Toxicita v praci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 14:23

Toxicita v praci

Ahoj,
vopred sa ospravedlnujem ale pisem anonymne.
Pracujem 3.8r v korporate, od 1.7. som v Novom tyme. Sef a team lead su Francuzi.
Moja praca je technicka podpora, nastavujeme a konzultujeme konfiguracie s klientom. Ide o to, ze team lead mi v poslednej dobe pripisuje incidenty, ktore su strasne zlozite, maju deadliny a narocnych klientov. Nemam tolko skusenosti, ze to mozem riesit sama s klientom, na to treba roky praxe. Spomenula som jej to, ako sa citim, ako to vnimam a ze mi je trapne pred klientom tvrdit neviem, zistim..klienti tlacia chcu hned atd. Ze pracu, ktoru dostavam nezvladam-nemam skusenosti, som vystresovana. Vysledok bol taky, ze mi schvalne pripisala asi najtazsi pripad aky kedy udajne mali(udajne si to nevsimla o co tam ide):nasrany klient, rozhodena konfiguracia od implementacie, deadline tyzden. Ja som mala slzy v ociach, tlak na hrudi..nie je mozne, ze to dam.

Uplne citim, jak sa vyziva v tom, ze mi je tazko, trpim..a schvalne este priklada. Oznamila mi, ze v Pondelok ide prec, mne s tym nebude mat kto pomoct, su tam dalsi seniori ale ti to nevedia, takze to dala len mne novacikovi. Sef o tom vie, on stoji pri nej. Podoporili ma potlapkanim po ramene.

Dnes som si vzala sick day, od pondelka chcem na neschopenku, lebo viiem,
Ze tam rovno skolabujem.

Mam z nej normalne strach pretoze, ona dava trest za kazdy sick day, neschopenku..pasivna agresivita.

Na meetingoch vrieska, ohovara tych co tam nie su.

Co mam robit… 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41881
7.1.22 14:29

Najít si jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35373
7.1.22 14:30

Změnit práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
7.1.22 14:31

Dát výpověď. Vím, že se krize takto neřeší, že je blbost srabacky utéct, že všude je něco… ale obávám se, že v TEHLE práci se bossingu jen tak nezbavís, min. dokud nepřijde novější kus. Hádám, že jsi hezká…

Příspěvek upraven 07.01.22 v 14:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
7.1.22 14:32

Myslíte, že to není všude podobné? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 14:38
@Takco píše:

Není to všude stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
7.1.22 14:42

@Judy Hopkava

No prave, je doba neistoty ale kde mame dnes istotu.

No minimalne som..asi..

A kurnik, stale natrafim na take herecky…:/

Nie som obet, chcela som sa vykecat. Dakujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
7.1.22 14:44

@Dlouhá punčoška

Nemyslim si, su aj rozumne pracovne kolektivy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4270
7.1.22 15:00

Podpor ju potlapkanim po chrbate a dej vypoved :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 15:04
@Lavenderka píše:
@Dlouhá punčoškaNemyslim si, su aj rozumne pracovne kolektivy.

Jsou i rozumné, je potřeba hledat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
7.1.22 15:18

Dej výpoveď. Šéf je magor, kterému dělá dobře tě dusit a ani fakt, že jsou zákazníci nasraní ho neodradí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3495
7.1.22 15:18

Odejít, co nejdřív. Takto se přece nedá pracovat. O co vedoucí jde? O to, aby byla práce kvalitně odvedená a zákazník spokojený, jí asi v první řadě nejde, tak o co?
A ne, u nás v práci to tak třeba není, moje vedoucí mi kolikrát i řekne sama od sebe, jak něco řešit, když vidí, že je to něco složitějšího a dělala bych to zbytečně dlouho, když ona ty informace má. Hlavně že je ta práce udělaná včas a nemusí se zpětně opravovat. Pracoviště přece není žádný zápasnický ring, kde si mají zaměstnanci jít vzájemně po krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
7.1.22 15:56

Varianta 1 je, že se Tě chce šéfová zbavit a tak Ti schválně Ti dává obtížně splnitelné úkoly nad rámec Tvých dovedností, aby Tě samotnou dotlačila buď k výpovědi anebo nasbírala munici pro výpověď ze strany zaměstnavatele.
Varianta 2 je, že je prostě jen manažersky neschopná, nemá objektivně lidi, doufá ze se rychleji zapracuješ, když Tě hodi do vody atd.
V každém případě : pokud cítíš, že práci nezvládáš a je to pro Tebe tak stresující, ze si musíš brát sick day, vykašli se na to a odejdi. S výpovědí bych šla za jejím nadřízeným a dostatečně bych zdůraznila, že výpověď dáváš kvůli ní ( nedostatek potřebné podpory, atmosféra strachu kterou šíři apod.).
Případně mírnější krok - pokud si driv byla ve firmě spokojená, požádat o přeřazení na jiné oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539
7.1.22 16:20
@Takco píše:

Ne, fakt to vsude neni podobne.
Zakladatelko, nemas nejakeho HR business partnera, se kterym bys to mohla resit. Pozadala bych o prerazeni do jineho teamu, pripadne dala vypoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
7.1.22 16:37
@Russet píše:
Najít si jinou práci.

Souhlas. Jde o psych. narušenou osobu (narcistku nebo hysterku). S tím si neporadíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat