Brigáda / práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 22:33

Brigáda / práce

Ahoj holky,

než jsem otěhotněla, pracovala jsem 5 let jako obchodní referentka. Po skončení rodicaku jsem opět nastoupila do prace, nicméně kolektiv byl opravdu šílený a já musím nastoupit jinam.
Za měsíc se stěhujeme do našeho bydlení, bohužel 50km od Prahy, kam budu i s malou dojíždět do školky (u nás na vesnici místo až od září).

Zítra jdu na brigádu, ať aspoň finančně prispeji manželovi, nicméně jdu na pozici jménem pomocný dělník přes agenturu. Bylo to to nejrychlejší, než být jen doma a než opět začnu chodit na pohovory, kde bude mazec najít práci vzhledem k mým časovým možnostem - dítko ve školce.

Proto se chci zeptat, zdali jste také měli po skončení RD takové úskalí v práci, hledání, pohovory atd…
Ráda bych pracovala jako účetni, mám pouze střední, přemýšlím dálkové nad vysokou. Všude chtějí praxi, mám pouze administrativu a k tomu ty časové možnosti, vidím to docela bledě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
577
9.1.22 22:55

Ahoj, a účetní jsi už někdy dělala, nebo by ses to chtěla naučit a začít v tom oboru?
Hodně lidí účetní shání, a dost často nemají problém ani s téměř úplným HO, to mi přijde lepší a líp fin. ohodnocená možnost, než pomocná dělnice.
Jinak pokud umíš administrativu, zkusila bych se aspoň poptat, zda někde neshánějí fakturantku, taky se dá dělat z velký části z domova a taky mi to přijde víc pohoda než pomocná dělnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
9.1.22 23:21

Odpověz si na otázku proč účetnictví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 23:25

Byla jsem na RD celé 3 roky. Chtěla jsem si prcka užít a taky do toho vlitnul covid, který mi nahrál a byla jsem opravdu doma a neměla choutky na nějaké brigády apod. Jenže ještě před porodem jsem začala dálkově studovat 2 VŠ. V covid době jsem si dala další on-line kurzy. Prostě i přesto, že jsem byla doma, jsem se snažila na sobě makat. No a stačilo mi poslat 3 CV a skoro se o mě poprali. A moje pracovní doba? 3 dny v týdnu, od 8 do max 14 hodin. Plat velmi pěkný.

• Citovat
  • Nahlásit
4245
9.1.22 23:35
@Anonymní píše:
Byla jsem na RD celé 3 roky. Chtěla jsem si prcka užít a taky do toho vlitnul covid, který mi nahrál a byla jsem opravdu doma a neměla choutky na nějaké brigády apod. Jenže ještě před porodem jsem začala dálkově studovat 2 VŠ. V covid době jsem si dala další on-line kurzy. Prostě i přesto, že jsem byla doma, jsem se snažila na sobě makat. No a stačilo mi poslat 3 CV a skoro se o mě poprali. A moje pracovní doba? 3 dny v týdnu, od 8 do max 14 hodin. Plat velmi pěkný.

A k čemu jí to bude dobré, když už nemá čas vystudovat VŠ? A ani se neobtěžuješ napsat obor nebo pozici jakou děláš. To je vážně nápomocné :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 23:41
@Serpentini píše:
A k čemu jí to bude dobré, když už nemá čas vystudovat VŠ? A ani se neobtěžuješ napsat obor nebo pozici jakou děláš. To je vážně nápomocné :palec:

Měla na to myslet už dřív. A ne že si ve 3 letech dítěte vzpomene, že asi bude mít problém najít práci.
A co dělám? Před RD jsem dělala v controllingu. A teď dělám ve školství. Kupodivu to byla naprostá náhoda a pracovní doba i peníze mě velmi mile překvapily.

• Citovat
  • Nahlásit
3694
10.1.22 06:06
@Anonymní píše:
Měla na to myslet už dřív. A ne že si ve 3 letech dítěte vzpomene, že asi bude mít problém najít práci.
A co dělám? Před RD jsem dělala v controllingu. A teď dělám ve školství. Kupodivu to byla naprostá náhoda a pracovní doba i peníze mě velmi mile překvapily.

Jak milá a nápomocná rada, milá slunečnice :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
10.1.22 06:10

Není to asi ani tak o škole, ale o štěstí 🤷🏻‍♀️ Takže xy VŠ fakt nezaručí práci snů do týdne, což hned několik případů z mého okolí může potvrdit. Po RD byl problém sehnat jen na ranní, takže sem nakonec šla dělat 12tky do nákupáku. Teď máme druhé dítě a očekávám, že bude asi to samé. Nejsem si už ovšem jistá, že to dám fyzicky 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
10.1.22 06:30
@shadowbabe píše:
Není to asi ani tak o škole, ale o štěstí 🤷🏻‍♀️ Takže xy VŠ fakt nezaručí práci snů do týdne, což hned několik případů z mého okolí může potvrdit. Po RD byl problém sehnat jen na ranní, takže sem nakonec šla dělat 12tky do nákupáku. Teď máme druhé dítě a očekávám, že bude asi to samé. Nejsem si už ovšem jistá, že to dám fyzicky 🤷🏻‍♀️

No, netvrdila bych, ze to neni o škole… Ano, nezaruci, ale vyrazne pomuze ji najit, zejmena pokud bude v rozumnem oboru. Co myslis, kdo bude mit vetsi sanci uplatnit se jako ucetni, vs v prislusnem oboru nebo stredoskolak s obecnou administrativou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
10.1.22 06:36
@j.a.n.i1 píše:
No, netvrdila bych, ze to neni o škole… Ano, nezaruci, ale vyrazne pomuze ji najit, zejmena pokud bude v rozumnem oboru. Co myslis, kdo bude mit vetsi sanci uplatnit se jako ucetni, vs v prislusnem oboru nebo stredoskolak s obecnou administrativou :think:

To máš pravdu, myslela sem to spíš z pohledu velkého počtu VŠ absolventů vs. manuální obory / služby. Protože toho ubývá. Je pravda, že jde aj o obor ve kterém člověk hledá 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
10.1.22 14:32
@Anonymní píše:
Byla jsem na RD celé 3 roky. Chtěla jsem si prcka užít a taky do toho vlitnul covid, který mi nahrál a byla jsem opravdu doma a neměla choutky na nějaké brigády apod. Jenže ještě před porodem jsem začala dálkově studovat 2 VŠ. V covid době jsem si dala další on-line kurzy. Prostě i přesto, že jsem byla doma, jsem se snažila na sobě makat. No a stačilo mi poslat 3 CV a skoro se o mě poprali. A moje pracovní doba? 3 dny v týdnu, od 8 do max 14 hodin. Plat velmi pěkný.

A když je to školství, počítáš do své pracovní doby i nepřímou činnost? Nebo žádnou nemáš.
Já mám teď při studiu taky tři dny v týdnu od 7:30 do 12:40 a jednou týdně do 11:10 (i s dozory a třemi volnými hodinami), ale patří k tomu další nepřímá činnost, minimálně 5 hodin týdně mi zabere administrativa, příprava na výuku.
Počítej si to, jak chceš, ale jen abys ostatní nelakovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat