde,mě brácha nikdy nepřijel navštívit,pořád se vymlouval,jak by projel hodně peněz , že mám přijet s Honzou já k nim na návštěvu.Samozřejmě jako blbci jsme vždycky jely my k nim a to i když jsem měla narozeniny,jsem si musela přijet pro dárek ,když si vzaly s manželkou hypotéku na na starší barák,tak jsme jim tam jezdily pomáhat aby nemusely platit zbytečně víc peněz za dělníky a tak.Nikdy jsme po nich za to peníze nechtěly,dělaly jsme to pro ně rádi…a taky mi přišlo hloupé říct si o peníze,když je to můj brácha.No po čase mu manželka pláchla za jiným chlapem,on zůstal na všechno sám,hlavně na placení hypotéky , tak mu rodiče samozřejmě hypotéku platily,aby si mohl prý taky něco koupit pro sebe,víte ted nechci bý sobecká já,ale tohle na mě bylo už moc,v té době já čekala s přítelem už Honzíčka,fonančně jsme na tom nebyly také nejlépe amusely si toho moji rodiče všimnout,ale nějak mi na nic nepřispívaly a to sami moc dobře věděli co miminko a věci kolem mimča stojí peněz,nikdy jsem si o peníze neřekla,ale ty hormonyvzaly za své a dost mě to bylo líto,vždyt já také potřebovala pomoct,ačkoli jsem se bránila zuby nehty,že to rodičům nevyčtu mnešlo to,vyčetla jsem jim to,přesně v té nejméně vhodné době,pár dní před porodem,strašně jsem se pohádaly ,rodiče se zase zastávaly bráchy..... No za pár dní se nám narodil Honzík , jak to tak bývá rodiče se šly podívat na svého vnoučka do porodnice,ale nálada byla hrozná,byly na mě naštvaní a já zas na ně,strašně jsem si to obrečela…a takové vztahy nám zůstaly,když potřebuji něco od bráchy tak mu vždy musím zaplatit,nic pro mě neudělá zadarmo a že by stavil na kafe,když už ted bydlím ve stejném městě jako moje rodina,to se taky nestane,přitom tolik benzínu by neprojel a já k němu jezdit nebudu,sama mám svých starostí dost.Omlouvámse že je to tak dlouhé,ale třeba se najde někdo kdo je na tom podobně,kdo má sourozence na baterky…Moc mě to mrzí,že to mezi mnou a bráchou takhke je…

Reklama

Reakce:

meluzina
Povídálka 45 příspěvků 11.12.09 16:01

ahoj Oluscho!
ano, nejsi sama, i já mám sourozence úplně, ale úplně jinde. teda z jiného soudku než tvůj brácha, ale v zádadě jsme každá úplně sama. a to jsme od sebe o rok. taky bych mohla napsat takovýto román. no, možná napíšu, teď nemám moc času. a taky, vždycky když o tom přemýšlím, akorát mi není dobře.
co já bych dala za ségru, která by byla o 10 let starší nebo mladší, to je jedno, jen kdyby to byla moje blízká osoba. není a nikdy nebude.
jinak, jestli můžu poznámku, ty bys chtěla, aby se tvůj brácha stavil k tobě na kafe? asi ne, viď…tak aspoň tohle vynech z toho, co je ti líto.
když o tom přemýšlím z tohoto pohledu, dva sourozenci jsou hrozně málo. když to nevyjde, to zklamání je velké. já mám zatím jedno dítě, chtěla bych další, a chtěla bych, aby si rozuměli, ale bohužel vím, že tohle je dopředu neodhadnutelné. já jsem dnes úplně alergická na slovo sestřičky.
měj se a ještě se ozvu.
pa meluzina

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 11.12.09 17:52

Ahoj Oluscho!

Tak to je mi moc líto.
Já si myslím,že se v dospělosti bráchovi vrátilo to sobectví,bezoh­lednost,které do něj Tvoji rodiče v dětství vkládali.
Nezlob se,že to tak píšu..Nechápu,proč upřednostňovali bráchu před Tebou,a ve vším.To,že se v něm vidí tatínek,že z něj chtěl mít hokejistu a nedokázal zhodnotit jeho reálné možnosti,ještě chápu.Ale maminka?Ono se zase na druhou stranu říká,že matky tíhnou více k synům a dcery k otcům.Proč se Tě ani jeden z nich nezastal? V čem byl Tvůj bratr tak vyjímečný? To jsou asi otázky,na které neznáš odpověď.Pokud se mezi vámi nestalo něco,co jsi sem nenapsala,tak to není pochopitelné.

Chápu,že je Ti to líto.Protože i když se k Tobě Tvá rodina zachovala a dále chová zlým způsobem,pořád je to rodina a máš je ráda.Já s našimi a se sestrami taky nemám v jistém smyslu nejlepší vztahy,ale cítím to podobně.V tom,co se mi nelíbilo,jsem si udělala pořádek,zbytek beru,tak jak to je. Jsou takoví a hotovo.Stále je ale mám ráda.

Já bych Ti doporučovala povznést se nad to.Vím že je to těžké,ale povnes se nad svého bráchu,rodiče­.Zbytečně se tím netrap.Tím nejvíc ubližuješ sama sobě.Brácha je určitě ten typ,co řeči jedním uchem přijímá druhým vypouští a myslí si něco o zadní části těla.Uvědom si,že on je a nejspíš bude celý život maminčina prdelka,protože takový člověk už se ztěžka postaví na vlastní nohy.Protože kdykoliv měl nějaký problém,maminka ho z toho vytáhla.Zato Tobě nikdo nepomohl.Potlač v sobě tu zlobu a závist,že Ti taky nepomohli,když jsi je potřebovala.Máš svoji rodinu,krásného chlapečka,raduj se z nich.A buď pyšná,že jste to s partnerem zvládli sami.

Bav se s nimi úplně normálně,ale dej jim najevo,že máš svůj život,svoje priority a Tvůj,teď nevím,jestli přítel nebo manžel a Honzík jsou pro Tebe Ti nejdůležitější.
Bratrovi a mamce se nevnucuj.Víš Olusch,já moc nefandím tzv.„nezištné rodinné výpomoci“ s čímkoliv,třeba na stavbě.Říká se z rodinou zadobře a z povzdaleka.Vždy se to může zvrtnout.V tomto směru bych doporučovala,nic pro ně sami od sebe a dobrovolně nedělejte,jen,když vás o to sami požádají,tak zvažujte.Pokud budete něco potřebovat vy,hledejte jiné cesty.Potom se některá strana naštve,začnou se vytahovat staré záležitosti,vý­čitky,kdo pro koho co udělal apod.A budete zase tam jako na začátku.

Píšeš,že bydlíte ve stejném městě,tam asi krátké přerušení kontaktů možné není.Ale věř mi,bylo by to řešení.To jsem udělala já - podle rady zkušenějších,když jsem měla problémy s našima.Nechci to tady ale víc rozepisovat.Oni si uvědomili,že se obejdeme i bez jejich rad,připomínek,že jsme dospělí a budeme si dělat věci podle sebe.Teď už máme vztahy jakž takž stabilizované.

A rozhodně si nedělej žádné výčitky.Třeba z toho,že se dlouho neuvidíte,že bráchovi a vašim nepomůžete a nevyhovíte jim ve všem,co oni chtějí.Uvědom si,že jste dospělí,Ty i brácha.Jste samostatné rodinné jednotky,které jsou na sobě nezávislé.A ro­diče,i když je máš ráda a určitě pro Tebe udělali i něco dobrého,nemají právo řídit Tvůj život.

Myslím si,že tady by snaha o vyřešení formou nějakého rozhovoru skončila jen dalšími hádkami a výčitkami.Nech to plavat.Všechno nejde vyřešit hned.Chce to čas.Hlavně se tím zbytečně netrap a nenech si utíkat mezi prsty svůj vlastní život.Nedovol,a­byste se ještě třeba k vůli tomu hádali s partnerem.To se taky často stává.

Co napsat závěrem? Přeji Tobě a Tvé rodině hodně štěstí a síly při řešení konfliktů.Opravdu se netrap.Jednou přijde doba,kdy se bratr prostě bude muset postavit na vlastní nohy.Nezlob se,že to tak píšu,ale rodiče nebudou věčně mladí,zdraví a plni elánu a optimismu řešit jeho problémy.Až budou potřebovat pomoc,může se jim přístup k bratrovi vrátit i s úroky.

Žij si svůj život.I když to trápí,zbytečně se tím nezatěžuj a příliš to neřeš.

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 11.12.09 20:38

Holky, tyhle příběhy čtu jedním dechem. A nezbývá než souhlasit s tím, že dva sourozenci jsou asi leckdy málo. To já mám 6 sourozenců a jsem za to moc ráda! Jsem z nich nejmladší, takže logicky k těm nejstarším nemám zas až tak blízko, ale i tenhle rozdíl se časem a tím jak stárnu i já stírá. Moc si pomáháme a když jeden druhého o pomoc požádá, druhý neodmítne. NA DRUHOU STRANU NENÍ NIC TAKOVÉHO SAMOZŘEJMOSTÍ - nikdy by mě nenapadlo, abych např. svoje bratry, kteří jsou pracovně sami max. vytížení, žádat, aby nám chodili automaticky pomáhat na stavbu. To teda ne. Mít rád, vážit si druhého a NEVYUŽÍVAT ho. Jinak většinou se se všemi vidím tak 1× za týden či 14 dní, se ségrou si většinou píšeme denně. Doufám, že se to u nás nikdy v budoucnu nepokazí, člověk se občas setkává s neuvěřitelnými příběhy. :srdce:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.12.09 20:47

Jani děkuji,napsala jsi to moc hezky,úplně mě to zvedlo náladu,máš ve všem pravdu.
Meluzino já bych to,že mě mrzí že se brácha nestaví na kafe,nevymazala ze svého románu,chtěla jsem tim říct,že mi vyčítá něco co sám dělá a popravdě,proč ne,kdyby se stavil na kafe,nevadilo by mi to,kolikrát i čekám jestli se třeba neozve a nestaví se…

Kakika
Extra třída :D 14877 příspěvků 11.12.09 21:25

Sourozenecké vztahy jsou občas opravdu na prd. Já mám 3 bratry. Jeden je o rok starší, druhý o 3 mladší a ten třetí je o 9 mladší. Nejmladšího mám ráda tak nějak pořád stejně. On je postižený, takže ani nejde ho nemít rád, zvlášť, když si dokáže každého opravdu získat. Nejvíc jsem si vždycky rozumněla se starším Péťou. Jirku jsme ani jeden neměli rádi, protože byl mazánek a dostal vše, o co si řekl. Pak přišla doba, kdy si Péťa našel přítelkyni, se kterou jsem si fakt do oka nesedla. Je to moje kolegyně z práce a ty kecy, co šířila po práci, ty prachsprosté pomluvy..no, dopadlo to tak, že jsem se s bráchou kvůli ní rok neviděla (a to jsme se dřív viděli několikrát v týdnu). Obrečela jsem to hrozně, připadlo mi, jako bych přišla o část sebe. Mezitím se zlepšili vztahy s Jirkou. I teď si s ním rozumím daleko víc než s Petrem. On dospěl, máme podobně potrhlé nápady, občas nám „hrábne“ a z hecu uděláme nějakou šílenost (posledně jsme vytapetovali Lukáškovi zeď u postýlky dětským motivem dřív, než se přítel vrátil z práce :lol: ). Ale to s Péťou mě fakt mrzí. Půl roku už se zase vídáme, ale ten rozbitý vztah se dává těžko dohromady. Moc mě to mrzí, ale za ten rok jsme se oba hrozně změnili a teď k sobě máme strašně daleko. Víc sourozenců je dle mého názoru výhra. Kdybych byla jen já a Péťa, tak bych to nesla mnohem mnohem hůř. Takhle jsem se mohla opřít někde jinde. (samo, že mám přítele a rodiče, ale sourozenec je prostě úplně jiná kategorie)

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 11.12.09 21:52

Olusch,jsem ráda,že Ti můj článek aspoň trochu pomohl a zvedl náladu.Napsala jsem to,co mi poradili ostatní zkušenější,když jsem měla problémy s našima.Ale u nás to bylo v něčem jiném.Sourozenců se to moc netýkalo.
Někdy je lepší problémy příliš neřešit a nechat jim volný průběh.

Já mám tři mladší sestry.Nevím,jes­tli je víc sourozenců výhra nebo naopak.Záleží to na tom,z které strany se to vezme.Výhoda je to v tom,že když přijdou nějaké problémy,víc hlav víc vymyslí,vždy se najde aspoň jeden z nich,kdo má názor podobný Tvému a můžeš se o něj trošku opřít.Nevýhoda je to v tom,že čím víc lidí je do řešení problémů zainteresovaných,tím je to horší.Toto myslím z pohledu dospělých sourozenců.O tom,jes­tli je výhoda mít hodně dětí nebo jedináčka bychom mohli vést dlouhé debaty.Ale o tom tato diskuze není.

Moje sestry jsou ještě studentky,všechny bydlí s rodiči.Já jsem nejstarší,pak je jedna o víc než čtyři roky mladší a ostatní dvě jsou po necelých dvou letech.Přes týden jsou na internátech a kolejích,o víkendu tráví čas každá se svým přítelem.Občas se staví,sem tam si zavoláme,napí­šeme.Já to tak beru.Myslím,že je to správně.Já mám svoji rodinu a ony svoje povinnosti, přátele a zájmy.

Jak se naše vztahy budou vyvíjet dál,až budou mít i ony vlastní rodiny,se teprve uvidí.Spoustu věcí budou chápat jinak.Taky záleží na tom,jestli budou bydlet blízko nebo daleko.Každopádně věřím,že se u nás v rodině nestane,že by jeden druhému v nouzi nepomohl.Ale chce to znát míru.Podle mě jsou správně fungující vztahy dospělých sourozenců,jejich rodin a rodičů takové,že se jeden na druhého může spolehnout v případě nouze,ale nesmí se navzájem využívat v řešení každodenních malicherných problémů.A nic není samozdřejmostí­.Prostě nesmí jeden druhého vlastnit.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 16.12.09 02:43

Oluscho,
moji rodiče se například z hlediska financí snaží být spravedliví. Ale jinak to se ségrou mám taky asi nějak „na baterky“…
To by ovšem bylo na román - udám příklad: něco si ode mě vezme, a když to potom chci vrátit, tak mi ještě vynadá 8-) a já jí řeknu například „tak si to příště kup třeba sama, když mi to pak nechceš vracet“ a ona mi na férovku řekne : „PŘECE ZA TO NEBUDU DÁVAT TY PRACHY!!“ :lol: :-D :mrgreen: a já je jako můžu dát??? No comment.
Nebo: telefonuje mi zásadně jen tehdy, když něco potřebuje. Ne že by vytočila moje číslo, aby pokecala. To NIKDY, opravdu nikdy. Zato když potřebuje, tak to telefon drnčí o sto šest - a například minule chtěla od mojí kámošky AVon se slevou. Jenže kámoška už z toho katalogu, kde byla ta akční sada, prostě neobjednávala, už to měla uzavřený a nevyplatilo by se jí to (což moje sestra nechtěla pochopit) - ježiš ta mě sepsula!! Že prej jedna holka u nich v práci ale z tohodle katalogu ještě objednává!!! (ale nedává slevu).
Tak jsem jí řekla, že si klidně ten Avon může vzít od tý holky u nich v práci a bez slevy, nebo ať zkusí poprosit tu svojí kolegyni, ať dělá stejnýho vola jako moje kámoška, a dá jí to taky se slevou :jazyk: - ježiš ta začla zas ječet.

No prostě…
tohle je furt.
momentálně jsme rozhádaný - protože mě sestřička seřvala. Tak jsem přerušila komunikaci. A víš co je největší paradox??
že ON TO NENÍ ŽÁDNEJ ROZDÍL. ona jak mi nevolá a moc sem nechodí, tak když jsme rozhádaný,tak ono to vlastně jakoby vyjde i nastejno…

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 16.12.09 02:49

… akorát má MOMENTÁLNĚ na mě půjčený knihy z knihovny… PROTOŽE PRŮKAZKU MÁM JEN JÁ :mrgreen: PŘECE ONA NEBUDE PLATIT ZA PRŮKAZKU!!! (mi řekla).

takže teď to bude vypadat následovně:
výpůjční lhůta na jednu publikaci je 80 dní. Sestra to bude držet přesně 80 dní (má těch publikací ovšem na mě půjčených 5), já ji mezitím požádám, jestli by mohla nějaké vrátit, abych si mohla taky půjčit třeba trochu víc knih já. Ona mě seřve, že „výpůjční lhůta je 80 dní“ (ještě jednou dodávám, že průkazku se zápisným platím já) - já jí řeknu „to jo, ale abych si taky mohla půjčit“ a ona se mě klidně zeptá, kolik knih si ještě můžu půjčit, já to jako idiot řeknu podle pravdy, že si můžu půjčit ještě 5, a ona řekne „a to ti nestačí?? ty teď potřebuješ půjčit víc?“ - já řeknu že jo, ona řekne, že to teda vrátí, stejně to nevrátí dřív jak za těch 80 dní a bude to blokovat dál, a ten 79. den jí budu 3× volat, aby to tam jela vrátit, a ona mě ještě seřve, že „DNESKA NEMÁ ČAS“ - ale ono jí to brzo skončí…
právě mi došla trpělivost totiž.

A to byl jeden příklad ze sta.
Ale já jsem si ji tak naučila sama, protože ona mnou opovrhuje a já se jí snažím zavděčit, a tak jsme si oboustranně zvykly, že já jí dělám vola.
Ale právě jsem totiž dospěla v našem „sesterském vztahu“ do fáze, že toho vola dělat přestanu.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 16.12.09 02:54

A souhlasím s tím, co říká Jana 206, že víc sourozenců je výhra…
Já jsem asi vysloveně typ, který by zapadl do nějaké velké rodiny…
Moje mamka má 4 sourozence a já jí to prostě závidim.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >