Jak to chodi s exekucemi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 01.11.18 09:51
Jak to chodi s exekucemi?

Ahoj. Predem pisi, ze to neni moje situace, i kdyz se me to castecne tyka.
Chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nevi, jak to probiha, kdyz ma treba nekdo exekuci na plat a hrozi mu dalsi exekuce na plat od jinych instituci a lidi. Napr: ted se splaci 3000,– mesicne, protoze zivotni minimum vic nedovoli. Dalsi dluh asi 25tis, dalsi 120 tis…casem by mohly prijit dalsi.
To jako tomu cloveku budou strhavat 3 tis mesicne po dobu X let, kdyz nema majetek? A kazda spolecnost bude cekat na zaplaceni dluhu az do doby, nez se splati dluh pro predchozi spolecnost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anik
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 01.11.18 10:06

Kamarádka to má tak, že jí ve frontě na plat stojí spousta exekucí. Kdo dřív přijde, znáš to..... Ti, co se přihlásili dřív, tak se na ně dostalo nějakou měsíční částkou, ostatní musí čekat. Zkouší to aspoň občasnými návštěvami/te­lefonáty u kamarádky, chtěj peníze po ní, ale tam je to marné, takže jim nezbyde, než to čekání. Občas jim teda něco málo dá, když má, aby jí neolepili nábytek. Ano, je to na spoustu let. Teď se kamarádka pokouší o insolvenci, ale nevypadá to nadějně.....což vítám, jsem zarytým nepřítelem insolvence, i když se jedná o kamarádku.

Šarlota4
Echt Kelišová 9884 příspěvků 01.11.18 10:19

@Anik Já jsem taky nepřítel insolvence, neb si myslím že dluhy si má každý zaplatit sám a věřitelé se svých peněz nedočkají, což je prasárna. Nicméně jsou tisíce lidí, který si za to nemůžou tak uplně sami a je to pro ně jediná možnost, jak se dostat z dluhové pasti. Trvá X let než se dluhy umoří a když se umoří, tak dalších X let musí čekat než je vymažou z rejstříků apod. No hele nechtěla bych. Nezapomínejme, že mezi těmito lidmi jsou i zadlužené děti, důchodci, lidi polodebilní apod.

Anik
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 01.11.18 10:25

Šarlota4: pořád je to sprostý vůči těm věřitelům. Ano, někdo se do exekucí dostane ne vlastní vinou, což teda říkají všichni, že, ale ano, můžou takoví být, ale to přece neznamená, že na to dojede někdo úplně jinej. Já jsem právě v pozici toho věřitele, takže to vidím spíš takto. Sama platím dva úvěry, taky víceméně z blbosti, klidně to přiznám, ale nenapadlo by mě to nějak očúrat.

Ale o tomto asi ta debata neměla být, tak se nehádejme, protože bysme se určitě pohádaly,,,nemyslím jen nás dvě, ale obecně :)

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 01.11.18 10:30

Ja jsem prave taky v pozici veritele. Jedna se zatim o castku cca 200 tis., coz neni malo.
Ale tak nevim, jestli ma cenu to davat k soudu, kdyz ty penize timhle zpusobem nejspis nikdy neuvidim.

Monchichik
Kelišová 5168 příspěvků 01.11.18 10:33

@Šarlota4 To jako že důchodce je nějaká diagnoza a nemusí platit dluhy? :D . Zadlužit děti by mělo být nepřípustné, protože každé má svého zákonného zástupce a ten by měl být zodpovědný. Nechápu, jak je možné, že třeba neplatí za dítě popelnice a to dítě je dlužník. To je prasárna. Ale důchodci jsou gramotní, dluhy se prostě platí. Co bych zakázala jsou ty všemožné poplatky a šílené úroky, to by být nemělo. Ale žádná insolvence. Vše splatit.

Šarlota4
Echt Kelišová 9884 příspěvků 01.11.18 10:36

@Anik Jo máš pravdu, citím to stejně jako ty.

Šarlota4
Echt Kelišová 9884 příspěvků 01.11.18 10:39
@Monchichik píše:
@Šarlota4 To jako že důchodce je nějaká diagnoza a nemusí platit dluhy? :D . Zadlužit děti by mělo být nepřípustné, protože každé má svého zákonného zástupce a ten by měl být zodpovědný. Nechápu, jak je možné, že třeba neplatí za dítě popelnice a to dítě je dlužník. To je prasárna. Ale důchodci jsou gramotní, dluhy se prostě platí. Co bych zakázala jsou ty všemožné poplatky a šílené úroky, to by být nemělo. Ale žádná insolvence. Vše splatit.

Myslím si to samé. Je třeba začít u praktik exekutorů atd, ale dluhy splatit. U těch důchodců jsem spíš myslela přestárlé/ naivní / důvěřivé lidi ( já vim neni to diagnóza ). Spíš jde o morální pohled na věc.

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 01.11.18 10:40

@janet9 určitě se přihlas, třeba neuvidíš, třeba jo, ale proč se zrovna vzdát té šance

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 01.11.18 10:57
@stinga píše:
@janet9 určitě se přihlas, třeba neuvidíš, třeba jo, ale proč se zrovna vzdát té šance

Protoze budu na rade asi za 160 tisicovym dluhem. Akorat zaplatim tisice za advokata. :?

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 01.11.18 10:59

@stinga No, mozna za 5-6 let bych se mohla dockat nejakych penez, kdyz me nikdo nepredbehne. :lol:

Enmamma
Závislačka 3007 příspěvků 01.11.18 14:08

Insolvence je dle mého legalizovaná krádež posvěcená státem.

david85lbc
Stálice 85 příspěvků 01.11.18 14:23
@Enmamma
@Enmamma píše:
Insolvence je dle mého legalizovaná krádež posvěcená státem.

Na jednu stranu máš pravdu, ale pokud budeš dlužit někde cca 100k a dotáhneš to až k exekucím tak jsi na cca na 300k. S platem cca 25 tisíc a necháš to podle zákona tak ti budou strhávat jednu třetinu platu tak to nesplatíš do konce života - ta třetina výplaty bude pokrývat pouze úroky.
Většina bankovních institucí si přeje aby ten co jim dluží šel do exekuce. Insolvence je o tom aby věřitel dostal to co pujčil a nenarůstaly dál šílené úroky. Proto se lidi v exekuci vtom tak plácají, s běžným platem ti to pokreje jen platbu úroků ale dluh nesplatíš nikdy.

Anik
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 01.11.18 14:29

Ale pořád je to chyba těch lidí, že si napůjčují, nesplácí, tak naskáčou úroky. Nikde nevidím chybu banky!!!!!!! Otázka jsou ti lichváři, to je možná trošku kapitolka sama pro sebe, ale i tam je to chyba/blbost a následně vyčúranost těch lidí.

david85lbc
Stálice 85 příspěvků 01.11.18 15:00

@Anik to že je to chyba jenom toho dotyčného je fakt. Na druhou stranu dotyčný nespáchal vraždu. Dluží v podstatě pár tisícovek. Má být systém nastaven tak aby pokud už je v problému měl možnost to splatit. Oka pujčím si od banky 100k udělal jsem chybu. Dostanu exekuci na 150k.
Budu splácet po dobu 15 měsícu 10k dluh bude splacen. Realita je 100k dluh , exekuce 300k,
splácíš 10k - to pokrývá v podstatě jen úroky - dluh nesplatíš ani za deset let.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >