Brigáda při insolvenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dendaska
Povídálka 21 příspěvků 03.11.18 14:05
Brigáda při insolvenci

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s brigádou při insolvenci? Mám zaměstnání na hlavní pracovní poměr a každý měsíc mi strhávají insolvenci. Pokud bych si našla brigádu, zbyde mi něco nebo celý plat půjde na insolvenci? Nemáte někdo prosím podobnou zkušenost? Samozřejmě bych vše ještě ohlásila a probrala s insolvenčním správcem. Ale chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti. Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3659 příspěvků 03.11.18 14:13

@Dendaska Vse pujde na insolvenci. Jeji princip je takovy, ze ti urci mesicni castku ktera ti smi zbyt a vse ostatni co si vydelas odevzdas ins.spravci. Proste ti vzdy zustane stejne.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 03.11.18 14:22
@Dendaska píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s brigádou při insolvenci? Mám zaměstnání na hlavní pracovní poměr a každý měsíc mi strhávají insolvenci. Pokud bych si našla brigádu, zbyde mi něco nebo celý plat půjde na insolvenci? Nemáte někdo prosím podobnou zkušenost? Samozřejmě bych vše ještě ohlásila a probrala s insolvenčním správcem. Ale chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti. Děkuji za odpovědi.

Samozřejmě do insolvence. Sečteno podtrženo, nevyplatí se makat víc než musíš. Leda na černo, aby ti to nevzali.

TMana
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.11.18 14:54
@Nowuka2 píše:
Samozřejmě do insolvence. Sečteno podtrženo, nevyplatí se makat víc než musíš. Leda na černo, aby ti to nevzali.

Jojo, to je přesně ten důvod, proč insolvence a osobní bankroty jsou jen pro vychcánky a nemakačenka.

Taače
Kecalka 444 příspěvků 03.11.18 15:02
@Nowuka2 píše:

Jojo, jen víc takových, ať se nám okradeným nikdy nic nevrátí :pocitac:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 03.11.18 15:10
@Taače píše:
Jojo, jen víc takových, ať se nám okradeným nikdy nic nevrátí :pocitac:

Nj, takovej je systém, za to nemůžu ani já, ani ty. Stejně jako je na houno systému socdávek aj. Pro koho jsou? Pro vychcaný.

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 03.11.18 17:41

Jak tu někdo tvrdí že je to pro vychcánce atd takové kecy..Nikdy nevíte co se může stát vám jak může člově spadnout do dluhů…Dostat se do toho může každý.A asi by nebylo příjemné kdyby někdo kdo má děti a spadl do toho přišel do exekuce o vše a nakonec i o děti protože by neměl ani za co jim koupit blbý rohlík…Takže takové kecy jako ze to je pro nemakače a vychcánky si nechte od cesty…Myslím že jako státu nám peníze uzíkají někde jinde a nejsou to zrovna malé částky…

Taače
Kecalka 444 příspěvků 03.11.18 18:29

@Cterka Samozřejmě jsou něco jiného dluhy kvůli nesmyslně vysokým penále třeba. Ale myslím že tady byli myšleni takoví ti účeloví podvodníci, kteří ví že to nakonec obchčijí. A my okradení co? Za pár týdnů rodím, hypotéka na krku a jeden takový nám vyfakturuje statisíce a materiál nikde. A už tušíme, že vyhlásí osobní bankrot a my ty peníze neuvidíme, za co teda koupím dítěti rohlík já, která jsem se do dluhu nedostala? Mělo by se to začít rozlišovat, protože aktuální systém fakt nahrává právě těmto vychcánkům, ať si naprcal dětí kolil chtěl.

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 03.11.18 18:46

@Taače ano to chápu ale to je to že náš stát má milión zákonu ale nic nemá dořešeno dokonce a to je nefér vůči vám požkozeným v tom souhlasím existuje spousty podvodníku ale pak tu jsou i nevidní co byli sami podvedení a spadli do insolvence.Je mi líto vaší situace.Náš stát by se měl místo neustáleho zvyšovaní svého platu raději soustředit na to jak vlastně naše zákoný nedávají smysl.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3659 příspěvků 03.11.18 19:38

@Cterka Hele, ja kvuli takovymu jednomu vychcanymu nemakacenku, ktery se bohuzel stal manzel me byvale nejlepsi kamaradky, prijdu diky jejich insolvenci o 280 tis. Makat nebudou, protoze by jim vsechno navic sebrali. Delaj vsechno pro to, aby nemuseli zaplatit ani korunu navic.
Jim ZAKON odpusti 70% dluhu, ale kdo ty prachy brati nam, skutecne OKRADENYM, ktery si ty prachy usetrili, v dobre vire pujcili nekomu kdo se tvaril v nouzi. A ted si proste za svoje vlastni prachy nemuzeme nic koupit, protoze nam je ten samy ZAKON vlastne sebral???
Sorry, ale NIKDO v insolvenci v ni NENI jinak nez vlastni vinou.

Cterka
Povídálka 30 příspěvků 03.11.18 19:44

@histep hele divila by ses kolik lidí je v tom nevině.Chápu je to hrozné a nefér jak říkám v tomhle je ten zákon nedořešený bohužel v dnešní době člověk nemůže věřit už ani své vlastní rodině kolikrát tím neříkám ovšem že je to vaše vina to ne :) samozdřejme vás chápu a je mi to líto..

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 03.11.18 19:46

@Dendaska k tématu : z ins. zákona je to tak, že dlužníkovi je vypočítána (dle stavu, dětí apod.) nezabavitelná částka, která mu z platu jako stabilní a stálá (dokud její výši nezmění vláda vyhláškou pro další rok) zůstává.. třeba pro ženatého muže s 2 dětmi je to aktuálně 14007,– Kč A ÚPLNĚ VŠE CO VYDĚLÁ NAD TUTO ČÁSTKU jde věřitelům (tj. cestou insolvenčního správce dle podílu dluhu) .. tzn . že i když si vemete brigádu, tak pokud to bude oficiálně, tak celý tento příjem půjde na insolvenci..
Jiný případ je , pokud stanoví soud PEVNOU MĚSÍČNÍ ČÁSTKU na insolvenci (vyjímečně se to stává, třeba když někdo plní na 50% a požádá o to hned v návrhu, případně další ojediněné případy) nepředpokládám, že spadáte do této kategorie.. takže bohužel brigáda bude mít za následek jen to, že zaplatíte více věřitelům (což je jistě chvályhodné) a pokud plníte na hranici 100%, tak se vám může doba 60měsíců o toto zkrátit… (na kolik očekávaných % uspokojení věřitelů plníte se dozvíte v poslední pololetní zprávě svého IS zveřejněné v ins.rejstříku) snad je to takto srozumitelné, ráda poradím v soukr. zprávě :mavam:

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3659 příspěvků 03.11.18 19:56

@Cterka Tak hlavne ze zakon je fer vuci vam dluznikum. My co jsem financne gramotni a umime s penezi pracovat, tak holt mame smulu.

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 03.11.18 20:12

@histep chápu tento postoj, ale fakt se může stát cokoliv - dlouhodobá nemoc, úraz, nečekané snížení příjmů.. následné vytloukání klínu klínem, dluhová spirála -a problém je na světě.. já spíše cením, když se k tomu dlužník postaví čelem a fakt splatí 100% … tím se zbaví všech těch hnusných úroků a penále, nedávno jsem psala odvolačku v exekuční věci, kde z 37tisíc dluhu u HomeCreditu (původní úvěr 100tisíc, takže 63splatili už běžnými splátkami+občasné penále za prodlení) bylo nakonec s úroky a poplatky 143000,– kČ !!!! Sorry jako, ale to je otřesná lichva, a když má někdo 3/4 (či více) takovéto pohledávky, tak to prostě není v lidských silách splatit… uznávám, že je to i o zodpovědnosti, samozřejmě, ale věci obvykle nejsou černo-bílé

TMana
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.11.18 20:27

@Lucy75 pokud se někdo k dluhům postaví čelem, tak nedojde k exekuci. A tím pádem ani k oddlužení.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >