Bříško ve 38 týdnu těhotenství

30
16.5.18 15:36

Bříško ve 38tt

Zdravím ženy :) potřebuju radu od zkušených :mrgreen: jsem ve 38tt a jelikož se mi porod blíží, tak jsem nervozní z toho, že mi bříško příjde pořád vysoko ( viz. fotka). Přitom mě to při chůzi dost bolí a tlačí tam dole :zed: :lol: když se otáčim v postely tak taky kňučím, ale třeba že bych lítala často na wc se říct nedá a to piju dost… a prosim pěkně kdo už máte porod za sebou :) můžete mi poradit jak se na něj aspoň trochu připravit jako prvorodička? a teď popravdě.. fakt bolí kontrakce víc než samotný tlačení miminka? ( řika mi to fakt každa :D ) nebo se tak jen uklidňují ony prvorodičky? :mrgreen:… chtěla jsem cvičit s Aniballem, ale po týdnu jsem to vzdala protože mi to vůbec nešlo :( takže to nechávám čistě na síle mého těla a čaje z maliníku :D… no ráda bych si přečetla nějake zkušenosti žen, které už to mají za sebou :) děkuji a přeju hezky den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13817
16.5.18 15:40

Jak se připravit? Nečti si nic o porodech a nekoukej na žádná videa, akorát budeš nervozní :lol:. Hoď se do klidu, pohody. Jo, porod bolí, ale zánět v zubu mne bolel víc a tetování taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
16.5.18 15:41

Jo a nacvičila jsem, nemasírovala, nic, 2 porody bez šití (tedy u prvního 1 kosmetický steh) a nástřihu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
16.5.18 15:43

Mně břicho před porodem nekleslo vůbec. Že by kontrakce bolely víc než tlačení, to asi ne, u těch jsem rozhodně tolik neřvala :oops: Ale mám to z toho porodu tak nějak nejvíc v mlze. Neboj se, porod bolí, ale je to jenom pár hodin, to se dá vydrzet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
16.5.18 15:47

Já jsem si řikala že ta nejhorší část nemuže být lepší než ta otevírací.. Takže mi kecaly :cert: :mrgreen:… No dobrá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
16.5.18 15:48

Ve 38tt mas na pokles čas :lol: Ja rodila obě děti az ve 42tt, navíc mas bříško male, tak to nebude žádný obr. Jinak k porodu se nijak nepripravuj, jen si zabal tašku. Oni ti přesne řeknou co a jak dělat a dýchat ;) jo a porod bolí. Hodně. Ale jaksi nemáš na vyber, tož zatni zuby a půjde to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
16.5.18 15:53

Já měla nepostupující, vyvolávaný porod, skončil akutním císařem…a stejně mě to čeká za dva měsíce znovu a podstoupila jsem toho hodně, včetně IVF abych si to mohla zopakovat:-) Ven to musí a ono to nějak dopadne, užívej si poslední chvíle klidu, protože já mám občas pocit, že bych toho našeho pacholka na pár dní vrátila nazpátek:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
16.5.18 15:53
@Tichošlápek píše:
Ve 38tt mas na pokles čas :lol: Ja rodila obě děti az ve 42tt, navíc mas bříško male, tak to nebude žádný obr. Jinak k porodu se nijak nepripravuj, jen si zabal tašku. Oni ti přesne řeknou co a jak dělat a dýchat ;) jo a porod bolí. Hodně. Ale jaksi nemáš na vyber, tož zatni zuby a půjde to

Dobře :) No jsem strašně zvědavá jak to bude celý probíhat… Já umírám i při nakopnutí malíčku, tak se nechci vidět u toho porodu :mrgreen: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
16.5.18 15:55

@Megiee mate uplne malinke brisko:D ted jsem taky 38tt, ale s druhou dcerou. Bricho nemam nijak dole a u prvni jsem taky nemela a rodila jsem den pred terminem. Kontrakce jsou horsi nez tlaceni, protoze trvaji dlouho, ja mela rychly porod nastesti, na nejakou silenou bolest pri kontrakcich si nepamatuju, mam to v mlze, ale vim, ze mi bylo celkove hrozne, nedokazala jsem byt v zadne poloze a mela jsem pocit ze nedokazu dychat a kazdou vterinu omdlim, nechala jsem si pichnout epidural, to byl des, v tech kontrakcich byt schoulena a nepohnout se. Cvicila jsem s aniballem, takze na dve zatlaceni byla mala venku a vim ze to bolelo nejvic, to jsem zarvala, ale byla to bolest tak na 2 sekundy a hned jak byla mala venku okamzita uleva. Jsem zvedava co ted druhy porod, s aniballem opet cvicim, ovsem uz ne tak poctive, neni kdy, piju malinik a spoleham na to ze druhy porod bude jeste lepsi. Tak drzim palce;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
16.5.18 15:57

Já říkám dovnitř může a ven musí, nestresuj se ono tě to tělo samo dovede do finále ;) bříško máš maličkatý takže pokles taky nebude nijak extra velký a hlavně rady všech zkušených matek hoď za hlavu každá jsme nastavena jinak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2154
16.5.18 16:09

Já při tlačení cítila jen nepříjemný tlak, ale rozhodně to nebolelo. :nevim: Naopak to byla úleva, že už můžu tlačit, když předtím jsem nesměla. Navíc ta poslední fáze trvala chviličku, pár minutek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
16.5.18 16:26

Klid, mne taky neklesalo a porod probehl vpohode. A k tem kontrakcim - ja poradne ani nepoznala, ze rodim. Mela jsem jen takovej divnej pocit v podbrisku a byla jsem po Hamiltonu, tak jsem radsi jela do porodnice. Celkove byly pro me kontrakce bolestivy asi jako normalni menstruace (mivam trochu bolestivejsi s krecema), jen to chodilo ve vlnach a nutilo me to „divne“ dychat 8) Tlaceni samotny bylo jen jako kdyz mas poradne velkou bolestivou zacpu a nuti te to vsechno vykakat :oops: Dokonce ani nastrih jsem vubec necitila…jediny moment, ktery byl neprijemny byl, kdyz byla hlavicka venku a raminka jeste uvnitr, ale to nastesti trvalo jen chvilinku. Hod se do pohody, ono to ven pujde, neboj :palec: Tez me to znova ceka za cca 9tydnu :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
16.5.18 17:06

Já taky nepozorovala nějaký sestup břicha. Ty kontrakce jsou horší spíš v tom smyslu, že si je „užíváš“ mnohem delší dobu než samotné tlačení, to už je v tu chvíli spíš vysvobození a hlavně to fakt rychle zapomeneš. Na porod jsem se nepřipravovala a jako prvorodička měla jen pár stehů, nic hrozného, takže aniballem se nestresuj 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama