Bratr 16 a průšvihy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andilek89
Kecalka 134 příspěvků 04.07.19 16:10
Bratr 16 a průšvihy

Dobrý den jdu si pro radu už nevím co mam dělat. Mám bratra (16) a chodí za školu neučí se nosí pětky a krade mámě peníze z peněženky a co se tyce učiliště chodit tam prý nebude máma s ním byla u kurátorky na socialce i u psychologa a nic nepomohlo kurátorka a socialka udělala bububu a tím to haslo. A nevlastní otec? To je škoda mluvit má z toho všeho srandu máme podkopává autoritu. Já bohužel do toho nemám jak zasáhnout bydlím moc daleko a bratr semnou nekomunikuje.????
Otázka zní? Jak kluka srovnat aby začal fungovat? Do pasťáku se mi ho dávat nechce ???? děkuji za radu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 04.07.19 16:16

A co bys chtěla dělat? Jsi jeho sestra, nejsi zákonný zástupce. Bratr neposlouchá nikoho, proč myslíš že tebe bude? Do pasťáku se ti ho dávat nechce? No ty bys ho tam ani dát nemohla. Když nezafungovali rodiče, ospod, nikdo, tak se jen modlit aby se probral, víc asi rodiče nezmůžou. Jediná moje rada je mu najít nějakou pořádnou brigádičku někde na stavbě, třeba u někoho známého aby ho tam měl pod dozorem a dát mu zabrat aby se do školy v září vracel rád :palec: ale to musí rodiče.

TeSudička
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 04.07.19 16:22

Pokud to ma v povaze, tak s nim nehnes, muj bratr uplne pres kopirak. Dneska je mu 30, ma 11 exekuci, nema poradnou praci, spachal nekolik podvodu, kamaradovi, ktery mu pomohl v nouzi vybilil byt a zmizel atd. atd. Pamatuju si, ze mama zkousela snad uplne vsechno a absolutne bez uspechu, nema zadnej respekt z nikoho a z niceho. Jediny, co, tak poradim zrusit trvaly bydliste, kdyby to u vas zaslo do takovyho extremu, jako u nas, abyste byli chraneni alespon vy. Samozrejme drzim palce, aby se vzpamatoval :mavam:

andilek89
Kecalka 134 příspěvků 04.07.19 16:30

Ale já nechci aby z něho vyrostl kriminálník ono je jednoduchý se k němu otočit zády a delej si co chceš ale to není řešení máma se snaží ale bez úspěchu pokud ho propleskne tak on nemá problém ji to vrátit ale u mě si to nedovolí teď v dubnu jsem tam přijela a dostal odeme pár facek hned mezi dverma a po celou dobu moji návštěvy tak víceméně fungoval, ale po mém odjezdu je to ve starých kolejich. Odstěhovat se máma nemůže :( aby změnila prostředí

Aletheia
Kelišová 6336 příspěvků 04.07.19 16:38

@andilek89 no ty vogo. Mě sourozenec dávat facky tak odejdu a už se nevracim. Jako sorry ale ve vaší rodině je něco špatně a asi chápu proč je brácha takový jaký je. :zed:
Nemáš ani nejmenší právo ho vychovávat, ublizivat mu ani mu jinak zasahovat do života. Jsi sestra, nikoliv rodič :zed:

tulipán
Závislačka 4799 příspěvků 04.07.19 16:40

@andilek89 Je skvele, ze nehazes brachu pres palubu. Chtelo by to poradu s odbornikem, treba ty sama. Nemuzes si ho na prazdniny nastehovat (pres den bys hod dovezla na brigadu a vecer spolu), prohloubit s nim vztah a pak ho od zari dirigivat pres telefon (ale to asi moc ucinne nebude). Nevim, co dela za lotroviny, ale mamu by atakovat a okradat nemel, to je pres caru hodne. Z brigady muze mame neco splatit a zacit “znova”, jako chlap.

Janli
Echt Kelišová 9852 příspěvků 04.07.19 16:47
@andilek89 píše:
Ale já nechci aby z něho vyrostl kriminálník ono je jednoduchý se k němu otočit zády a delej si co chceš ale to není řešení máma se snaží ale bez úspěchu pokud ho propleskne tak on nemá problém ji to vrátit ale u mě si to nedovolí teď v dubnu jsem tam přijela a dostal odeme pár facek hned mezi dverma a po celou dobu moji návštěvy tak víceméně fungoval, ale po mém odjezdu je to ve starých kolejich. Odstěhovat se máma nemůže :( aby změnila prostředí

Víš holka, mlátit někoho, byť v dobrém úmyslu, není normální. Nechceš se k němu otočit zády? Ale to je to nejlepší, co byste mohli udělat. Ukázat mu realitu života, ať si tu čuňu pořádně natluče. Nechceš chodit do školy? Tak nechoď! Půjdeš makat a od nás už neuvidíš ani korunu. V sěstnácti už to není malý dítě, aby se nedokázal rozhodovat sám za sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 17:14

Dokud bude vědět, že mu někdo kryje záda, tak to s ním půjde jen z kopce. Nechat ho tu hubu si namlejt. Máme v rodině taky takový případ, bohužel, k tomu se přidaly tvrdé drogy. Rodiče mu zakázali vstup domů, dostal akorát najíst. Bydlel po ubytovnách, venku, naprostá troska. Začal taky kolem těch šestnácti let. Ve dvaceti se nechal dobrovolně zavřít na psychiatrii, vyřídil si hmotnou nouzi, nastoupil do školy na denní studium, stát mu platil ubytovnu a nějaké asi 3000Kc. To měl jako kapesné a rodiče mu řekli, že dokud bude sekat dobrotu, ať chodí domů jíst, koupat se (na ubytovně jsou jen společné sprchy). Letos dodělal třetí ročník, školu prošel s vyznamenáním a čím dál méně na něm jsou následky drog pozorovatelné. Vždycky už v okolí bude,, ten feťák", ale může na sebe být hrdý. Anonym, kvůli informacím o někom jiném

Verun83
Extra třída :D 10384 příspěvků 04.07.19 17:38
@Janli píše:
Víš holka, mlátit někoho, byť v dobrém úmyslu, není normální. Nechceš se k němu otočit zády? Ale to je to nejlepší, co byste mohli udělat. Ukázat mu realitu života, ať si tu čuňu pořádně natluče. Nechceš chodit do školy? Tak nechoď! Půjdeš makat a od nás už neuvidíš ani korunu. V sěstnácti už to není malý dítě, aby se nedokázal rozhodovat sám za sebe.

Ono se to lehce rika, kdyz to neni tvoje dite. Dost rychle muze sklouznout ke kradezim..

Tezko radit. Zeptal se ho nekdo v klidu, proc takhle rezignoval. Pises, ze nevlastni otec je… Takze neuplna rodina, rozvod, ted spatny vzor do zivota. V podstate se neda ani cemu divit. Proc je vubec matka s chlapem, ktery ji nepodpori?? Jak potom chce vychovat z kluka poradnyho chlapa?

On totiz nejvetsi problem nebude v tvem bratrovi, ale mnohem hloubeji. V rodine.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 04.07.19 17:47

Taky si myslím, že u vás není problém v bratrovi, sama jsi v předešlých diskuzích psala, že máma je alkoholička a i ty jsi měla potíže (insolvence). Teď holt musíte počkat, zda se i přes takto náročné dětství a dospívání, dokáže srovnat. A bude to hodně těžké dostat se pryč z takového prostředí, musel by s úplně odstřihnout a vzít osud do svých rukou, ale na to si musí přijít sám.

tulipán
Závislačka 4799 příspěvků 04.07.19 17:51
@Verun83 píše:
Ono se to lehce rika, kdyz to neni tvoje dite. Dost rychle muze sklouznout ke kradezim..
Tezko radit. Zeptal se ho nekdo v klidu, proc takhle rezignoval. Pises, ze nevlastni otec je… Takze neuplna rodina, rozvod, ted spatny vzor do zivota. V podstate se neda ani cemu divit. Proc je vubec matka s chlapem, ktery ji nepodpori?? Jak potom chce vychovat z kluka poradnyho chlapa?On totiz nejvetsi problem nebude v tvem bratrovi, ale mnohem hloubeji. V rodine.

Presne, bude vykradat a fetovat, chlastat, nic jineho mu nezbude. Jak by se jako sam mel z toho vseho dostat. Ten kluk je v haji, ale ale na dne zdaleka neni. Z fetovani uz se zvedne malokdo, z debilnich klukovin ma mnohem vetsi sanci, a bez zdravotnich nasledku.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 04.07.19 18:14

Nechat ho byt. Az udela pruser, tak si to rozmysli. Musi padnout na drzku. Cim vic mu budete pomahat a hrotit ho, tim vic na vas bude kaslat. Rekla bych mu at jde makat, kdyz odmita ucnak a ze mesicne prinese 3000 na jidlo, pokud tam chce bydlet, jinak at jde smrdet k tatovi. U fotra to bude uplny peklo, tak s prosikem prileze

Janli
Echt Kelišová 9852 příspěvků 04.07.19 18:37

@Verun83 hlavně toho chudáčka omlouvat :roll:. On vlastně za nic nemůže. Peníze z máminé peněženky mu samy lezou do kapes, cestou do školy se vždycky ztratí a ve škole mu dávají špatný známky schválně… Je dost starej na to, aby o sobě mohl rozhodovat a on se rozhodl, že se bude chovat jako idiot. Jeho boj.

Verun83
Extra třída :D 10384 příspěvků 04.07.19 19:35
@Janli píše:
@Verun83 hlavně toho chudáčka omlouvat :roll:. On vlastně za nic nemůže. Peníze z máminé peněženky mu samy lezou do kapes, cestou do školy se vždycky ztratí a ve škole mu dávají špatný známky schválně… Je dost starej na to, aby o sobě mohl rozhodovat a on se rozhodl, že se bude chovat jako idiot. Jeho boj.

Ja nikoho neomlouvam, pisu to snad nekde?? Nauc se cist. Pisu, kde muze byt ten prvotni problem. Rodina na hovna a proste kluci se s tim neumi srovnat, tak jak zensky. To je znamy fakt.

Tyhle tvoje vykriky jsou strasne naivni a jednoduche.

arinecka
Kelišová 6746 příspěvků 04.07.19 19:45
@andilek89 píše:
Dobrý den jdu si pro radu už nevím co mam dělat. Mám bratra (16) a chodí za školu neučí se nosí pětky a krade mámě peníze z peněženky a co se tyce učiliště chodit tam prý nebude máma s ním byla u kurátorky na socialce i u psychologa a nic nepomohlo kurátorka a socialka udělala bububu a tím to haslo. A nevlastní otec? To je škoda mluvit má z toho všeho srandu máme podkopává autoritu. Já bohužel do toho nemám jak zasáhnout bydlím moc daleko a bratr semnou nekomunikuje.????
Otázka zní? Jak kluka srovnat aby začal fungovat? Do pasťáku se mi ho dávat nechce ???? děkuji za radu

Asi ho srovná život sám :think: Až si pořádně nabije pusu, nebo mu k tomu někdo pomůže. Tohle je blbej věk, on si myslí, že může všechno a nic se mu nestane. Ty do toho jako jeho sestra ani moc zasahovat nemůžeš, nejsi jeho zákoný zástupce. Pokud se ale nesrovná, tak v tom pastáku skončí tak jako tak. Pokud s ním nehne nic, tak to je těžký.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama