Brigáda pro 13letou

Anonymní
24.12.19 20:48

Brigáda 13 let

Chtěla jsem se vás zeptat nebo poradit. Mam 13 letou dceru, v srpnu ji bude 14 a chtela by nějakou brigádu (ideálně přes letní prázdniny).Ale je ji teprve 13 nenapadá vás něco. Ji by se třeba líbilo pracovat u vody ve stánku s občerstvením ale ve 13?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2892
24.12.19 20:53

Na brigádu může až v patnácti a musí mít ukončenou základní školu.
U nás neoficiálně chodí puberťáci česat ovoce do sadů, ale je to vždy na, někoho dospělého a kdyby se něco stalo (uraz atd.), tak je to průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20502
24.12.19 20:57
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se vás zeptat nebo poradit. Mam 13 letou dceru, v srpnu ji bude 14 a chtela by nějakou brigádu (ideálně přes letní prázdniny).Ale je ji teprve 13 nenapadá vás něco. Ji by se třeba líbilo pracovat u vody ve stánku s občerstvením ale ve 13?

pokud by pracovala s penězi tak jí musí být 18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 21:02

@ka2ka myslela jsem že by třeba dělala hranolky nebo prostě chystal jídlo

• Citovat
  • Nahlásit
27659
24.12.19 21:07
@Anonymní píše:
@ka2ka myslela jsem že by třeba dělala hranolky nebo prostě chystal jídlo

Ale jedině na černo. Oficiálně prostě nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 21:13
@Anonymní píše:
@ka2ka myslela jsem že by třeba dělala hranolky nebo prostě chystal jídlo

od 13 let nesmí. Jedině že by jste ji dali „brigádu“ (nějakou výpomoc) vy a nebo nějací známí.
My jsme takhle sbírali mandelinky, pak kaštany a žaludy. Nebo nějakým sedlákům pomocí na poli (i když těch už dnes asi moc není)

• Citovat
  • Nahlásit
205
24.12.19 21:17

Ve 13 jsem na benzínce myla okna autům. Majitel benzínky se mě neptal kolik mi je, neměli jsme smlouvu, jen mi to dovolil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
24.12.19 21:33

A co ji udelat domaci brigadu? Ja vim, to decka tolik netahne, ale zase…proc ne, jestli mate barak, tam je prace pozehnane.Nebo chodit nakupovat (babicky, sousedi),nebo venčit pejsky. Myslim, ze tech lehcich brigadek, bez nejakeho poruseni, se da par vymyslet. Napadl me i sber jahod, pro rodinu,kamarady.Ve sberne si da hodku dve, rozdil ji zustane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20502
24.12.19 21:41
@Anonymní píše:
od 13 let nesmí. Jedině že by jste ji dali „brigádu“ (nějakou výpomoc) vy a nebo nějací známí.
My jsme takhle sbírali mandelinky, pak kaštany a žaludy. Nebo nějakým sedlákům pomocí na poli (i když těch už dnes asi moc není)

jen ze zvědavosti jak si představuješ, že se pomáhá sedlákům na poli, s čím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
24.12.19 21:42

Já s dětskou brigádou nemám dobré zkušenosti. Jako je pěkné si nabírat pracovní zkušenosti, ale mám zkušenost, že se ji každý pokusí obšmiknout bez smlouvy apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
24.12.19 21:55
@ka2ka píše:

Bývalý manžel pořád pomáhal na poli, uz od základní školy. Samozřejmě načerno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20502
24.12.19 22:03
@g.sandova píše:
Bývalý manžel pořád pomáhal na poli, uz od základní školy. Samozřejmě načerno.

tak před x lety ano, ale dneska mě fakt nic nenapadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 22:55
@ka2ka píše:

v minulosti házení balíku slámy na traktor nebo pytlovaní obílí, sběr brambor. Jak říkám sedlákům, kterých už dnes moc není. Tedy ty co mají pole ale ne tak velké kde se jim nevyplatí nebo nechtějí techniku a raději si udělají část roboty na polu sami

• Citovat
  • Nahlásit
20502
24.12.19 22:58
@Anonymní píše:
v minulosti házení balíku slámy na traktor nebo pytlovaní obílí, sběr brambor. Jak říkám sedlákům, kterých už dnes moc není. Tedy ty co mají pole ale ne tak velké kde se jim nevyplatí nebo nechtějí techniku a raději si udělají část roboty na polu sami

no jo jenže to už dneska nedělají ani malí sedláci :nevim: ani ty brambory se už dávno ručně nevybírají, teda pokud nemáš políčko metr na metr a tam pomoc nepotřebují
ve 13 těžko něco sežene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
25.12.19 01:10
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se vás zeptat nebo poradit. Mam 13 letou dceru, v srpnu ji bude 14 a chtela by nějakou brigádu (ideálně přes letní prázdniny).Ale je ji teprve 13 nenapadá vás něco. Ji by se třeba líbilo pracovat u vody ve stánku s občerstvením ale ve 13?

Malý penziony-pomocny uklid, pomocná do kuchyne-myslim, že byste se domluvili. V létě je sezóna a lidi na úklid není nikdy dost. Co se týče toho zemědělství, poptat se malých soukromníků na sběr kamenů či pomoc s poklizenim zvířat (někde jistě ocení, vím o čem mluvím :D :D ). Vše ale musí být soukromníci a práce na černo, jinak si myslím, že dcera nemá šanci. Brigádu lze mít po ukončení povinné školní docházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat