Reklama

Práce během rodičovské - co je výhodnější?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 20:47
práce během rodičovské - co je výhodnější?

Dobrý den, ahoj. Shrnu aktuální situaci - syn téměř tři roky, rodičovská prodloužená do 4 let věku dítěte. Syn začal chodit do školky a já si našla práci/brigádu. Práce bude po-pá 5 hodin denně za odměnu 190 kč /hod. Mám aktivní Ič (FO) a ještě firmu s. r.o. (plátce DPH - firmu jsem chtěla už zrušit, ale ještě jsem se k tomu nerozhoupala). Zaměstnavatel (je plátce DPH) mi nabízí možnost spolupráce buď na Ič nebo DPP. Jakou možnost si mám vybrat? má některá nějakou výhodu, nebo to vyjde nastejno? Když jsem stále na rodičovské, tak chápu správně, že sociální a zdravotní za mě pořád platí stát a já ze „mzdy“ budu odvádět pouze daně? V případě výběru na s. r.o. jsou výhody/nevýhody jaké? moc vám děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14230 příspěvků 12.09.18 20:58

Co znamena, ze jsi na rodicovske? Na rodicovske byt nemuzes, je jen do tri let veku ditete. Takze pobiras RP? Pak za tebe stat plati zdravotni, socialni ne. U DPP se nad 10 tis. mesicne odvadi i zdravotni a socialni, i kdyz za tebe stat odvadi pojistne. Jak je to u IC nevim.

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 12.09.18 22:10

Co je výhodnější obecně nevím, ale jediné rozdíly, o kterých při práci souběžne s RP vím jsou
a) neprovádí se při ZP dopočet do minima (ale to je relevatní jen při nižším výdělku než ten tvůj). Ale jinak odvádíš všechno jako ostatní, jak píše @mroe ,
b) pokud odvádíš nemocenské pojištění, můžeš v případě nemoci dítěte na něj pobírat ošetřovné (ale pouze ty, např. zaměstnaný otec ne, porotože Ty na něj máš RP).
A nic jiného mě už nenapadá.

veria
Generální žvanilka 23233 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 22:29

Pokud při RP pracujes na IC - Tj OSVČ - považuje se to za vedlejší činnost a jsou tam určite úlevy na sociálním a zdravotním ale stát to za tebe neplatí! Pouze nejsi povinna platit minimální nezuctovatelne zálohy, u SP do určite částky neplatis SP vůbec - ale to je jen do nějakých 70 tis ročně, jinak platis. Zdravotní platis dle skutečného výdělku. Nevím co by ti vycházelo lip, to si musíš spočítat dle výdělku.

eumedon
Extra třída :D 13235 příspěvků 13.09.18 08:15
@mroe píše:
Co znamena, ze jsi na rodicovske? Na rodicovske byt nemuzes, je jen do tri let veku ditete. Takze pobiras RP? Pak za tebe stat plati zdravotni, socialni ne. U DPP se nad 10 tis. mesicne odvadi i zdravotni a socialni, i kdyz za tebe stat odvadi pojistne. Jak je to u IC nevim.

Přesně. Zakladatelka nepopsala srozumitelně svou situaci.

Má pracovní poměr na dobu neurčitou a zaměstnavatel jí místo toho nabízí DPP nebo spolupráci na IČ? Levný způsob, jak se zbavit zaměstnance.

Od někoho, kdo má s. r.o. bych očekával přesné vyjadřování.

Hanula1212
Kelišová 5024 příspěvků 13.09.18 09:03

Zjednodušeně napsáno, každé má své výhody a nevýhody. Takto poradit nejde.

admin
Extra třída :D 10888 příspěvků 14.09.18 13:48

Zakladatelko, když tak se ještě zeptejte v místní poradně o práci pro maminky.. Držím palce, ať se vše povede! :kytka:

Monika

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama