Brigáda pro nezletilého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 22:17
Brigáda pro nezletilého

Zdravím, můj bratranec (brzy 14) by si potřeboval vydělat nějaké peníze, bohužel větší sumu, na splacení jednoho průšvihu. Splácet to tedy má mně, proto se taky ptám já. Celkem to byl průšvih za 12000. Úmyslný, jinak bych to nehrotila, ale prostě potřebuje lekci. Jenže - bydlí na malé vesnici, takže nehrozí třeba venčení psa někomu. Doučovat taky nemůže, to by spíš potřeboval on sám. Nemají auto, takže třeba vození sběru někam je taky pasé. jediné, na co jsme přišli, je to, že by mu rodiče na sebe vzali nějakou domácí práci, jenže s tím zase nesouhlasí rodiče. Sníh není, tráva neroste… Bratránek by asi bral cokoli, umí s počítačem a tak. Nějaké nápady někdo?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

kaja00
Extra třída :D 13384 příspěvků 16.12.17 22:20

Roznos letáků nebo novin, napsat to na rodiče ;)

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 16.12.17 22:23

A co takhle kdyby za tu blbost zaplatila pojistka rodicu a kluk by se mohl dal soustredit na skolu? :think:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 16.12.17 22:24

Chyby delame koneckoncu vsichni a nikdo z nas neni bez perfektni.

hapolda
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 16.12.17 22:24

Vzhledem k veku to bude dost tezke. Napadlo me roznaseni letaku :think:

debra.morgan
Závislačka 2962 příspěvků 16.12.17 22:27

At ti uklidí kvartýr :-D 1× týdně na půl roku :-D to bych úplně nenáviděla ve 14 :-D

hapolda
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 16.12.17 22:27
@berďana píše:
A co takhle kdyby za tu blbost zaplatila pojistka rodicu a kluk by se mohl dal soustredit na skolu? :think:
tak asi zalezi za jakych okolnosti to bylo, ze jo. Jen at si chlapec uvedomi ze za chyby se plati. Rodice za nej vsechno nevyzehli

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 22:28

@berďana O tom jsem přemýšlela, ale jestli jsou rodiče pojištění nevím, a navíc tedy to není nějak výchovné. Ona to nebyla ani tak blbost jako spíš krádež. Na to se asi ani ta pojistka nevztahuje…

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 16.12.17 22:28

Ja bych tedy ani ty letaky jako matka ve 14 letech nedovolila. Kdyz udelaly moje holky kravinu, at uz jakoukoliv, nahlasila jsem pojistovně a oni se o vse postarali. Dnes jsou dcery velke a jsou z nich bajecni lidé a jsem na ne hrda. Jo deti proste delaj obzvlast v puberte voloviny :nevim:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 16.12.17 22:32
@Anonymní píše:
@berďana O tom jsem přemýšlela, ale jestli jsou rodiče pojištění nevím, a navíc tedy to není nějak výchovné. Ona to nebyla ani tak blbost jako spíš krádež. Na to se asi ani ta pojistka nevztahuje…

Tak pokud to byla kradez tak vam ani to, ze si to odpracuje asi bohuzel nepomuze. Pokud tedy se kluk nezamysli. Preju hodne uspechu a aby to dobre dopadlo. Ps: v tomto pripade je ten uklid u Vas doma zrejme jedine mozne reseni jelikoz musite koukat i na to, aby zbylo dost casu prave na tu skolu :think:

Konnny
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 16.12.17 22:33

To bude nejspíš vedlejší diskuze - krádež peněz v rodině.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 22:33

@berďana jakou to máš pojistku? No, ono jde o to, že něž se mi přiznal, tak já už s tím byla jednak v bance (jednalo se o krádež a zneužití údajů z platební karty) a jednak na policii. Myslím si, že když jeden z těch kroků zastavím, už by nezaplatil nikdo nic, ale nevím. Ta banka možná jo, možná i rodiče, ale minimálně by měl něčím přispět…

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.12.17 22:34

Ať ti těch 12000 zaplatí jeho rodiče a ti pak bratranci můžou dát nějaký výchovný trest, nebo ho poslat na brigádu v 15 letech, kdy zpětně splatí těch 12 tisíc jim. Proč ty by ses měla starat o jeho výchovu, brigády, a o to, kdy dostaneš své peníze, pokud vůbec. Když ti jeho rodiče dají, co ti kluk ukradl, ty se budeš moc věnovat lepším věcem, než shánění nelegální práce pro dítě (z toho taky můžeš mít problémy). :nevim:

Příspěvek upraven 16.12.17 v 22:34

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 16.12.17 22:34

@berďana On tý škole stejně moc nedá ani tak, puberťák holt… jenže my bydlíme 150 km daleko.

hapolda
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 16.12.17 22:36

@berďana no promin ale ve 14 je uz snad dost velkej na to mit brigadu ne? Ja jsem teda ve 14 chodila na merunky a roznasela noviny. Chtela jsem mobil, sla jsem si na nej vydelat. A jestli to byla kevsemu kradez tak to bych ho nechala zaplatit do posledniho halire!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Děsivý příběh jezídky: Utekla islamistovi, který ji týral. Pak ho potkala v Německu

Sotva dosáhla dospělosti, už si kurdská jezídka Ashwaq Ta’lo prožila hrůzy, o... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama