Reklama

Práce servírky - jak dlouho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:59
Práce servírky - jak dlouho?

Zdravím,

momentálně mám brigádu jako servírka a jsem v 17 týdnu.
Je to spíše herna/bar, takže lidí tu chodí dostatek - někteří jsou ochotní, přijdou si pro pivo, snaží se obsluhu šetřit. Ale někteří zase nee.. navíc jsou to většinou ty lidi, co tu chodí denně - ideálně už od rána, jelikož do práce nemusí.
Co se týče těžkých věcí - tak nezvedám, kolegyně o tom ví a nadřízení taky - jelikož jsem tu jen brigádně a nemám nárok na mateřskou, tak nedělám x směn za měsíc - většinou se vlezu do 10 směn měsíčně ( 12cti hodinové). Noční taky nedělám, bere to někdo jiný nebo se to udělá tak, abych je nemusela mít. Jak dlouho by jste pracovali? Jelikož nemám nárok na mateřskou - přítel se sice postará, je mi blbé zůstat doma a rozhodně nechci být na úřadu práce a nic nedělat.

Počítám s tím, že určitě do 7. měsíce tady budu, ale s tím, že už je nebudu vždy obsluhovat a budou si muset chodit - taky dle toho jak mi bude. Někdy je to tu opravdu náročné a jak dělám 2-3 dny za sebou, tak večer padnu do postele a jdu spát.
Moc lidí to tu ještě neví - nejde na to na mě moc vidět a nosím tu hlavně volné oblečení.
Jak dlouho by jste takové práci zůstali, popř. zkusili to nějak ulehčit?

Prosím anonymně, jelikož tady chodí i pár známých :)

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2812 příspěvků 13.09.18 12:10

Dokud bych to fyzicky zvládala. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 12:18

Ani den…Ještě nějaká lepší restaurace a dělat přes obědy..ale bar ani náhodou, 12 hodin v noci na nohách? A stát je ještě horší, než chodit. A s bříškem ? To už vůbec ne, tahle práce mi přijde pro těhotnou naprosto nevhodná , navíc, co chodí do heren za sortu lidí, že, lehce se můžeš priplést k nějaké rvačce, to by mi za to určitě nestálo

Božislava
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 13.09.18 12:20

Jseš blázen? Koukej mazat na mateřskou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 12:24

Pracovala jsem takhle do 5. měsíce. Taky ranní, pak už to nešlo, v noci jsem třeba celou noc nespala a ráno musela do práce. Takže jsem pak zůstala doma

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 12:29

Pracovala jsem takhle až do konce osmého měsíce. Byla jsem v podobné situaci, tak se mi každá koruna hodila, domluvila jsem si s kolegy od cca pátého měsíce zkrácené směny přes den, noční jsem nedělala. Fyzicky jsem to zvládala jakž takž

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 12:44

@Božislava Na mateřskou nemám nárok - předtím jsem studovala VŠ a i když jsem vždy někde pracovala, prostě to nebylo nahlášeno. Klasika, aby se nemuselo platit. Takže nemám nárok. Akorát se půjdu zapsat teda na pracák, abych si nemusela platit zdravotní, ale i tak budu muset dál pracovat. Noční jak jsem již psala - nedělám. Pracuje tu i mamka, takže ta mě opravdu nenechá dělat noční. Co se týče rvaček - nikdy se mi to tu nestalo a dělám tu už nějakou dobu. Lidi co tady chodí, tak mě znají od dítěte. Navíc si mohu kdykoliv sednout, odskočit ..

Zatím kromě unavenosti, tak je vše v pohodě, pokud se to zhorší, tak zůstanu doma.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 13.09.18 12:51
@Anonymní píše:
@Božislava Na mateřskou nemám nárok - předtím jsem studovala VŠ a i když jsem vždy někde pracovala, prostě to nebylo nahlášeno. Klasika, aby se nemuselo platit. Takže nemám nárok. Akorát se půjdu zapsat teda na pracák, abych si nemusela platit zdravotní, ale i tak budu muset dál pracovat. Noční jak jsem již psala - nedělám. Pracuje tu i mamka, takže ta mě opravdu nenechá dělat noční. Co se týče rvaček - nikdy se mi to tu nestalo a dělám tu už nějakou dobu. Lidi co tady chodí, tak mě znají od dítěte. Navíc si mohu kdykoliv sednout, odskočit ..Zatím kromě unavenosti, tak je vše v pohodě, pokud se to zhorší, tak zůstanu doma.

A přítel by tě nemohl finančně podporovat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 12:51

Nám nezdůrazňuj plusy téhle práce, jsi rozhodnuta dělat, tak nechápu tvůj dotaz. Jako, že nějaká servírka dělala do porodu a vše bylo ok? Jo, to je možný…Ale jiná třeba po pár směnách zůstala v nemocnici, ale ta ti asi nenapíše. Vem rozum do hrsti, zdravé miminko by mělo být důležitější, než peníze a v první řadě by ti to měla říct tvoje máma, pokud jí na tobě a vnoučatku záleží

hani28
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 13.09.18 13:56
@Anonymní píše:
@Božislava Na mateřskou nemám nárok - předtím jsem studovala VŠ a i když jsem vždy někde pracovala, prostě to nebylo nahlášeno. Klasika, aby se nemuselo platit. Takže nemám nárok. Akorát se půjdu zapsat teda na pracák, abych si nemusela platit zdravotní, ale i tak budu muset dál pracovat. Noční jak jsem již psala - nedělám. Pracuje tu i mamka, takže ta mě opravdu nenechá dělat noční. Co se týče rvaček - nikdy se mi to tu nestalo a dělám tu už nějakou dobu. Lidi co tady chodí, tak mě znají od dítěte. Navíc si mohu kdykoliv sednout, odskočit ..Zatím kromě unavenosti, tak je vše v pohodě, pokud se to zhorší, tak zůstanu doma.

A tady je videt, proc se nevyplaci ta „klasika, aby se nemuselo platit“. Kdybys platila statu, stat by ted platil tobe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 15:08

@hani28 Jelikož jsem byla do této doby vždy studující, nějak jsem to neřešila. Navíc opravdu v té době jsem se nezajímala o to, že když to oni nenahlásí ( dostávám peníze na ruku) tak budu mít tento problém. Kdybych to věděla, pohlídala bych si to. Takže ano, je to moje chyba.

@Božislava s přítelem bydlíme, podporuje finančně, ale jelikož hledáme větší byt a musíme koupit jiné auto, tak mu chci pak pomoct. Mateřskou si vezme pak on a bude stále stále pracovat. Ty dva měsíce, kdy bych jakoby ofiko měla nastoupit, tak budu doma - s tím už počítáme.

Každopádně do listopadu budu fungovat nějak normálně tady a pak hold budou muset chodit k baru..dle toho jak mi bude.

jancabr
Kecalka 322 příspěvků 28 inzerátů 14.09.18 10:44

známá pracovala v restauraci do cca 25 týdne. Chodila hlavně na ranní směny - příprava restaurace + obědy. Odcházela třeba ve 3 domů. Večerní směny dělala myslím asi do 20 tt. U ní to bylo z důvodů finančních, ale zároveň i z dobré vůle chtěla pomoct, než se najde kvalitní záskok.

rozand
Závislačka 2812 příspěvků 14.09.18 11:29
@Anonymní píše:

@Božislava s přítelem bydlíme, podporuje finančně, ale jelikož hledáme větší byt a musíme koupit jiné auto, tak mu chci pak pomoct. Mateřskou si vezme pak on a bude stále stále pracovat. Ty dva měsíce, kdy bych jakoby ofiko měla nastoupit, tak budu doma - s tím už počítáme.

Nastoupit ofiko kam? 8o

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Až Laura jednou promluví, tak to bude fičák, říká Homola o dceři

Hudebník Matěj Homola (45) je sice na cestě po indických velehorách, i do... číst dále >

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >