Dávat ročnímu dítěti na zadek?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fiškuska
Stálice 79 příspěvků 04.07.19 11:17
Dávat ročnímu dítěti na zadek?!

Holky, včera jsem byla s ročním synem u mého taťky doma a dostali jsme se k tématu jak nás s mamkou vychovávali a já na to teď pořád myslím, tak se chci zeptat jak to máte vy ostatní.

Syn má u taťky v obýváku rozloženou velkou deku a na ní dost hraček. Jenže ty ho už samozřejmě nebaví. Rád zkoumá co jde kde otevřít a udělat co největší nepořádek. Mě to nevadí, doma to máme přizpůsobený že si může rabovat kde chce (nebezpečné věci máme schovaný). No ale otec z toho nebyl úplně šťastnej, když mu tam malej otevíral šuplíky a říkal mi, ať dám malýmu na zadek nebo přes ruku, aby se naučil, že se to nedělá. Říkám mu, že je malej na to, aby pochopil, že když dostane přes ruce, že něco nemá dělat. A on na to, že mu mám dát třeba za půl hodiny znovu a znovu a že třeba za 4 dny už bude spořádaně sedět na dece a hrát si. Že on když byl malej tak měl krabici s kostkama a autíčkama a s tím si hrál a nikdy by ho nenapadlo někde rabovat. Jsem z toho v šoku, že jsem byla takto vychovávaná :) Nedovedu si představit co bych měla udělat, aby roční dítě sedělo 3 hodiny na jednom místě a samo si hrálo!!

Tak mě zajímá, jsem mimo já, nebo můj otec? :D Trestali byste dítě za to, že nesedí na zadku?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
lucenka
Hvězda diskuse 37480 příspěvků 04.07.19 11:21

Nedivím se, že mu to vadí. Taky by mi vadil takový spratek na návštěvě a hlavně matinka, co tohle nechá dítě dělat :pocitac: Popravdě divím se tvému otci, že nezasáhl, když ty jsi toho nebyla schopná.
Jo a otec má pravdu. U nás stačilo párkrát dát klukovi lehce přes ručku a říct mu, že se to nedělá a byl klid. Ale chtěla jsem mít dobře vychované dítě a užít si návštěvy v klidu. A ten klid není o tom, že dítě sedí x hodin spořádaně n jendom místě, ale o tom, že nedělá bordel, neničí věci apod.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 04.07.19 11:23

Za to ze nesedi na zadku bych netrestala, to je uplne k nicemu. Me si treba obe deti vydrzej hrat samy dost dlouho, uz od malicka. A v roce dobre chapou, co muzou a nemuzou. Na holce je videt, ze to na me zkousi. V roce jsem ji rekla at neco nedela, ona se na me koukla a spustila hysterak, takze dobre chapala ze nesmi a byla nas.ana, ze ma zakaz :lol:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 04.07.19 11:27

@Fiškuska prekoukla jsem, za co ho chce rezat. On nepotrebuje, aby sedel na zadku, ale potrebuje, aby si hral se svyma hrackama. To je sakra rozdil.

Blankaspl
Kecalka 270 příspěvků 04.07.19 11:27

Taky bych nebyla odvázaná z batolete, které se mi chodí hrabat do věcí. Pokud k tomu mělo našlápnuto, chytila bych ho za ručičku a s důrazným ne, ne, ne bych se snažila odvést jeho pozornost jinam.

Froseth
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 04.07.19 11:29

Ne, za to bych rozhodně netrestala. Mám dítěti fyzicky ubližovat za to, že je přirozeně zvědavé a chce zkoumat? Když měl syn rok, měli jsme permanentně vyházené hrnce a pokličky, vyrabované šuplíky s ponožkama atd, u našich to dělal taky, ale těm to teda nevadilo.

warita
Extra třída :D 11792 příspěvků 04.07.19 11:31

Mo ji dceri by nepomohlo dat po ruce v tomto veku. Ja to par krat z frustrace udelala, dcerka si myslela, ze to je hra a smala se. Pritom dostala citelne placnuticko. A i kdyby chapala, ze to mel byt trest, stejne by to delala dal, ona proste takova je.

Nicmene, kdyz bych byla u nekoho na navsteve, rozhodne bych decku nedovolila, aby se hrabalo v suplicich a delalo bordel. To jsem dceri nedovolila ani doma, vsechny supliky a policky v dosahu byly vyprazdnene a pokud tam neco bylo, tak tam byly naskladane jeji hracky, ktere si mohla pak vytahnout. Rozhodne bych ji nedovolila, aby tahala moje veci ze supliku a delala mi tam bordel extraordinaire, ktery pak muzu na pokracovani uklizet.

Nechapu tento typ ignorace, kdy rodic necha decko delat prakticky cokoliv, protoze to je prece dite, tak neni treba nic resit. Od toho jsi matka, aby si sledovala, co dite dela a kdyz dela neco nevitaneho, tak zasahni a odved pozornost.

Lalelale
Kelišová 5299 příspěvků 04.07.19 11:31

Možná by stálo se zamyslet nad tím, že tam nejde o to, že batole vyhrabe nebezpečnou věc, ale že někomu vadí ten prostý fakt, že mu dítě hrabe v suplikach…

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 10 inzerátů 04.07.19 11:33

Mě by teda nenapadlo nechat dítě na návštěvě rabovat šuplíky :nevim: Nemusís ho plácat pokud s tím nesouhlasíš, ale nějak zasáhnout by jsi měla. Malej přes plínku lehce dostane pokud stále leze k miskám psa i přes jasný zákaz a podobně. Lepší přes plínku než řešit kousanec, nebo skříplé prsty v šuplíku.

zuzka2a
Kecalka 281 příspěvků 04.07.19 11:33

Rozhodně bych začala metodou NE a chycení za ruku a odvedení pozornosti jinam, pokud to nezabere, plácnout přes ruku nebo zadek není žádný trest, samozřejmě když nebude mít obtisklou ruku ještě dva dny. Jak si ho teď naučíš, to ti bude dělat dál. Teď je to pro něj třeba bezpečné, ale může se dostat do prostředí, kde to pro něho bezpečné nebude, na chvíli se ti ztratí z očí a bude zle. Raději bych tomu předešla „přísnější“ výchovou.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 04.07.19 11:34

Respektovala bych, že dědeček nechce, aby mu dítě rabovalo v zasuvkach. Na zadek nebo přes ruku jsem placla při nebezpečných situacích, třeba když syn chtel strkat něco do zásuvek nebo sahat na horké věci nebo něco nicil. Několikrát jsem upozornila, že takhle ne, odvedla pozornost nebo ho prostě odnesla, ale zkoušel to znova, tak dostal. Zadnej sekec, přes látkovou plenu stejně bolest necítil, ale pochopil rychle, že takhle ne. Roční dítě je schopno tyhle jednoduché povely jako třeba „ne“ pochopit. Holt musíš na návštěvě u dědečka objevování svého dítěte korigovat. Třeba poprosit dědu, aby do jednoho šuplíku dítě mohlo.

Alušáček
Závislačka 3952 příspěvků 04.07.19 11:35

@Fiškuska Tady se samozřejmě dozvíš, že máš dítě seřezat, protože jinak z něj bude nevychovanej smrad.. :roll: Osobně bych roční dítě nikdy nebila (já tedy žádné dítě), ale samozřejmě zabránila tomu, co dělat nemá, důrazně říkat ne, zabavit něčím jiným, případně pořídit nějaký dětský zámek na šuplík.

chaela
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 04.07.19 11:36

To jako fakt? Bit roční dítě za to, že se zcela normálně vyvíjí? Ano, na návštěvách nenechám děti rabovat v suplicich, ale zabranim tomu jinak, než bitim. A rozhodně bych po zadnem dítěti nechtěla, aby celou dobu sedělo na jednom místě nebo v tomto věku rozumelo různým prikazum.

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 04.07.19 11:40

Já teda zírám, že někomu přijde zcela v pořádku nazývat roční dítě spratkem a uhodit ho. Dítě, které jen zkoumá svoje okolí. Výchovně je to zcela k prdu a nehledě na to, že na spoustu dětí tohle vůbec nefunguje. Zakladatelko, ano, i moje děti několikrát dostaly. Hlavně první dítě bylo zkrátka takový ten pokusný králík, u těch dalších už jsem byla mnohem chytřejší. Vychovávat se dá totiž i bez bití. Rabovat bych dítě v šuplících určitě nenechala, ale taky bych mu nedávala po ruce. Může se Ti potom taky stát, že si z toho udělá „fajn“ hru a po čase budeš zakládat další diskuzi na téma „batole nás plácá“. Dítěti bych s důrazným nesouhlasem v činnosti zkrátka zamezila, odvedla ho, převedla pozornost k něčemu jinému. Budeš to dělat dokola, stokrát, ale o tom totiž ta výchova je.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 04.07.19 11:40

To je naprostá volovina.

A roční dítě, které delší dobu někde sedí a zabaví se samo je mýtus a nebo dost těžce postižené.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama