Reklama

Brigáda, dohoda o provedení prace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 13:57
Brigada, dohoda o provedení prace

Chci se optat, jsem po mateřské dovolene, 2 mesice na úřadu práce… Našla jsem si práci domů, kompletaci reklamniho materialu… Firma je hned za barakem :D Takže pro mě ideální… Jen jsem myslela, že bych zustala na uradu prace + tuhle praci k dobru, mam na mysli tzv. na černo :roll:… Jenže majitel prvně že ano a nakonec teď mi dal dohodu o provedení práce… Tedy nabídl. Mam pouvazovat… A já teď nevím.. Co to pro mě znamena? Podporu v nezaměstnanosti už asi tím padem dostavat nebudu, že? I když budu stále vedena a brigadu k tomu… Pul roku jsem chtěla byt s prcksma ještě doma, po novém roce bych nejspíš mazala do sveho stareho zaměstnání, kde si vydělám mnohem vic… A naskytlo se mi tohle… Doma s detima, nemusim resit hlídání.. A prace z domu.. Tak nevim zda mam do toho jít, ci ne.. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Run
Generální žvanilka 20515 příspěvků 13.09.18 14:01

Ptáš se, jestli máš podvádět?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 14:08
@Run píše:
Ptáš se, jestli máš podvádět?

Noooo :think: možná že i ano :D Dělám si legraci samozřejmě… Spíše se ptam kolik mi zustane z vydělané částky… Jestli si zamestnavatel ještě neco může danit… Nebo zda když budu na uradu k tomu urad za mě odvadi vse potřebné a to co si vydelam tady, to mi zůstane.. Protože, co jsem tak zjistila pracuji z domu tak že bych tech 7000, 8000 v čistém vydělala… Ještě kdyby mi neco z toho strhli tak už nevím.. To bych rovnou mohla zustat toho pul roku na pracaku..

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 13.09.18 14:08

Při evidenci na pracáku nemůžeš pracovat na DPP. Jinak přivýdělek mít můžeš do poloviny minimální mzdy, ale v té době bys nedostávala podporu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 14:11
@Lendeš píše:
Při evidenci na pracáku nemůžeš pracovat na DPP. Jinak přivýdělek mít můžeš do poloviny minimální mzdy, ale v té době bys nedostávala podporu.

Ale pracak by jakoby platil za mě zdrav. soc. když bych byla na DPP?

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 13.09.18 14:12

Ne, pokud bys začla pracovat na DPP, tak tě vyřadí z evidence.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 14:16
@Lendeš píše:
Ne, pokud bys začla pracovat na DPP, tak tě vyřadí z evidence.

Takže za me zamestnavatel odvede daň, zdrav, soc… Kolik mi tedy z toho výdělku zustane v cistem? ;) Nooo pocitam tak za krabicky bych zvladla 7000 - 8000

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 13.09.18 14:22

Pokud budeš pracovat na DPP do 10 tis. (včetně), tak se můžeš nahlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let (2 děti do 15 let), pokud dítě nenavštěvuje školku víc než 4 hodiny denně. Zaměstnavatel bude odvádět jen daň (pokud podepíšeš prohlášení poplatníka, tak ti to pokryje sleva na poplatníka). Zdravotní bude hrazeno státem jako za osobu pečující, sociální nebude hradit nikdo, není povinné.

Pokud bys překračovala těch 10 tis., tak soc. a zdrav. odvede zaměstnavatel. Na netu jsou kalkulačky pro výpočet čisté mzdy při DPP.

lachtanice86
Kelišová 5719 příspěvků 13.09.18 14:23
@Anonymní píše:
Takže za me zamestnavatel odvede daň, zdrav, soc… Kolik mi tedy z toho výdělku zustane v cistem? ;) Nooo pocitam tak za krabicky bych zvladla 7000 - 8000

U dpp záleží ale na tom kolik si vydelas a podle toho jsou odvody

_0812_
Kecalka 475 příspěvků 13.09.18 14:30

Omlouvám se za plevelení, ale když bych pracovala na dohodu, ale práce kompletně z domu, žádné docházení nikam a dítě ve školce pouze od 8 do 12 a jsem hlášená jako osoba pečující o dítě do 7 let mám se z pojišťovny odhlásit nebo to není problém, když při té dohodě jsem normálně neustále s dítětem?

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 13.09.18 15:30

@_0812_ Pokud je výdělek při dohodě takový, že není odváděno soc. a zdrav., tak normálně zůstaneš hlášená jako osoba pečující, splňuješ podmínky. Pokud bys překračovala limity pro odvody, tak soc. a zdrav. odvede zaměstnavatel, nebudeš už státním pojištěncem.

eumedon
Extra třída :D 13239 příspěvků 13.09.18 17:32
@Anonymní píše: … mam na mysli tzv. na černo :roll:… Jenže majitel prvně že ano a nakonec teď mi dal dohodu o provedení práce…

Asi má víc rozumu než ty a nestojí o průser.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 18:51
@eumedon píše:
No no no…
@eumedon píše:

No no no… Spíše mě šlo o to zdali prijdu o podporu v nezamestnanosti a jestli i nadále bude potom za me platit UP zdravotní pojištění.. Moc toho o DPP nevím… A pravda, s myšlenkou na černo jsem si pohravala.. To nepopiram.. Ale že než aby jste poradila, hned srazela… No nevím..

eumedon
Extra třída :D 13239 příspěvků 13.09.18 19:54
@Anonymní píše:
No no no… Spíše mě šlo o to zdali prijdu o podporu v nezamestnanosti a jestli i nadále bude potom za me platit UP zdravotní pojištění.. Moc toho o DPP nevím… A pravda, s myšlenkou na černo jsem si pohravala.. To nepopiram.. Ale že než aby jste poradila, hned srazela… No nevím..

Když se zeptáš, tak třeba i poradím: https://www.penize.cz/…a-kalkulacka

Při DPP nemůžeš být současně v evidenci uchazečů o zaměstnání, při DPČ můžeš po skončení podpůrčí doby, pokud dohodnutá nebo skutečná měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy: https://www.penize.cz/…nezamestnany

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 20:36
@eumedon píše:
Když se zeptáš, tak třeba i poradím: https://www.penize.cz/…a-kalkulackaPři DPP nemůžeš být současně v evidenci uchazečů o zaměstnání, při DPČ můžeš po skončení podpůrčí doby, pokud dohodnutá nebo skutečná měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy: https://www.penize.cz/…nezamestnany

Mohu ještě? Procitala jsem si nějaký clanek… Nevim zdali to chapu dobře, ale je možné zustat v evidenci na UP pokud si neprivydelam více jak 6100? A to i kdyby jsem byla na DPP..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama