Strava před OGTT

39
16.5.18 10:02

Strava před OGTT

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, je je to se stravováním před testem na glukózu ve 24. týdnu těhotenství. Dnes jsem se objednávala a bylo mi řečeno, že dva dny před tím můžu pít jen vodu a nejíst vůbec nic sladkého (ani ovoce), což pro mě bude asi utrpení :-D. Nikde jsem se ale nedočetla, že by se dva dny před nemělo nic sladkého jíst, naopak jsem se někde dočetla, že by strava měla být klasická. Jak to tedy je? A ten den ráno můžu alespoň vypít hodně vody, abych jim tam při odběru krve neomdlela? Moc děkuji za jakékoli info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.5.18 10:06

@Lucka.Ca já teda jedla na co jsem měla chuť byla jsem na něm v roce 2016 (syn je listopad 2016) a cukrovku jsem neměla :) asi bych nesnědla kilo čokolády, ale prostě jsem jedla a pila na co byla chuť :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12654
16.5.18 10:09

Ja mam v instrukcich nejist a pit jen cistou vodu 8-10 hodin pred zacatkem testu, 2 dny to po tehotne snad nemuze nikdo soudny chtit 8o Nebo mysleli jen nejit a nepit nic sladkeho? Nevim, jdu podruhe a takove instrukce jsem nemela ani jednou.
Vodu urcite, i rano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
16.5.18 10:11

Já sežrala 4indiany v 5hodin vecer.. :lol: Nepila a nejedla jsem od 22h..vysledky 4,2-5,7-,5,1 vse ok :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
16.5.18 10:12

Ano, dva dny před by se údajně nemělo jíst nic sladkého. Prý i třeba banán vadí :-( Tak nevím, co si o tom mám myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
16.5.18 10:16

@Lucka.Ca Jez úplně normálně, teda pokud nespořádáš za den obrovské množství sladkého nebo ovoce. Pokud ano, tak to omez. Mě sestra řekla, že nemám 12 hodin před jíst ani pít. Takže jsem nepila ani ráno před odběrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6199
16.5.18 10:16

Já měla instrukce nejíst 10 hodin před testem a pít jenom vodu a vzít si s sebou vodu na zapití té glukózy (já si vzala na doporučení i ústní vodu na vypláchnutí, protože po tom nápoji hrozně tebou zuby). Jinak sem v rizikové skupině (vyšší váha před těhotenstvím), takže jsem v každém těhotenství byla na OGTT 2×, předtím jsem dokonce i byla v cukrárně a cukr jsem měla spíš nižší než je norma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.18 10:18

@Lucka.Ca tak to bych umřela, já milovala sladký jogurt, ovoce na kila, mrkev a tak je teda pravda že sladký pití mi nedělali dobře a už vůbec ne s bublinkama, ale asi takhle řiď se hlavou dej si na co máš chuť ;) ještě se stresován tím, že nemůžu banán nebo kousek čokolády no potěš koště :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
16.5.18 10:19

To je nesmysl.. jdeš tam na lačno a přestat jíst máš 12 hod před odběrem.. tedy v 19 hod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16721
16.5.18 10:25

@Lucka.Ca Mně o stravě nic neříkali. Jen, že nemám jíst asi 10 hod před odběrem a pít můžeš pořád, i když tam už budeš sedět, jen obyčejnou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
16.5.18 10:32

Já teda nemohla během testu ani pít. Což mi přijde logické, když měří cukr před/po 2× vypití sladkého roztoku. Krev se vodou naředí a co z toho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39

Moc děkuji za odpovědi, asi to nějak omezím, aby se mi nestalo že tam pak půjdu ještě jednou jen kvůli mé blbosti, ale je fajn vědět, že to na té stravě před testem úplně nezávisí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7732
@novakova.t píše:
Já sežrala 4indiany v 5hodin vecer.. :lol: Nepila a nejedla jsem od 22h..vysledky 4,2-5,7-,5,1 vse ok :lol:

:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: hezky pekne :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16721
16.5.18 10:34

@Ivulindaa Nejsem doktor, ale nemsylím si, že cukr v krvi naředíš vodou. Alspoň děda to tak nikdy nedělal, když chodil na kontroly, aby měl nižší cukr. Vím, že jedl kyselé zelí a jako doržoval dietu, ale že by před kontrolou vypil třeba 2l vody to fakt ne. Podle mě je to otázka toho, jak ho dokáže organismus odbourat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16721
16.5.18 10:35

@Lucka.Ca Tak závisí ten počáteční test, ale potom už asi tolik ne. Ale jinak bych jedla, tak jak jseš zvyklá, jinak šidíš sama sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama