Změna práce - úplně jiný obor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
andrejka4
Kecalka 308 příspěvků 12.09.18 12:47
Změna práce- úplně jiný obor

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli tu je někdo, kdo radikálně změnil svoji pracovní profesi. Mě se to týká, jdu dělat do úplně jiného oboru-sama to chci-ale zajímalo by mě, jestli jsem jen já jediná, kdo má tenhle úlet :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
kačka39
Kecalka 280 příspěvků 12.09.18 12:57

Já jsem změnila obor, dlouho jsem se toho bála, že to nebudu umět atd., ale jde to a má to takhle víc lidí. A jsem ráda, že jsem nezůstala u toho původního.

 
Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 12.09.18 12:58

@andrejka4
Já to teď zkouším také, tak doufám, že to dobře dopadne. :P Přeju hodně zdarů :hug:

 
Loll
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.18 13:00

Já jsem taky měnila obor, úplně mimo vše, co jsem kdy za celý život dělala. Nelituji ani vteřinu :) Držím palce :kytka:

 
Amalthea
Závislačka 3228 příspěvků 12.09.18 13:04

Já jsem obor změnila taky dost radikálně a bylo to to nejlepší rozhodnutí v pracovním životě. Přeju, ať to máš taky tak.

 
chaela
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 2 inzeráty 12.09.18 13:09

Já to teď zvazuju. Začala jsem studovat doktorát v mém oboru, ale měnily se podmínky, které nejspíš nebudu moct splnit, navíc celé toto studium je absolutně mimo moje představy, dělám něco úplně jiného, v podstatě jen olnim byrokratické pokyny a své práci se nemám čas věnovat. Zjistila jsem, že by mě bavilo něco úplně jiného, ale to mám asi smůlu, na to se musí studovat a to už do konce rodicaku nestíhám, peníze potřebujeme, tak nevim, co se sebou. Motam se v tom a kdo ví, kde skončím.
Fandím všem, kterým se to povedlo, hodně štěstí.

 
Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 12.09.18 13:20

@andrejka4 Ano, po RD jsem šla úplně jinam, ač jsem dřív říkala, že taková práce by mě zabila :lol: A ejhle, ono je to v pohodě, baví mě to a za ty 4 roky jsem ani jednou nelitovala a nechtěla se vrátit zpět ;)

 
Isia
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 12.09.18 13:20

Omlouvám se, že se vetřu do diskuze s dotazem? Jak jste to udělaly, že jste začaly dělat mimo obor? Chtěla bych taky jít do jiného oboru, ale jak čtu nabídky, tak nevyhovuji požadavkům, protože nemám daný obor vystudovaný. Mám vystudovanou filologii, ale v mém oboru je málo pracovních míst, proto bych měla jít do jiného oboru. Ale to mám zase studovat? Dodělávaly jste školum nebo nějak jinak získaly zkušenosti odpovídající požadavkům v nabídkách? Děkuji za odpovědi.

 
Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 12.09.18 13:35

@Isia budu mluvit jen za sebe…u mě to byla souhra několika náhod. Původně jsem chtěla začít hledat práci o měsíc později (až se dcera „zajede“ ve školce), ale v současném zaměstnání celkem narychlo odešla má předchůdkyně (smlouva na dobu určitou, nechtěla prodloužit). Doporučila mě současná kolegyně s tím, že v tomto oboru nemám žádné zkušenosti, ale učím se rychle. Byla jsem z toho opravdu trochu v šoku, protože čas na rozhodování minimální a já opravdu nevěděla, zda to zvládnu. Tehdy jsem byla i čerstvě přestěhovaná na druhý konec republiky, sžívali jsme se s novým prostředím. Od šéfové to byl celkem velký risk, ta mě znala jen z vyprávění. Přesto si mě u vedení prosadila s tím, že co nemám vystudováno, v tom mě sama zaučí. A tak tu jsem a tak nějak mám pocit, že jsme všichni spokojení :lol: Ale první měsíc byl krutý, to nepopírám. Chodila jsem domů totál KO.

 
eliskaj
Kelišová 5522 příspěvků 12.09.18 13:35

Ja jsem šla z vystudovane učitelky do firmy, která prodávala interierove dveře a po mateřské do státní správy - úřednická pozice… :nevim:

 
lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 12.09.18 13:51

já taky radikálně změnila obor a už pár let jsem v práci spokojená. U mě byla impulsem ztráta zaměstnání po rodičovské dovolené. Ovšem první rok byl krutý…

 
kačka39
Kecalka 280 příspěvků 12.09.18 13:59

@Isia já jsem se původně bála dělat něco, co neumím, tak jsem si začala dělat VŠ- bc. studium. A našla jsem si práci, kde stačilo jen vyučení i mimo ten obor, ale časově to bylo na studium dobrý. V té práci jsem několikrát povýšila, plat velmi dobrý a tak po vystudování jsem už ten svůj původní záměr neuskutečnila. Teď už jsem zase trochu jinde, tam jsem skončila pro neschody s nouvou nadřízenou( pak ji vyrazili). Tak jsem si myslela že využiju tu VŠ. Ale teď tam jsou nízké platy, aspoň pro nové pracovníky, že je to pasé. Když jdeš dělat něco mimo obor, tak holt se musíš smířit s tím, že ti třeba neuznají tvoje vzdělání, které je specializované. A pak to řešit třeba kurzem.

 
Serpentini
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 12.09.18 14:00

Taky jsem kdysi přeběhla z jednoho oboru do úplně jiného. Ten původní jsem měla hrozně ráda, ale z výplaty jsem neutáhla ani nájem a když mi skončila smlouva na dobu určitou, tak už jsem nenašla práci. Takže jsem si na vlastní náklady zaplatila dva kurzy a šla jsem začít jinam od nuly. Po MD se mám v plánu vrátit do odvětví ale na úplně jinou pozici.

 
vulpes
Kelišová 5040 příspěvků 12.09.18 14:04

Já. 2× a dost radikálně :mrgreen:

Poprvé hned pár měsíců po dodělání VŠ. Během VŠ jsem pracovala v oboru, ale po škole jsem se rozváděla a věděla jsem, že budu potřebovat větší plat, což by v mém oboru nebylo jen tak…tak jsem udělala radikální změnu. Začínala jsem úplně zespodu (jako administrativní podpora), ale tím, jak jsem to měla v hlavě v pořádku a kolem mě byli lidi spíš se střední školou a tak, tak jsem šla velice rychle nahoru. Na té svojí první pozici jsem byla přesně 1 měsíc, než mě povýšili poprvé a za první 2 roky jsem se takhle posunula 4× a plat jsem oproti tomu, ze kterého jsem odcházela v oboru, více než ztrojnásobila (benefity nepočítám).

No a teď na druhé mateřské, se čtyřicítkou na krku pracuji na druhé úplně radikální změně. Nastupovat bych měla asi v listopadu, takže na závěry je ještě brzy… ;)

 
Afrikana
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 12.09.18 16:43

@Isia Delam uplne v jinem oboru, nez jsem vystudovala, a chystam se proniknout do dalsiho. Zacinala jsem na juniorni pozici a postupne se propracovala vys, s tim druhym oborem honim skoleni, kde se da, a planuju absolvovat jeden dlouhodoby kurz. Za par mesicu by ze me mel byt junior. A pak uz budu jenom vymyslet, jak nakombinovat svuj seniorni a novy juniorni obor, abych na tom byla dobre platove a mohla se i v tom druhem propracovat na seniorni pozici.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >