Refinancování půjčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 13:11
refinancování půjčky

Ahoj, chci refinancovat půjčku. Která banka je nejlepší na refinancovaní?

Reakce:
Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 02.11.18 00:41

Ahoj, promiň, ale to je dotaz jak od žáka základní školy :)
Chceš refinancovat hypoteční půjčku, půjčku na auto nebo půjčku na nový telefon?
On je to drobet rozdil :)

Luboš P
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 02.11.18 07:03
@Anonymní píše:
Ahoj, chci refinancovat půjčku. Která banka je nejlepší na refinancovaní?

Takže když dostaneš odpověď, tak k ní (bance) přestoupíš, nebo budeš něco posuzovat, porovnávat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 07:20

Chci refinancovat spotřebitelský úvěr a stáhnout úroky, přeplatím cca 200 tis.

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 02.11.18 10:17

Začni tím, že zjistíš u aktuální smlouvy sjednaný úrok, RPSN a za jakých podmínek se dá předčasně úvěr splatit (tzn. kolik bude penále za předčasné splacení a jestli se dá splatit kdykoliv nebo je to vázáno např. k datu výročí uzavření smlouvy). Poté sedni k internetu, projdi si nabídky nejběžnějších bank (CS, mBank, KB, CSOB, AirBank…) - na svých stránkách mají přímo on-line kalkulátory a porovnej výsledky.

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 03.11.18 20:11

Wow přeplatit 200 tis. To máš 600 tisíc na 12 let?

A kalkulátorům nevěř. Nedavno sem potřeboval rychle schrastit auto a nechtělo se mi kupovat nějakou plečku, tak sem si pučil na lepší s tím že vím, že do roka to poplatím předčasnejma splátkama.

Jen tak ze srandy sem vyplnil všechny údaje u moneta bank. Nabídli v té jejich krásné kalkulačce úrok 5,9%. Ale přímo podrobnou nabídku mi na email už neposlali. Jen informaci o tom, že mi to schválí a mám přijít na pobočku.
Když sem přišel na pobočku, tak mi nabídli úrok pouze o 1% lepší než současné mám. Tak říkám dobrý, ale začal sem se vyptávat na různý podmínky a vypadlo z ních, že mají „pokutovaný“ předčasný splátky m 1%. Tak sem si doma sedl s kalkulačkou a zjistil, že díky těm poplatkům za předčasný splátky mě to vyšlo daleko hůř.
Kdybych měl v plánu splácet podle kalendáře těch 50 měsíců, tak by to vyšlo líp, ale v mém případě nevyhodný.

Prostě nevěř kalkulačkám. A pozor na to, kdyby jsi zkoušel oslovovat víc bank, tak nikdy neoslovuj víc najednou. Protože dvě otevřené žádosti by ti snížili bonitu.
Takže oslovit jednu a pokud se ti nabídka nebude líbit, tak stornovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >