Brigáda pro syna

Anonymní
5.4.21 11:02

Brigáda pro syna

Dobrý den, můj syn hledá brigádu od 15 let. Ted ukončuje 9. ročník ZŠ. Ale bohužel má 15 let až 26.7. Nejsme si proto jisti jestli ho někde vezmou, nebo mu alespoň podrží místo, kdyby se šel teď zeptat. Co si o tom myslíte? Mý smysl něco hledat? :) Předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
747
5.4.21 11:29

V patnácti je to tak na roznos letáků, nemůžou mu dát hmotnou odpovědnost. A taky nemůže pracovat noční směny. Málokdo sežene v patnácti brigádu, zkusit to můžete, ale moc bych si to nemalovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 11:32

@Uiii U nás ve měste jsem viděla hodně dětí jak chodí na vybalovaní zboží třeba do lidlu.

• Citovat
  • Nahlásit
21217
5.4.21 11:55

V McDonaldu normalne od 15 berou, jen nemaji hmotku u kasy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
5.4.21 11:57
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
5.4.21 11:57

Kdepak, teď je blbá doba na všechno a i ten věk je brzdou. Ale můžete se pokusit ho dostat do nějakého dobrovolnictví, aby pochopil, že ne vše se točí jen kolem peněz. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53089
5.4.21 12:05

Jedině přes známosti. Teď bude chybět hodně brigádníků na sběr ovoce, zeleniny, do polí atd. Tak jedině hledat od půlky léta. Nebo si to nechá na příští rok. Až začne sběr ve vinohradech, tak bude sedět zase v lavici. Ale sbírají i o víkendech. To je parádní brigáda pro mladé. Jestli nejste daleko od JM.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 12:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
5.4.21 12:06

Jako náctiletá jsem chidila na brigádu do sadů. Dělalo se, co bylo zrovna potřeba. Teď nedávno byla reportáž, že na tyhle práce chybí lidi.
Může zkusit McDonald a podobné řetězce.
Nebo vyrovnávání zboží v marketech.
Roznos letáků.
Může se poptat v okolí a pomáhat s venčením, s pracemi na zahradě, vyklízet, natírat… To by šlo i „na černo“.
Musí se chodit ptát, situace se pořád mění. Zkuste rozhodit sítě po známých.
A určitě až po patnáctých narozeninách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
5.4.21 12:06

Já v tom věku chodila třeba do fabriky a lepila tam nějaké blbosti. Ale určitě den nástupu do práce bude možný až v den 15 narozenin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27942
5.4.21 12:15

Musi byt splneny oba pozadavky, mit 15 a ukoncenou zakladni dochazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 12:18

Syn je také takto o prázdninách a první brigádu si právě našel (sám) až o rok později, když slavil 16let (taky se ale už nemohl dočkat a dost to řešil, protože i většina spolužáků měl starších, asi to mezi sebou probírali a on to měl takhle „blbě“, nastupoval docházku bez odkladu, tak byl vlastně nejmladší z nich, ale zase mu to asi pomohlo v tom, že spolužáci mezi tím nabraly nějaké zkušenosti a to mu pak pomohlo i při hledání, protože to nebylo jen tak, že by po něm někdi chňapal s otevřenou náručí, i když toho obešel dost)..O rok později už si ale našel brigádu na celé 2 prázdninové měsíce (tedy respektive hlavně víkendovky), což by o rok dříve nešlo, když mu bylo 15 až ke konci července.. Myslím, že může být i problém to, že ještě v té době není dítě středoškolákem, ale nevím..o rok později syn už byl…
Synova brigáda byla o prodeji a přípravě rychlého občerstvení, spolužačka prodávala zase zmrzku… Musel si obstarat potravinový průkaz, což bývá ovšem nutné i do supermarketu a pod., asi to tedy spíš záleží na zaněstnavateli, jestli povolí práci s kasou nebo ne, ale u kasy to určitě bylo super, protože dýžka, no…

• Citovat
  • Nahlásit
53089
5.4.21 12:22

Jedno léto jsme se ségrou dělaly na Lešné fotky u stánku do klíčenek a 15r. mi rozhodně nebylo a ségra je mladší. Bylo to přes známé právě a tehdy to šlo. Moje úplně první brigáda byla ve výrobě známých tyčinek. To bylo taky ze známosti. Bylo to před Lešnou. A celou střední jsem chodila odpoledne do solárka. To byl nejlepší výdělek. Každý den 200,– na ruku. Kde jsou ty časy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
5.4.21 12:29

Určitě by musel nastoupit, až by mu bylo 15. Já do 18 uklízela v jedné firmě (což pro kluka asi není), pak jsem dělala v občerstvení na koupališti a vybalovala zboží v supermarketu. Pokud jste z většího města, kde máte fast food, tak tam taky berou pod 15 (úklid a příprava jidel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27942
5.4.21 12:30
@Kelsey píše:
Jedno léto jsme se ségrou dělaly na Lešné fotky u stánku do klíčenek a 15r. mi rozhodně nebylo a ségra je mladší. Bylo to přes známé právě a tehdy to šlo. Moje úplně první brigáda byla ve výrobě známých tyčinek. To bylo taky ze známosti. Bylo to před Lešnou. A celou střední jsem chodila odpoledne do solárka. To byl nejlepší výdělek. Každý den 200,– na ruku. Kde jsou ty časy.

Tehdy to slo, jak pises. Od te doby se to zmenilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53089
5.4.21 12:35
@vokishka píše:
Tehdy to slo, jak pises. Od te doby se to zmenilo.

Ale je to škoda. Naše mladá by klidně do tohoto vinohradu letos mohla nebo na sběr jablek, třešní, višní v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat